PANASONIC 32LX70P czy SAMSUNG Le32M87B

grubasjo

New member
Witam zastanawiam się nad zakupem lcd 32 cale po długim wertowaniu forum pozostawiłem sobie do wyboru dwa modele

Panas 32LX70P
SAMSUNG LE32M87B

Tv bedzie służył w pokoiku 20 m odległość od tv 2-3 m okna na północ najczęściej oglądam tv z kabla czasmi dvd ,myśłałem o podłączeniu kompa i pograniu ale to rzadko może doradzicie bo widzę ze jesteście w temacie.


 

rafcio76r

New member
Bez reklam
grubasjo napisał:
Witam zastanawiam się nad zakupem lcd 32 cale po długim wertowaniu forum pozostawiłem sobie do wyboru dwa modele

Panas 32LX70P
SAMSUNG LE32M87B

Tv bedzie służył w pokoiku 20 m odległość od tv 2-3 m okna na północ najczęściej oglądam tv z kabla czasmi dvd ,myśłałem o podłączeniu kompa i pograniu ale to rzadko może doradzicie bo widzę ze jesteście w temacie.




zdecydowanie Panasonic LX70P
 

grubasjo

New member
DZieki za poradę

Kupiłem panasonica dojechał dzisiaj obraz bardzo łądny aż sie nie spodziewałem po obrazkach widzianych w sklepie widać mam dobry sygnał z kabla.Ogólnie fajny telewizorek ma wszystko czego potrzebuję trochę mnie zaskakuje dopasowywanie obrazu w opcji auto czasami obcina loga stacji u góry ale nie zawsze czasami nic nie zmienia żeby przy kolejnym powrocie na ten kanał rozciąnąć go ciekawe.Pilot nie jest taki zły może nie dla gadżetmenów ale funkcjonalny i przejrzysty.Włączyłem tenis na polsacie extra nie mam zastrzeżen nic nie smuży.Ciekawa opcja poprawy koloru najlepiej widać przy meczach piłki co ciekawe zauważalnie zmienia kolor głównie zielonego (trawa zaczyna wyglądać jak pomalowana na piękny zielony gdy w rzeczywistości jest żółtawa)raczej więc wyłączę wolę real.To tak na świeżo. Muszę załatwić coś hd jestem ciekaw obrazu,makrokosmos na dvd przepiękny.
No i dla mnie podstawowy plus telewizor stoi sobie spokojnie i nie świeci jak pudło z laki przyjemny mat obudowy to lubię.Pozdrawiam dzieki za pomoc.:eek:k:
 

be_er

New member
grubasjo napisał:
trochę mnie zaskakuje dopasowywanie obrazu w opcji auto czasami obcina loga stacji u góry ale nie zawsze czasami nic nie zmienia żeby przy kolejnym powrocie na ten kanał rozciąnąć go

Witam
I rozgryzłeś to 'przeformatowanie' już?
Juz niemal zdecydowany jestem co do tego Panasonica, ale właśnie po raz kolejny słyszę o problemach z prawidłowym wyświetlaniem (kadrowaniem i zniekształcaniem).
Jak to w końcu jest? Kwestia ustawień?
Niedawno odwiedziłem rodziców, którzy zanabyli sobie TV chyba Philipsa i szczerze mówiąc CHOLERNIE nie podoba mi się przede wszystkim "zniekształcanie" obrazu poprzez "ścieśnianie" na linii góra-dół. Jak się ustawi format 4:3 to jest OK - ludzie w TV mają właściwe proporcje. No ale logiki w tym niewiele bo lekko licząc 1/3 ekranu jest niewykorzystana. Jak się ustawi 16:9 - tragedia. Spłaszczone głowy (okrąg staje się elipsą). Wśród kilku dostępnch trybów jest bodajże 'Superszeroki', który jeśli dobrze pamiętam zachowuje proporcje, jednak ucina kadr z dołu i z góry.
Jednym słowem totalna klapa.
A jak to jest w 32LX70?
 

