Panasonic 40/48/55 AS640 - opinie, testy, wrażenia - wszystko na temat serii AS 640

Lee-Shu

New member
Ciąży nie odbierze, ale zawiąże krawat ;)

A na poważnie, to każdy z moich znajomych potrzebował do domu uchwytu z innych powodów, więc to, że Tobie wystarcza "zwykły kloc", nie znaczy, że każdy będzie usatysfakcjonowany bez wyjątku. Sprzedawałem trzy lata tego typu akcesoria, więc troszkę się o wymaganiach nasłuchałem. Moja żona potrzebowała uchwytu z regulowaniem wysokości. Znajomy też taki kupił, bo jego córa gra na PS3 w EyePet, a wtedy trzeba siedzieć na podłodze. Opuszcza TV i wszyscy są zadowoleni.

PS. W wielu przypadkach może wystarczyć nawet uchwyt płaski z tiltem, czyli delikatną regulacją nachylenia TV. Taki "zwykły kloc" to niejednokrotnie armata na komara ;)
 

lucanx

New member
Idąc Twoim tokiem rozumowania - to że Tobie potrzebny był pneumatyczny wynalazek nie znaczy że każdy bez wyjątku będzie usatysfakcjonowany takim rozwiązaniem.
Czasem wystarczy zwykły "kloc"...

P.s.
Swoją drogą jako byłemu sprzedawcy tego typu produktów brakuję Ci wyobraźni bo najpierw powinieneś widzieć/wiedzieć jaki 48As640 prezentuję się na takim wieszaku by nie opowiadać ludziom farmazonów...
 

Lee-Shu

New member
A co Ty mi tu próbujesz udowodnić? Jak niby będzie się prezentował ten Panas na wspomnianym uchwycie według Ciebie i co ma być w tym złego? Akurat wyobraźnię mam sporą i gwarantuję, że będzie się prezentował świetnie, nawet na całkowicie rozłożonym ramieniu.

Co do Twojego wcześniejszego sarkazmu - po to podałem różne opcje, by niczego nie narzucać. Czytaj ze zrozumieniem i żart o klocu traktuj - przewrotnie - jako żart, bo mnie tandetne wojenki o rację mało interesują.
 
Ostatnia edycja:

lucanx

New member
Jedyne co mogę próbować udowodnić Ci to że gadasz bzdury i wprowadzasz człowieka w błąd który zapytał o wieszak, mówiąc że ten który poleciłem to "kloc" "armata na komara"(?) itd.
Mówiąc takie rzeczy zniechęcasz go do zakupu i z tym się nie zgadzam, bo wisi ten konkretny model tv (o którym nie wiem czy wiesz jak wygląda już nie zależnie czy wisi czy stoi) przede mną na owym wieszaku i wygląda naprawdę bardzo schludnie i bez żadnej pneumatyki.

Człowiek spytał o wieszak pod konkretny model telewizora i pod taki mu poleciłem z doświadczenia.
Z doświadczenia użytkownika. Nie sprzedawcy.
 

Lee-Shu

New member
@lucanx - zarzuciłeś mi brak wyobraźni i poczucia estetyki. Teraz czepiasz się słówek. Pisząc "kloce" miałem na myśli rozmiary uchwytów, co potwierdza m.in. maksymalny udźwig jednego z nich - 80kg. Generalnie ja wysiadam, dziękuję i postoję.

A tymczasem a propos funkcji TV Enywhere, której jak wiadomo nie ma w AS640E...

W zeszłym tygodniu postanowiłem przygrać głupa i napisać do Panasonic Polska w sprawie tej funkcji i TV Live Stream. Byłem ciekaw co napiszą, więc wyskoczyłem z tekstem, że kupiłem ten TV specjalnie dla tych dwóch funkcji. W odpowiedzi dostałem instrukcję konfiguracji My Home Cloud i TV Enywhere. Postanowiłem poświęcić chwilę czasu i skonfigurowałem konto, ale oczywiście opcja TV Gdziekolwiek (bo tak ponoć widnieje w polskim menu) nie pojawiła się.

