Panasonic 42ET60, Philips 42PFL5008H, LG 42LM640S

Deejw

New member
Witam,

ja juz zglupialem. Mialem upatrzeonego Panasonica, a zona poszla sobie do slepu, popatrzyla i przyniosla jeszcze specyfikacje Philipsa i LG. Poltora miesiaca poszukiwan poszlo do piachu. Znowu jestem glupi i nic nie wiem. Panas ma fajne funkcje smart i szybkie menu. Ambi Light jest fajny.

Ktos kto ma jakis z nich, niech sie wypowie. Plusy, minus. Cokolwiek. Obecnie mam CRT.
 

Deejw

New member
1. Odległość od ekranu? 3,5-4m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Pokoj jest sloneczny, praktycznie caly dzien jest w nim slonce, bezposrednio na tv pada od okolo 12 do 15. Potem przesuwa sie coraz blizej kanapy i swieci w oczy patrzacym. Woknach rolety.
3. Jak duży jest pokój? 5x11m
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor?: Thomson Scenium 32wx65es
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Mlody bajki, zona jakies babskie sprawy i muzyczne. Ja jak juz ogladam to filmy i seriale.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: W dzien Mlody i zona, czasem ja wlacze na jakies TVN24 czy cos takiego. Jak mam wolne to potrafie ogladac. Ja zasiadam do TV glownie popoludnie-wieczor.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Musze miec deikatne swiatlo jak ogladam, nigdy w zupelnym zaciemnieju.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
11. Preferowana wielkość telewizora? 42''
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Nie mam doswiadczen z Plasma/LCD wiec sie nie wiem czego w nich nie lubie. Ze wzgledu na konstrukcje salonu, nie unikne odbijania sie swiata w TV, tak samo jak jego oslonecznienia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder UPC (Karta w Slocie CI+), Mesy u1a, X-pudlo albo Plejka, Laptop po HDMI, kablem S/PDIF Sony STR-KSL60 jako zrodlo dzwieku do grania i filmow :)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% Kablowka (Zona i Mlody), 20% filmy i seriale, 10% gry. Z czasem, jak mlody bedzie coraz starszy, to bedzie sie zmieniac wszystko.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Glownie na wprost, ale czasem tez pod katem
17. Czy ważne jest wifi? Tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Tak
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? nie wiem
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Przyda sie zeby czytalo napisy
22. Ma mieć 3D? Nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD? nie wymagany
24. Ma mieć tuner DVB-T? A sa jeszcze telewizory bez? ;P
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Niezbedne mimum to 3 HDMI (Mesy u1a, Kablowka i Laptom na zmiane z Konsola), S/PDIF do wzmacniacza i USB na filmy z pendraka, aczkolwiek nie musi byc. CI w wersji z plusem, bo inaczej UPC nie dziala.
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy
27. Ile programów HD? Tyle ile daje mi dostawca. Nie liczylem. Okolo 20? :)
28. Ma stać czy wisieć? Na 99% wisiec.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Ladne kolory (moze cos z matryca IPS, PANASONIC TX-L42ET60 ma IPS, a z tego co wiem to IPS nad TN ma przewage w odwzorowaniu kolorow, ale ma gorsze czasy reakcji pikseli), brak cloudingu, Wlacznik "z przycisku" przy tv, autmoatyczne przelaczanie sie na wyjscie z ktorego zostal podany sygnal (jak podlacze laptopa to zeby przelaczyl sie sam na to wyjscie do ktorego podlaczylem lapka
31. Ile osób ogląda: 1-3 + czasem goscie
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: od rana do nocy. potrafi nawet i z 17 godzin


Tak na obecna chwile to wyglada.

Ja bede ogladac glownie filmy FHD z laptopa/pendriva. Reszta z kablowki. Slot CI+ wymagany coby mozna bylo dekoder do szafy schowac. Na swieta dojdzie jakas konsola pewnie. Telewizor na lata, dlatego nie wykluczam 3D, coby nie pluc sobie w brode za jakis czas.
 
Ostatnia edycja:

Deejw

New member
Jade do sklepu wlasnie. Poklikam pilotami troche, zobacze jak chodza :)
Prawdopodobnie bedzie ET60, ale PFL5008 tez mi sie podoba. (Ten ambilight sprawia niezle wrazenie)
 

martinus123

New member
Z tych trzech co napisałeś to brałbym Panasonica.

Jeśli LG to tegoroczny model, czyli LA660, da się go kupić za 3 tyś.

Sam się interesuję Philipsem 5008 ale on nie jest wart tych 2800, jeśli chciałbyś Philipsa z ambilight i masz 3 tyś to dołożyłbym do 6008. Ma matrycę 100 Hz (5008 ma tylko 50), dwurdzeniowy procesor, ambilight XL z dużo lepszym efektem, ogólnie dużo lepszy tv niż 5008.
Za Philipsa 5008 nie dałbym więcej niż 2500, niestety oferuje zdecydowanie za mało jak na tv w cenie około 3 tyś, a szkoda.
 

Deejw

New member
Przeklikalem menu tych TV. Panas rewelka. Philipsy, w obu wersjach, traedia. Wolne, muli, miga, sprawia kiepskie wrazenie. Biore Panasa :)
 
Do góry