grubasjo

New member
Formatowanie panas

Sprawa wygląda następująco.Podczas oglądania takich kanałów jak tvn czy tvp obraz zachowuje się poprawnie nic nie jest obcięte obraz wypełnia cały panel,natomiat np przy discovery albo disc travel w opcji 16:9 pozostają po dwa centymetry nie świecącego ekranu z góry i dołu po włączeniu opcji auto automat używa jednego z dostępnych trybów w tym przypadku 'zoom 1' co powoduje rozciągniecie obrazu i przycięcie go na tyle że u góry ledwie widać dół logo kanału na dicovery travel and living z logo widzę tylko living jedynym wyjściem jest wybranie opcji 16:9 no ale wtedy zostają te dwa cholerne paski po 2 cm podbne efekty na planete które często daję obraz z ciemymi pasami góra dół automa rozciąga tak że nie ma czarnych pasów ale nie widzę też znaczka planete,właśnie oglądam dwójkę lec film o saladynie i templariuszach w wersji z pasami rozciągneło mi tak że z dwójki widzę tylko stereo.Wnisek taki maszynę trzeba czasami wyłaczać i diabeł z pasami jeszcze wersja kinowa tak nie drażni ale te po 2 cm na discovery to bzdura jakby nadawali inne 16:9 nie wiem może ktoś poradzi?
 

smoke

New member
Ja mam LX 70 od kilku dni i w trybie "auto" formatowanie obrazu jest fatalne. Praktycznie kanały 4:3 trzeba ogladać na ręcznym ustawieniu formatowania na 4:3, ale wtedy mamy czarne pasy po bokach. Discovery nadawany jest niby w formacie 16:9 ale jak sie ustawi taki format to są czarne paski u góry i dołu, a jak nadają reklamy to format obrazu jest 4:3. Podobnie z filmami DVD. Niektóre są nagrane w formacie 16:9 i wtedy obraz wypełnia cały ekran, a niektóre są jakby "za szerokie" i wtedy pokazują sie poziome paski. Więc w zasadzie potwierdzam to co napisał grubasjo. Wydawało mi się, że na ustawieniu zoom 1 obraz 4:3 jest cały wyświetlany, ale okazało się że obraz jest jednak obcięty.
 

be_er

New member
smoke napisał:
w trybie "auto" formatowanie obrazu jest fatalne. Praktycznie kanały 4:3 trzeba ogladać na ręcznym ustawieniu formatowania na 4:3 <...>

Dzięki Wam za info.
Prawdę mówiąc aż się dziwię popularności telewizorów panoramicznych, skoro obraz w nich wyświetlany jest po prostu ... ZŁY! Zniekształcony. "Krzywy".
Czuję, że baaaardzo ciężko się będzie do tego przyzwyczaić...

A może ktoś się jeszcze wypowie, z czego te problemy wynikają?
Czy "wina" leży po stronie nadawcy sygnału? Tzn. po stronie konkretnej telewizji? Po prostu nadają w jakimś nieustandaryzowanym trybie?
No bo gdzie tu logika i sens?! Kupuje się sprzęt o "dziwnym" formacie (dziwnym względem istniejących od dziesiątek lat telewizorów 4:3), wywalając zresztą ze 2-5 razy więcej kasy niż TV standardowe, i w zamian otrzymuje się ... kichę!
Albo od lat znani prezenterzy nagle dostają jajogłowia, albo od lat znane loga programów okazują się "za duże" i telewizor ucina kadr z góry i z dołu, albo zaś wywalona kasa na duuuży ekran okazuje się totalnym niewypałem, bo i tak program wyświetlany jest tylko w centralnej części monitora, a po bokach mam pikne czarne (a czasem granatowobrunatnosraczkowatonijakie ;) ) tło...
Jakim cudem takie cuś zyskało popularność - pojęcia nie mam.
 