Odpisałem, że poproszę instrukcję do mojego modelu, bo niestety ta podesłana do mnie dotyczy innego telewizora. Poprosiłem też o jasną odpowiedź, czy obie wspomniane funkcje są czy też nie, bo na podstronie AS640E widnieje piękny przekaz o nich. Tym razem odpowiedź była już bardziej konkretna, ale nadal błędna. Poinformowano mnie, że w specyfikacji jest "-" przy TV Enywhere, więc jest jasne, że funkcji tej nie ma.

Pofatygowałem się raz jeszcze. Zrobiłem zrzut ekranu podstrony i przesłałem z zapytaniem, co robi tam taka informacja i czy jako klient mam prowadzić śledztwo, która z informacji jest prawdziwa. Przyznali się do błędu i obiecali, że ich marketing zmieni błędną informację na stronie. Za "męską" postawę otrzymali ode mnie pochwałę. Póki co informacja dalej wisi :niewiem:
 

firekage

New member
Bez reklam
@lucanx - zarzuciłeś mi brak wyobraźni i poczucia estetyki. Teraz czepiasz się słówek. Pisząc "kloce" miałem na myśli rozmiary uchwytów, co potwierdza m.in. maksymalny udźwig jednego z nich - 80kg. Generalnie ja wysiadam, dziękuję i postoję.


Tak na marginesie, największą wadą uchwytów regulowanych jest ramie, które pozwala obniżać odbiornik w pionie, góra dół w zakresie tych kilkunastu stopni. Wieszak wytrzyma i 80, owszem, ale czy ramię wytrzyma stabilne zamocowanie i zablokowanie w danej pozycji? Wątpię. Miałem ramię regulowane w każdej płaszczyźnie, według producenta do 42 cali (ze względu na wysokość ramion pod vesę), a 40 calowej Toshiby nie był w stanie utrzymać w wybranej płaszczyźnie, telewizor leciał od razu na sam dół, opierając się o ścianę...a najlepsze było to, że sam odbiornik do ciężkich i wielkich, jak AS640 nie należy...nauczony doświadczeniem kupiłem stelaż, który wygląda tak:
Montaż ścienny telewizora plazma / LCD
-uchwyt z regulacją pionową (uchylne)

Taki wieszak gwarantuje pewność montażu, tego że odbiornik po prostu z niego nie zleci, albo nie opuści się według zamierzonej wysokości w danej płaszczyźnie.

Najzabawniejsze jest to, że takie wieszaki kosztują 25-50 zł...a nie kilkaset...mój obrotowy był droższy, a poszedł do sklepu jako zwrot.
 

Lee-Shu

New member
@firekage - Wszystko zależy od jakości uchwytu i tego jak rozwiązana jest regulacja. Zdarzają się gnioty, które na papierze wyglądają dobrze, a w praktyce nie trzymają pionu - dokładnie tak jak opisujesz. Nie dziwię się więc Twoim obawom, bo jeśli raz trafiłeś na wynalazek typu "prawdziwa okazja" to drugi raz nie dasz się nabrać. Decyzja o zakupie płaskiego uchwytu, który - z racji swojej konstrukcji - zapewni bezproblemowe działanie, jest tu najlepszym przykładem zdrowego rozsądku i przytomnej ostrożności. Co do ceny - jeśli ktoś oferuje "stalowy" uchwyt z udźwigiem rzędu 50-60kg i woła za to 30 - 50zł to analizując ceny stali można sobie samemu odpowiedzieć na pytanie "czy mój telewizor będzie trzymał się dobrze?" Ewentualnie produkt sprzedawany jest "pod wodą", czyli poniżej kosztów, po to by wejść do sieci handlowych z większą ilością produktów, na których odbije sobie różnicę. To jednak będzie wiedzieć zakupowiec danej sieci, ale na pewno nie casualowy klient, który - jak w Twoim przypadku - nie będzie ryzykować po pierwszym rozczarowaniu.

