PANASONIC 32LX70P czy SAMSUNG Le32M87B

Holt_

New member
Bez reklam
wowoz napisał:
Moim zdanie najlepszy obecnie wśród 32' LCD jest Sharp 32RD2E. Posiada 100 Hz. Najlepszy do sygnału SD bez wątpienia.

wątpienie jest przywilejem człowieka, jak powiedział Seneka :)

Jak dla mnie obraz z Sharpa wygląda nieco sztucznie.
 

dziadek_mruz

New member
Mam lx 70 i wydaje mi sie ze cos jast nietak, na kazdym kanale sportowym podczas meczów tenisowych smuzy tak ze oglądać sie tego nieda.Sygnał to CP parametry w normie, czy któryś z posiadaczy tego tv zaobserwował tego typu problem?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
dziadek_mruz napisał:
Mam lx 70 i wydaje mi sie ze cos jast nietak, na kazdym kanale sportowym podczas meczów tenisowych smuzy tak ze oglądać sie tego nieda.Sygnał to CP parametry w normie, czy któryś z posiadaczy tego tv zaobserwował tego typu problem?

W takiej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego niż oddać TV do serwisu, bo coś z nim nie halo. Układ kompensacji ruchu nawala :roll:
 

Romanoff

New member
be_er napisał:
No widzisz - dla mnie telewizor to TELEWIZOR. Chcę się dowiedzieć co się dzieje na świecie, chcę obejrzeć wiadomości, czasem film, czasem DVD. Gier nie uznaję (tak nawiasem mówiąc - bez urazy - zastanawiam się kim jest wielu użytkowników tego forum, skoro dla nich wartość telewizora często jednoznacznie związana jest z przydatnością do gier... czy tekst w stylu "kupię" należy rozumieć jako "mama kupi? :wink: I no offence - to nie dotyczy tylko Twojej wypowiedzi, lecz również baardzo wielu innych)
Poza tym widziałem gdzieś tego Panasonica za 3333.
be_er napisał:
Troszkę źle to ująłeś pytając kim jest wielu użytkowników,którzy jednocześnie kupuja tv mając na uwadze,że będzie on służył także do grania.

To tak jak ja bym się Ciebie spytał o to ile Ty masz lat( w domyśle 50,60?) i czy w ogóle widziałeś konsole na oczy, nie mówiąc o tym czy grałeś w jakąś dobrą grę.
To czy ktoś gra czy nie, raczej pośrednio odzwierciedla ile ma lat-chcociaż większość graczy to ludzie 20/30 letni.Ale znam również 50latków.
Pogranie od czasu do czasu to naprawdę świetna rozrywka :)
 

be_er

New member
Romanoff napisał:
Troszkę źle to ująłeś pytając kim jest wielu użytkowników,którzy jednocześnie kupuja tv mając na uwadze,że będzie on służył także do grania.
To tak jak ja bym się Ciebie spytał o to ile Ty masz lat( w domyśle 50,60?) i czy w ogóle widziałeś konsole na oczy, nie mówiąc o tym czy grałeś w jakąś dobrą grę.
To czy ktoś gra czy nie, raczej pośrednio odzwierciedla ile ma lat-chcociaż większość graczy to ludzie 20/30 letni.Ale znam również 50latków.
Pogranie od czasu do czasu to naprawdę świetna rozrywka :)

:)
Szczerze mówiąc nie widziałem konsoli na oczy :)
Oczywiście - granie z pewnością może być fajną rozrywką. Może byłoby też dla mnie... Jednak nie przydatność do gier świadczy o jakości TV.
Nie miałem zamiaru nikogo urazić (bądź co bądź bycie młodym, czy dzieckiem to nie powód do wstydu) lecz po prostu zaznaczyć, że target ma znaczenie. Inne oczekiwania ma różna grupa docelowa.
I może zaistnieć tu taka sytuacja, że przewagę na forum stanowią ludzie młodzi, lub BARDZO młodzi. I ich oczekiwania mogą być za bardzo ukierunkowane na gry (z PC lub konsoli), przez co mało pozytywne oceny mogą zbierać modele, które w gruncie rzeczy są bardzo OK. Jednak jako TV a nie jako monitor do gier.
To takie moje luźne przemyślenia - nie upieram sie przy nich, lecz uważam, że nie są zupełnie nieuzasadnione.
Pozdrowienia
 

Romanoff

New member
Zdecydowanie przydatność do gier nie świadczy o jakości tv.
Jest to jedno z kryteriów, którym kieruje się nabywca.Dla jednej osoby jest ono mniej ważne a dla drugiej priorytetowe.
Dla mnie akurat jest dosyć istotne, ale na równi z dobrym odbiorem z kabla,DVD,czy HD.
Napiszę nawet więcej, z reguły nawet slabsze tv sprawdzają się przy podłaczeniu konsoli(PS3,X360)-problemy pojawiają się gdy podłączamy słaby sygnał typu kablówka czy antena.Wtedy wychodzi klasa tv,ale to trzeba już sprawdziś samemu.

Pozdrawiam
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
be_er napisał:
:)
Szczerze mówiąc nie widziałem konsoli na oczy :)
Oczywiście - granie z pewnością może być fajną rozrywką. Może byłoby też dla mnie... Jednak nie przydatność do gier świadczy o jakości TV.
Nie miałem zamiaru nikogo urazić (bądź co bądź bycie młodym, czy dzieckiem to nie powód do wstydu) lecz po prostu zaznaczyć, że target ma znaczenie. Inne oczekiwania ma różna grupa docelowa.
I może zaistnieć tu taka sytuacja, że przewagę na forum stanowią ludzie młodzi, lub BARDZO młodzi. I ich oczekiwania mogą być za bardzo ukierunkowane na gry (z PC lub konsoli), przez co mało pozytywne oceny mogą zbierać modele, które w gruncie rzeczy są bardzo OK. Jednak jako TV a nie jako monitor do gier.
To takie moje luźne przemyślenia - nie upieram sie przy nich, lecz uważam, że nie są zupełnie nieuzasadnione.
Pozdrowienia


Wszystko zależy od tego jakie wymagania stawiamy konkretnemu TV. Oceniamy go przez pryzmat przydatności do zastosowań będących dla nas priorytetem. Jeśli dajmy na to ktoś planuje często podłączać kompa do TV, to TV, który bardzo przeciętnie czy wręcz słabo współpracuje z kompem zostanie odrzucony, gdyż nie spełnia wymogów formalnych już "na starcie". Dla mnie osobiście dobry TV to wszechstronny TV, czyli taki, który dobrze radzi sobie z sygnałem SD, HD, dobrze współpracuje z DVD, z konsolą i z kompem. :)

Pozdrawiam;)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Holt_ napisał:
and the winner is.......??? :)

Ideałów nie ma:p
Zapomniałem dodać, że ważna jest też cena TV. Myślę, że biorąc pod uwagę kryterium - stosunek ceny do jakości, to spośród TV 32 calowych najbliżej oceny "dobry TV" jest Panasonic LX70P. Zarówno Sharp RD2 jak i JVC P80 są już wyraźnie droższe (o ok. 700-800 zł) i do tego mają kiepskie kąty widzenia w porównaniu z Panasem, co nie ukrywam mam dla mnie również duże znaczenie, gdyż będę oglądał TV z różnych części pokoju i pod różnym kątem :)

;)
Pozdrawiam
 
Do góry