Romanoff

New member
Nie było w tym żadnego cudu.
Jak ktoś ogląda więcej DVD, gra na konsoli, to już dawno przesiadł się na tv panoramę.
Jak ktoś oglada w 90% telewizję to rzeczywiście może się czuć lekko rozczarowany-ale bynajmniej nie samym telewizorem,tylko tym w jaki sposób nadawany jest sygnał przez stacje telewizyjne.
Weź pod uwagę że już więszkość seriali tv jest nagrywana w 16:9.
Zobacz chociażby "M jak miłość" ;).Programy informacyjne niestety nie są jak narazie nadawane w 16:9.
Z drugiej strony jeżeli ktoś szuka tv LCD do ogladania w 90% telewizji to trzeba wziąć pod uwagę taki tv który najlepiej dopasowuje format obrazu do swojego ekranu.Moim zdaniem najlepiej sobie z tym radzi Philips, ale także Pioneer jest ok,JVC,Sony też da się przeżyć.Ostatnio Samsung również,z tym że w modelach z Movie Plus, system ten zaczyna sobie nie radzić z poprawą płynności jeżeli oglądamy obraz w innym trybie niż w trybie Auto.W Panasie niestety jest nieakceptowalnie.
W trochę lepszych Philpsach możesz np przesuwać sobie ekran góra/dół jeżeli oglądasz obraz w formacie automatycznym-czyli takim który najlepiej dopasowuje sygnał 4:3 do ekranu 16:9.W tym trybie obcinana jest lekko góra i dół (ale nadal widać loga stacji,czy np część napisów na TVN24).
Przyciskami góra/dół na pilocie możesz sobie przesunąć ekran żeby przeczytać interesującą Cię informację.
W Pionku i Soniaku trzeba niestety wchodzić do menu i nie jest to zbyt wygodne.W Philipsie naciskasz tylko przycisk i już :).Ale to tylko w tych lepszych modelach .Jest to bardzo wygodne.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
be_er napisał:
Dzięki Wam za info.
Prawdę mówiąc aż się dziwię popularności telewizorów panoramicznych, skoro obraz w nich wyświetlany jest po prostu ... ZŁY! Zniekształcony. "Krzywy".
Czuję, że baaaardzo ciężko się będzie do tego przyzwyczaić...

A może ktoś się jeszcze wypowie, z czego te problemy wynikają?
Czy "wina" leży po stronie nadawcy sygnału? Tzn. po stronie konkretnej telewizji? Po prostu nadają w jakimś nieustandaryzowanym trybie?
No bo gdzie tu logika i sens?! Kupuje się sprzęt o "dziwnym" formacie (dziwnym względem istniejących od dziesiątek lat telewizorów 4:3), wywalając zresztą ze 2-5 razy więcej kasy niż TV standardowe, i w zamian otrzymuje się ... kichę!
Albo od lat znani prezenterzy nagle dostają jajogłowia, albo od lat znane loga programów okazują się "za duże" i telewizor ucina kadr z góry i z dołu, albo zaś wywalona kasa na duuuży ekran okazuje się totalnym niewypałem, bo i tak program wyświetlany jest tylko w centralnej części monitora, a po bokach mam pikne czarne (a czasem granatowobrunatnosraczkowatonijakie ;) ) tło...
Jakim cudem takie cuś zyskało popularność - pojęcia nie mam.


Wina leży po stronie nadawców, którzy nadają w przestarzałym formacie 4:3. Z czasem to się będzie zmieniać w kierunku formatu 16:9. Pytanie tylko kiedy stanie sie to standardem:roll: Jeśli grasz w gry na konsoli to TV panoramiczne stanowią klasę samą w sobie :p Do gier TV 4:3 są po prostu do bani :mrgreen: Podobnie w przypadku filmów z DVD:)
Pozdro:twisted:
 
Ostatnia edycja:

be_er

New member
Romanoff napisał:
Z drugiej strony jeżeli ktoś szuka tv LCD do ogladania w 90% telewizji to trzeba wziąć pod uwagę taki tv który najlepiej dopasowuje format obrazu do swojego ekranu.Moim zdaniem najlepiej sobie z tym radzi Philips, ale także Pioneer jest ok,JVC,Sony też da się przeżyć.Ostatnio Samsung również,z tym że w modelach z Movie Plus, system ten zaczyna sobie nie radzić z poprawą płynności jeżeli oglądamy obraz w innym trybie niż w trybie Auto.W Panasie niestety jest nieakceptowalnie.