PS. Przyjąłem, że pisząc "obniżać odbiornik w pionie, góra dół w zakresie tych kilkunastu stopni" miałeś na myśli regulację pochylenia telewizora (czyli tzw. tilt) - coś jak kiwanie głową na tak :). Jeśli nie, wyprowadź mnie proszę z błędu.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Tak, dokładnie o tym piszę - tilt. Pochylanie jest chyba standardowe, jakoś +/-15 stopni.

Jeśli chodzi o cenę tego, który miałem ja, to nie, właśnie nie, to nie była niska cena w stylu "udźwig 60kg za 30zł". Blacha, czy też stal, była gruba, ale sam system trzymania, który decydował o "tilcie" był imho żartem, nie uwierzyłbym, że to utrzyma 10kg monitor, a co dopiero TV...

Najzabawniejsze, że to był uchwyt markowy z tiltem, teraz mam ten, który podałem wyżej, płaski do ściany, ale ten faktycznie pozwala regulować odbiornik, tak jak tilt, trzyma się***bez problemów w zamierzonej płaszczyźnie, kupiony był jednak nie w sieciówkach RTV, a w sklepie z instalacjami rtv. Kosztwał ledwo 50 zł, a do jakości wykonania i grubości blach nie przyczepię***się.

Co ciekawe, w sklepie dobierałem jeszcze śruby pod to...dostałem takie, które bez problemów udźwigną masę 2 dorosłych osób, ale nie to jest najważniejsze - kołek rozporowy. Te, które są***w tych zestawach to totalny szmelc. Wychodzą ze ściany, potrafią wykręcać się, a instrukcje stelaży przed tym ostrzegają - należy sprawdzać co jakiś czas przykręcenie do ściany. W tych, które ja mam, zapomniałem o temacie...śruba z kołkiem kosztowała 10 zł od sztuki.

Ostrzegam przed tym nie ze względu już na samą funkcjonalność stelaża, ale samą***robotę, którą trzeba przy tym wykonać. Kupiłem regulowany, rozwierciłem ścianę, posprzątałem, założyłem - dramat. Dwa dni później to samo, po tym jak oddałem ten "stelaż", a w zasadzie wynalazek, kolejny raz wiercenie, nowe i mocne śruby, sprzątanie po wierceniu wraz z ponownym montażem tv i kabli. Strata czasu i to ogromna, stąd jestem bardzo negatywnie nastawiony do ramion z tiltem, pomijając te płaskie, które po całej szerokości przykręca się do ściany, a wychył jest w oparciu o długie ramiona - jak na zdjęciach.
 

lucanx

New member
Ten polecany przez Ciebie uchwyt nie ma problemów, o których piszą firekage i Lee-shu?

No u mnie ten egzemplarz nie ma takich problemów, więc albo fart albo może ten kloc tak ma...

W zestawie jest 6 kołków, po skręceniu czterema można było już wieszać tv bo nie szło obluzować wieszaka mocno się o niego opierając (skręciłem na wszystkie 6 bo ściana na której wisi tv jest z porothermu i wolałem dmuchać na zimne).
Na stałe tv odsunięty jest od ściany u mnie jakieś 10-12 cm.
Przy maksymalnym odsunięciu nie ma szans żeby leciał w dół (kiedy kupowałem wieszak myślałem że mi się przyda ta opcja, ale używam jednak tylko poruszania się wieszaka prawo-lewo, nawet kąta nachylenia nie zmieniam)

Przez chwilę rozważałem zakup takiego za 90 zł ale wolałem dołożyć.
Uważam że 150 zł za taki uchwyt to nie mało ale to rozsądna cena.
No ale jak się patrzy na ceny w sklepach stacjonarnych - 250 - 300 zł w górę... tylko że te sklepy to zarabiają głownia na akcesoriach więc ich ceny są oderwane od rzeczywistości (to akurat mogę stwierdzić z doświadczenia sprzedawcy).
 

