Panasonic 42'' PY800P

ANDGAJ

New member
Seria 80 ma swój wątek.85 również.A 800-tki pętają się raz tu raz tam. Nakleić jakoś się nie da?Od macochy... czy jakieś niedoróbki?
 

luciopucio

New member
Sekwencja taka:
1. multiwondow jesli z prawej czarny obraz to
2. niebieski przycisk /zmiana/ jesli okienka zamienia sie miejscami to
3. przycisk AV i wybor sygnalu dla okienka z lewej

Jesli cos nie tak to porawcie bo pisze z pamieci.
 

yanek11

New member
A ja mam takie pytanko: jak włączam ten tv to mam kablówkę ale jak odpalę tuner cyfrowy multimedii to nie przełącza automatycznie na hdmi tylko muszę av kliknąć. Można to jakoś zmienić?. Jakość obrazu z kablówki analogowej jest lepsza niż z tunera cyfrowego multimedii po hdmi ,hi,hi.
 

yanek11

New member
A ja mam takie pytanko: jak włączam ten tv to mam kablówkę ale jak odpalę tuner cyfrowy multimedii to nie przełącza automatycznie na hdmi tylko muszę av kliknąć. Można to jakoś zmienić?. Jakość obrazu z kablówki analogowej jest lepsza niż z tunera cyfrowego multimedii po hdmi ,hi,hi.
 

Sid500

New member
Witam
Zdecydowałem się już na kupno plazmy panasonica 42"(na pioneera mnie niestety niestać budżet ok 5000-5500 zł. ) jednak nie mogę się zdecydować pomiędzy PY80/85/800 dlatego proszę o pomoc w następującej kwestii :
Czy może ktoś odpowiedzieć jak ważna jest funkcja Deep Colour (10-bitowy), nie ma jej u poprzedników (42PY80/42PY85) , ewentualnie inne różnice na korzyść 42PY800 dla których warto dopłacić 1000zł.
Jak sprawują się te TV w mocno nasłonecznionym pokoju (ściana płd-zachód)

Będe oglądał głownie DVD (ze slalerem 1080p przez HDMI) - 50%
kablówka cyfrowa , PS3 - pozostałe 50%
Pokój 20m , odlegość ok. 2,5-3m
Z góry dziekuje za pomoc
 

yanek11

New member
Jeżeli masz taką możliwość to zamów prezentację tego panasa z lcd np. toshiba zf40dg. Ja tego nie zrobiłem i żałuję. Kupiłem tę plazmę i nie jestem w 100% usatysfakcjonowany. Światło w pomieszczeniu przemawia za lcd. Poza tym pobór mocy 400 wat :)
 

źrebak

New member
czy kabel hdmi jest na wyposazeniu czy trzeba dokupic? sorry za to pytanie, ale wlasnie zamowilem ten tv i pomyslalem o kablu..
 

luciopucio

New member
Sid500 na teraz jesli chodzi o odbicie to przy ustawieniach dynamicznych u mnie nie widac okien /mam od poludnia/. Niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia po HDMI. Sygnal SD mam tylko z cyfry i jest ok. Czekam na HD tzn. jestem na wypowiedzeniu umowy i czekam na ich krok. DVD ok choc tez mam tylko bellowda.
 

and-j1

New member
PY80/PY85 a PY800

Sid500
Różnica pomiędzy PY80/PY85 a PY800. Pod względem technicznym seria PY85 jest bardziej spokrewniona z PY80 niż z PY800, który ma sporo ważnych funkcji, jak np.: odczyt plików z kamer AVCHD, czy elementów wyposażenia (4xHDMI, dekoder Dolby Digital Plus, głośniki dwudrożne). Ponadto ta seria otrzymała nieco inny lepszy panel z filtrem antyrefleksyjnym Natural Vision Filter Pro.
A zasadnicza różnica pomiedzy seriami PY85 a PY80 to brak (w tańszej) układu kompensacji ruchu, eliminującego judder (Intelligent Frame Creation).
Dwa dni temu zakupiłem właśnie model PY800 i mogę stwierdzić, ze nie żałuję. Odbieram na razie SD z kablówki UPC ale obraz jest lepszy niż na CRT po podłączeniu sygnału cyfrowego spodziewam sie oczywiście jeszcze lepszego obrazu. Jestem bardzo zadowolony z tej plazmy. Dźwięk z dwudrożnych głośników powalający. Śmiało można zaoszczędzić na zakupie kina domowego.
Na razie żadnych "obrazów szczątkowych" zresztą zabezpiecza to odpowiednia funkcja - Panel boczny oraz automatyczne zmniejszanie kontrastu po kilku minutach, jeżeli nie są przesyłane żadne sygnały i wykonywane żadne operacje. Na wszelki wypadek w ramach docierania plazmy zaniżyłem wartości kontrastu, jasności i ostrości do połowy, które bedę utrzymywał do 300 godzin pracy.
 
Do góry