No toś mnie nie pocieszył :[
Po dłuugim okresie grzebania po forum i oglądania wszelakich modeli niemal już stanęło na Panasie... A tu słyszę takie rzeczy :(

Przyciskami góra/dół na pilocie możesz sobie przesunąć ekran żeby przeczytać interesującą Cię informację.

No taki 'ficzer' mnie się podoba :)
Szkoda, że Philips podobnie jak Szajsung wszystkie modele robi błyszczące :(

Pzdr
 

be_er

New member
rafcio76r napisał:
Wina leży po stronie nadawców, którzy nadają w przestarzałym formacie 4:3. Z czasem to się będzie zmieniać w kierunku formatu 16:9. Pytanie tylko kiedy stanie sie to standardem:roll:

Otóż to... : KIEDY?


Jeśli grasz w gry na konsoli to TV panoramiczne stanowią klasę samą w sobie :p Do gier TV 4:3 są po prostu do bani :mrgreen: Podobnie w przypadku filmów z DVD:)
Pozdro:twisted:


Niestety na gry jestem chyba ździebko za stary ;)
Zresztą i nawet z 8-10 lat temu jakoś do gier mnie nie ciagnęło...

Tak więc - jak widzę - należę do grona osób, które raczej będą długo narzekały na telewizory LCD :(
Nie dość, że nie wykorzystam ich zalet (ujawniających się chyba przede wszystkim w grach, więc gdy zapuszczę sobie np. TVN24 to widok jajogłowych będzie drażnił), to jeszcze wybór mam baaaardzo zawężony, bo przerażająca mnie moda na błyszczące obudowy dotknęła już chyba wszystkich producentów :(

Pozdro
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
be_er napisał:
No toś mnie nie pocieszył :[
Po dłuugim okresie grzebania po forum i oglądania wszelakich modeli niemal już stanęło na Panasie... A tu słyszę takie rzeczy :(



No taki 'ficzer' mnie się podoba :)
Szkoda, że Philips podobnie jak Szajsung wszystkie modele robi błyszczące :(

Pzdr


A widziałeś jak ten Panas LX70P chodzi na żywo?? Czy tylko kierujesz się opiniami z forum?? To ważne, bo TV trzeba ocenić osobiście. Opinie mają charakter wyłącznie pomocniczy. Najpierw poczytałem na forach o tym Panasie, następnie sprawdziłem go w sklepie na różnych sygnałach (analogowa, DVD, N-ka i Xbox) i byłem pod wrażeniem tego co zobaczyłem. Opinie w stylu, że ten TV tak radzi sobie z sygnałem 4:3 a inny TV inaczej mnie nie interesują, bo traktuje je z przymrużeniem oka. Każdy TV panoramiczny rozciągając sygnał antenowy 4:3 na format 16:9 zniekszałca go. Czy to będzie JVC czy Sony czy Philips czy Panas - każdy jeden rozciąga obraz w szerz. Dotyczy to zarówno TV LCD jak i TV CRT. Wiem coś o tym, bo mam Sharpa CRT panoramę. Oczywiście jedne TV radzą sobie z tym lepiej a inne gorzej. Jeśli będziesz w 90% oglądał sygnał 4:3, rzadko filmy DVD i nie grasz w gry to kup sobie JVCP80, który uznawany jest za wzorzec formatowania obrazu 4:3 na format 16:9. Jedyny minus jest taki, że jest on o ok. 700 zł droższy od Panasa LX70P. Dla moich zastosowań 80% gry Xbox i filmy w formacie 16:9 dopłata nieopłacalna. Mi pasuje ten Panas i zamierzam go kupić. Z zakupem wstrzymuje się do końca października z nadzieją, że cena jeszcze troszkę spadnie :p (obecnie na agito 3368 zł) Ktoś inny może mieć inne zdanie i inne preferencje zgodnie z zasadami demokracji :grin:
Moja rada jest więc taka. Wybierz się do sklepu i oceń na żywo jak poszczególne TV chodzą i porównaj z tym Panasem. Pamiętaj, że to Ty będziesz na codzień oglądał dany TV a nie ktoś inny. Osobiście chcę mieć po prostu nowoczesny, dobry TV i nie wydać na niego fortuny na chwilę obecną, tym bardziej, że technologia zmienia się bardzo szybko. Jeśli wykładamy ponad 4 tys. za JVC P80, to zawsze może pojawić się pomysł czy aby lepiej jeszcze nie dołożyć jeszcze więcej i kupić jednak jakiś TV Full HD, który będzie bardziej przyszłościowy niż LCD HD Ready. Moim zdaniem lepiej teraz kupić i nie przepłacić a za kilka lat kupić udoskonalony technologicznie TV Full HD kiedy nadawcy zaczną nadawać w standardzie programy w rodziałce full hd 1080p :p