Gavdos

New member
Witam wszystkich - to mój pierwszy post, ale forum czytuję ponad rok. Podzielę się kilkoma uwagami po zakupie tego telewizora w wersji 55".

Telewizor został zakupiony w sklepie w Osztynie u Kikiego, przyszedł w ciągu 1 dnia, już skalibrowany. Był dobrze zapakowany i dodatkowo na palecie, w załączeniu był wydruk z kalibracji i ustawienia te były wprowadzone w TV. Telewizor nowy, bez śladów używania, żadnych rys na obudowie (o czym ktoś wspominał w tym wątku), akcesoria w foliach.

Moje obserwacje w sklepach:


Telewizory 4K darowałem sobie na wstępie, z uwagi na cenę oraz brak materiałów do odtwarzania. Dodatkowo wymagają one bardzo niewielkiej odległości oglądania, żeby docenić ten lepszej jakości obraz. Z odległości 3 metrów, tak jak oglądam - bez sensu. Co do wyboru IPS/VA to mam trochę pod kątem i rozpatrywałem IPS Panasonic AS650, ale nie bardzo odpowiada mi mocno dający po oczach biały kolor jak również czerń w której giną szczegóły obrazu. Choć z drugiej strony kanały telewizyjne wyglądają czysto, ostro, ogólnie fajnie się to ogląda. IPS niestety też bardziej smuży.

Rozpatrywałem kilka telewizorów, spędziłem sporo godzin w sklepach testując głównie z pendrive różne TV (lepiej testować przez HDMI, ale nie ma jak w sklepie). W grę wchodziły Sony W8 55" (805, 829), Samsung H6400, Samsung H7000, Philips.
Co do Sony W8, to telewizor jest prawie pozbawiony dse, bandingu, ale jest clouding, nie tyle rogi co brzegi są ciemniejsze. Menu jest nieco mułowate, pilot multimedialny przeciętny i dodatkowo płatny 250 zł, płynność ruchu na ustawieniu standard niestety potrafi zasiać jakimiś artefaktami za szybko poruszającym się obiektem, na wyraźny lub wyraźny plus jest ok, ale obraz się przyciemnia. Prawdopodobnie jest lepiej w grach, nie tyle ze względu na lag co na ostrość obrazu w ruchu. Multimedialnie jest średnio, napisy w filmach trochę małe, ale co gorsze wchodzą na klatkę filmu i mają czarne półprzezroczyste tło - to trochę zasłania obraz. Cena prawie 1000 więcej niż za Panasonica AS640.

Samsung H6400 - tu niestety bardzo wyraźnie widziałem dse/banding - patrząc z boku ekran składał się z pionowych pasów o różnej jasności. Clouding chyba nie duży, rogi obrazu ciemniejsze, pilot multimedialny fajny i menu szybkie. Płynność ruchu ma 2 suwaki i 10 stopniową skalę i trochę człowiek kombinuje, co ustawić żeby było lepiej. Ale generalnie da się to fajnie wyregulować. Multimedialnie jest mocno, napisy w filmach można regulować, wielkość jest ok. Trochę czytałem o problemach z synchronizacją dźwięku z obrazem DVBT, no i sprawa aktualizacji Samsunga - troch e jak telefon, ciągle chce coś tam ściągać i nie do końca wiadomo co poprawili a co popsuli. Niestety Samsung potrafi sporo popsuć, a aktualizacji cofnąć się nie da. Cena nawet nisza niż w przypadku Panasonica, lub podobna.

Samsung H7000 - tu ekran prawie tak równomierny jak w Sony W8, raczej nie zauważyłem dse ani ciemnych rogów, inne rzeczy podobnie jak w H6400, dużą wadą dla mnie subiektywnie jest błyszczący ekran, który odbija wszystko jak w lustrze. Sprawa z aktualizacjami podobnie (wystarczy poczytać), ogólnie lepszy telewizor od H6400, niestety cena to prawie 2000 więcej niż za Panasonica AS640.