Życzę trafnego wyboru i wiele zadowolenia z nowego TV jakiej marki by on nie był:-D
 

be_er

New member
rafcio76r napisał:
A widziałeś jak ten Panas LX70P chodzi na żywo?? Czy tylko kierujesz się opiniami z forum?? To ważne, bo TV trzeba ocenić osobiście. Opinie mają charakter wyłącznie pomocniczy. Najpierw poczytałem na forach o tym Panasie, następnie sprawdziłem go w sklepie na różnych sygnałach (analogowa, DVD, N-ka i Xbox) i byłem pod wrażeniem tego co zobaczyłem.


To jest jasne, że forum jest tylko pomocne, a nie jest wyrocznią!
Byłem w sklepach naście razy (zresztą pisałem o tym wiele razy) i porównywałem modele. Tak prawdę mówiąc to ŻADEN telewizor LCD mnie się NIE podoba :) Serio. Uważam, że jakość obrazu jest BEZNADZIEJNA. Jedynym wyjątkiem są oczywiścei "dema" - extra jakości (rozdzielczości?) sygnał wygląda wyśmienicie. Natomiast cała reszta to po prostu tragedia. I ne ma znaczenia, czy patrzy się na telwizor za 3k czy z 5k zł. Jeśli nadawany jest "zwykły" (analogowy?) sygnał (oglądam modele w sieciach RTV Euro AGD, MM i ElektroWorld), to obraz jest denny. Wygląda jak JPG skompresowany do 20% ;)

A tak w ogóle ciekawi mnie, gdzie tak biegali wokół Ciebie, że piszesz "sprawdziłem go w sklepie na różnych sygnałach (analogowa, DVD, N-ka i Xbox)"...


Opinie w stylu, że ten TV tak radzi sobie z sygnałem 4:3 a inny TV inaczej mnie nie interesują, bo traktuje je z przymrużeniem oka. Każdy TV panoramiczny rozciągając sygnał antenowy 4:3 na format 16:9 zniekszałca go. Czy to będzie JVC czy Sony czy Philips czy Panas - każdy jeden rozciąga obraz w szerz. Dotyczy to zarówno TV LCD jak i TV CRT.

Jeśli będziesz w 90% oglądał sygnał 4:3, rzadko filmy DVD i nie grasz w gry to kup sobie JVCP80, który uznawany jest za wzorzec formatowania obrazu 4:3 na format 16:9.

Nie dalej jak wczoraj ktoś pisał, że dobrze formatuje JVC. Ogólnie. Przy czym w wątku była raczej mowa G80 - a Ty juz wyskakujesz z nowością P80. Do LX70P bardziej chyba należałoby porównywać model G80, niż P80?