Philips - Seria 6: Obraz w sumie fajny, choć mocno wyostrzony, ale próby używania menu podnoszą ciśnienie, straszny muł. Seria 8 - tu menu chodzi szybko, obraz super, choć kąty raczej kiepskie, ale cena to przynajmniej 2500 więcej niż za Panasonica AS640.

Panasonic 55AS640 - refleksje po jednym wieczorze z telewizorem

Wykonanie:
tv jest wykonany super, obudowa plastik, ale dolny i górny pasek ozdobny to metal. Co ciekawe mniejszy model 47 cali ma te paski ozdobne z plastiku udającego metal. Ekran nie jet na sztywno wpasowany w obudowę, ma lekki luz i da sie go lekko ugiąć ale nie wpada do środka. Tak ma być i tak jest w instrukcji, luz przeciwdziała powstaniu naprężeń na matrycy.

Jakość matrycy
: mam jeden piksel, który się nie otwiera (niebieski), ale nie jest to mocno widoczne. Fakt, że jest i że nie zostało to zauważone podczas kalibracji. Rogi matrycy są ciemniejsze, ale nie dużo. Jest inaczej niż w Sony, gdzie całe brzegi są ciemniejsze i sprawia to wrażenie większej równomierności. Ale z rogami idzie w Panasoniku przywyknąć. Niestety dolny prawy róg świeci wyraźnie jaśniej, co widać na filmach podczas seansów nocnych (taka latarka), jest też troche cloudingu (widać przy końcowych napisach filmów na czarnym tle), ale większym problemem jest jednak nierównomierność tego ekranu dse/banding. Widać to zwłaszcza pod kątem, nie tak mocno jak w Samsungu H6400, ale na pewno mocniej niż w Sonym W8. To jest powód, dla którego będę testował ten tv przez kilka dni i zastanawiał się, czy nie dopłacić do Sony.

Obsługa:
jest płynnie i ok, menu nie przycina się, funkcji internetowych jeszcze nie testowałem. Piloty są ok, ten multimedialny wydaje mi się wygodniejszy niż w Sony, bawiłem się nim w sklepie (bo mój jeszcze nie rozpakowany) i daje się np. szukać głosowo po hasłach na YouTube. Nie zawsze telewizor rozpozna, ale nie jest gorzej z wybieraniem głosowym niż w Samsungu, a może nawet lepiej.

Obraz z kanałów kablowych (głównie SD):
na razie mam kablówkę z małą ilością kanałów HD, obraz jest ok, na SD zależy od kanału, ale skaluje chyba ok. Nie zauważyłem przycinania obrazu, jak zauważę to napiszę. To co jest kiepskie, to sposób rozciągania obrazu z kanałów 4:3 - albo pasy po bokach, albo rozciągnięty, jest też zoom, ale dużo ucina. W Sonym jakoś ten zoom jest realizowany sprytniej, nie ucina tyle. Podaję sygnał po HDMI, ale montując kartę w TV, zamiast dekodera chyba wiele się w tej kwestii nie zmieni.

Obraz Blu-Ray: generalnie super, zwłaszcza po kalibracji, którą ma telewizor. Choć z drugiej strony na większości wymienionych telewizorów będzie super przy dobrym źródle.

Obraz DVD: jest ok, jest mniej ostro niż blu-ray, ale jak najbardziej akceptowalnie.

Filmy z plików MKV: dużo jeszcze nie testowałem, w zależności od jakości pliku, ale jest ok. Potestuję to napiszę. Napisy niestety za małe. Mam wrażenie, że bez względu na ilość cali w tych telewizorach wielkość napisów jest ta sama. W każdym razie za małe.

Dzwięk: tu bardzo zależy od źródła, nie jest jakoś źle, nie wiem na ile dobrze może być w płaskim TV, trochę mało basów na standardowych ustawieniach, ale nie bawiłem się jeszcze opcjami dźwięku. Czy Sony zagra lepiej - nie wiem, może kupię Soniaka, postawię obok i potestuję.

LAG i jakośc w grach: PS3 jakieś Lego Star Wars i wyścigi - dobrze w trybie gra, po wyłączeniu rtybu gra widać wolniejszą reakcję, jest wtedy pewnie ze 100 milisekund, w trybie gra pewnie połowa. Więcej nie testowałem, bo nie gram, syn tylko testował.

Płynność ruchu: jakiekolwiek ustawienia powyżej minimum powodują artefakty za szybko poruszającymi się obiektami. Minimum jest ok, choć w programach telewizyjnych czasem przydała by sie płynna regulacja. Da sie ustawić osobno dla każdego HDMI, w filmach BD/DVD chyba było lepiej niż w Sonym, jakoś tak naturalniej.

Podsumowanie
Testowanie w sklepach w świetle dziennym nie ma sensu - wielu rzeczy nie widać. Testowanie mniejszego modelu też nie ma sensu - testowałem w sklepie mniejszy Panasonic 48AS640, nie miał dse, bandingu - a w domu w iększym tv 55" widzę te problemy.

Czy jestem zadowolony - no jeszcze nie do końca, trochę zawiedziony dse i jaśniejszym świeceniem prawego dolnego rogu. Jedyna alternatywa, którą rozpatruję to Sony W8, po dopłacie prawie 1000 zł, tylko czy będzie warto. Jeżeli znajdę w sobie trochę samozaparcia, to przytargam ze sklepu Sony W8 w 55" i porównam jak to wygląda. Wbrew pozorom wybór TV (prezentacja w domu) nie jest takim głupim pomysłem, jak się może wydawać. Testy i opinie a nawet osobiste testy w sklepie nie dają odpowiedzi an pytanie który tv wybrać.

Jeżeli są jakieś pytania, proszę pytać, znajdę czas to sprawdzę.
 
Ostatnia edycja:

Ivanez

New member
Tak, dokładnie o tym piszę - tilt. Pochylanie jest chyba standardowe, jakoś +/-15 stopni.

Jeśli chodzi o cenę tego, który miałem ja, to nie, właśnie nie, to nie była niska cena w stylu "udźwig 60kg za 30zł". Blacha, czy też stal, była gruba, ale sam system trzymania, który decydował o "tilcie" był imho żartem, nie uwierzyłbym, że to utrzyma 10kg monitor, a co dopiero TV...

Najzabawniejsze, że to był uchwyt markowy z tiltem, teraz mam ten, który podałem wyżej, płaski do ściany, ale ten faktycznie pozwala regulować odbiornik, tak jak tilt, trzyma się***bez problemów w zamierzonej płaszczyźnie, kupiony był jednak nie w sieciówkach RTV, a w sklepie z instalacjami rtv. Kosztwał ledwo 50 zł, a do jakości wykonania i grubości blach nie przyczepię***się.

Co ciekawe, w sklepie dobierałem jeszcze śruby pod to...dostałem takie, które bez problemów udźwigną masę 2 dorosłych osób, ale nie to jest najważniejsze - kołek rozporowy. Te, które są***w tych zestawach to totalny szmelc. Wychodzą ze ściany, potrafią wykręcać się, a instrukcje stelaży przed tym ostrzegają - należy sprawdzać co jakiś czas przykręcenie do ściany. W tych, które ja mam, zapomniałem o temacie...śruba z kołkiem kosztowała 10 zł od sztuki.

Ostrzegam przed tym nie ze względu już na samą funkcjonalność stelaża, ale samą***robotę, którą trzeba przy tym wykonać. Kupiłem regulowany, rozwierciłem ścianę, posprzątałem, założyłem - dramat. Dwa dni później to samo, po tym jak oddałem ten "stelaż", a w zasadzie wynalazek, kolejny raz wiercenie, nowe i mocne śruby, sprzątanie po wierceniu wraz z ponownym montażem tv i kabli. Strata czasu i to ogromna, stąd jestem bardzo negatywnie nastawiony do ramion z tiltem, pomijając te płaskie, które po całej szerokości przykręca się do ściany, a wychył jest w oparciu o długie ramiona - jak na zdjęciach.


Widzisz wszystko zależy od modelu, ja kupiłem może zbyt masywny wieszak ale mogę na nim polegać tilt jest regulowany za pomocą dwóch niezależnych śrub na cos w stylu motylki i nie ma opcji, żeby coś się z t działo a opcja sie przydaje bo siedzę sporo niżej od Tv. A jeśli chodzi o odsuniecie od ściany jest naprawdę super za dnia uchwyt jest raczej złożony, ale na wieczorny seans rozkładam go i odległość mi sie zmniejsza o pół metra. I nie modlę sie przy tym cY nie odpadnie od ściany, przykręcony na 6 sporych śrub.
 

Lee-Shu

New member
@Ivanez, firekage - nawet Mercedesy za 200 tys. potrafią rdzewieć po 6-ciu miesiącach :) Nie ma reguły, aczkolwiek unikałbym mocowań, których producenta nie można namierzyć lub jest to wybitnie utrudnione. W razie - tfu tfu - wypadku, nie będzie komu odpowiadać za szkodę, a sklep może najwyżej rozłożyć ręce. Niestety w momencie boomu na telewizory LCD pojawiło się mnóstwo firm-krzaków, których wiarygodność jest dosyć wątpliwa.
 

astw

New member
"Jakość matrycy: mam jeden piksel, który się nie otwiera (niebieski), ale nie jest to mocno widoczne. Fakt, że jest i że nie zostało to zauważone podczas kalibracji. Rogi matrycy są ciemniejsze, ale nie dużo. Jest inaczej niż w Sony, gdzie całe brzegi są ciemniejsze i sprawia to wrażenie większej równomierności. Ale z rogami idzie w Panasoniku przywyknąć. Niestety dolny prawy róg świeci wyraźnie jaśniej, co widać na filmach podczas seansów nocnych (taka latarka), jest też troche cloudingu (widać przy końcowych napisach filmów na czarnym tle), ale większym problemem jest jednak nierównomierność tego ekranu dse/banding. Widać to zwłaszcza pod kątem, nie tak mocno jak w Samsungu H6400, ale na pewno mocniej niż w Sonym W8. To jest powód, dla którego będę testował ten tv przez kilka dni i zastanawiał się, czy nie dopłacić do Sony".

To niezbyt optymistyczne informacje. Te rogi niestety widać, także na wystawie w sklepie. Taki egzemplarz powinien wrócić do producenta celem naprawy podświetlenia.
 

klngpln

New member
No u mnie ten egzemplarz nie ma takich problemów, więc albo fart albo może ten kloc tak ma...

W zestawie jest 6 kołków, po skręceniu czterema można było już wieszać tv bo nie szło obluzować wieszaka mocno się o niego opierając (skręciłem na wszystkie 6 bo ściana na której wisi tv jest z porothermu i wolałem dmuchać na zimne).
Na stałe tv odsunięty jest od ściany u mnie jakieś 10-12 cm.
Przy maksymalnym odsunięciu nie ma szans żeby leciał w dół (kiedy kupowałem wieszak myślałem że mi się przyda ta opcja, ale używam jednak tylko poruszania się wieszaka prawo-lewo, nawet kąta nachylenia nie zmieniam)

Przez chwilę rozważałem zakup takiego za 90 zł ale wolałem dołożyć.
Uważam że 150 zł za taki uchwyt to nie mało ale to rozsądna cena.
No ale jak się patrzy na ceny w sklepach stacjonarnych - 250 - 300 zł w górę... tylko że te sklepy to zarabiają głownia na akcesoriach więc ich ceny są oderwane od rzeczywistości (to akurat mogę stwierdzić z doświadczenia sprzedawcy).

Wszystko chodzi ładnie nic się nie obniża.

https://www.youtube.com/watch?v=1LvOc4CvgYY&feature=youtu.be
 
Do góry