Dla moich zastosowań 80% gry Xbox i filmy w formacie 16:9 dopłata nieopłacalna. Mi pasuje ten Panas i zamierzam go kupić. Z zakupem wstrzymuje się do końca października z nadzieją, że cena jeszcze troszkę spadnie :p (obecnie na agito 3368 zł) Ktoś inny może mieć inne zdanie i inne preferencje zgodnie z zasadami demokracji :grin:

No widzisz - dla mnie telewizor to TELEWIZOR. Chcę się dowiedzieć co się dzieje na świecie, chcę obejrzeć wiadomości, czasem film, czasem DVD. Gier nie uznaję (tak nawiasem mówiąc - bez urazy - zastanawiam się kim jest wielu użytkowników tego forum, skoro dla nich wartość telewizora często jednoznacznie związana jest z przydatnością do gier... czy tekst w stylu "kupię" należy rozumieć jako "mama kupi? ;) I no offence - to nie dotyczy tylko Twojej wypowiedzi, lecz również baardzo wielu innych)
Poza tym widziałem gdzieś tego Panasonica za 3333.

Życzę trafnego wyboru i wiele zadowolenia z nowego TV jakiej marki by on nie był:-D

:)
I wzajemnie.
Nie o markę tu wszak idzie, lecz własnie o trafność wyboru...
 

smoke

New member
Ja przy kupnie TV kierowałem sie nastepująco:
1. Cena - nie mogła przekroczyć 3500 - i nie interesowało mnie że dołoże np. 50 zł i będę miał lepszy, albo poczekam do października.
2. Oglądam głównie kablówkę plus filmy DVD i divixy,
3. Wygląd zewnętrzny - odpadają błyszczące obudowy !!!
Po przeczytaniu opini na tym forum zdecydowałem sie na Panasonica LX70, pooglądałem w sklepach jak odbiera różne programy, zapytałem żonę co sądzi o wyglądzie i kupiłem. Im dłużej się myśli i kombinuje, tym gorzej. Jeżeli mam w planie zakup jakiegoś sprzętu, mam na to pieniądze to kupuję i nie czekam na lepszy model.
Dopiero w domu po kilku dniach użytkowania można coś powiedzieć o danym sprzęcie. Wtedy dopiero widać jego wady i zalety. Jak usiądziesz przed TV z piwkiem, weźniesz pilota do eki, poprzełączasz kanały, pozmieniasz ustawienia, zobaczysz, że obraz 4:3 rozciągniety do 16:9 to nie to, że czerń faktycznie jest albo granatowa albo szara, że różne stacje nadają z różną jakością, albo co program to zmiana formatu. Ale ja już mam TV, ma on swoje wady i zalety, przyjmuję je do wiadomości i nikomu nie powiem że ma kupić właśnie ten model albo że ma go nie kupować. Niech każdy sam podejmie decyzję. Mogę najwyżej wskazać jego słabe lub mocne strony.


Ten przydługi wywód napisałem na pożegnanie z forum. I zgadzam się z opiniami rafcio76 oraz be_er.
Na podsumowanie:
- odbiór z kablówki - w zależności od stacji - ale na ogół b. dobry
- filmy DVD - b. dobry - inaczej być nie może
- formatowanie obrazu - moje wymagania były chyba zbyt wysokie - nie ma siły żeby przerobić obraz 4:3 na 16:9 bez rozciągania
- menu i konfiguracja, pilot - lepiej niż się spodziewałem
- komputera nie podłaczałem i chyba nie podłacze, a także innych skrzynek do gier - bo ich nie mam
- jak będę miał telewizję cyfrową w kablówce to może coś napiszę.

Pozdrawiam, życzę trafnych wyborów i zadowolenia z zakupionego sprzętu. Żegnam.
 

be_er

New member
smoke napisał:
<...>obraz 4:3 rozciągniety do 16:9 to nie to, że czerń faktycznie jest albo granatowa albo szara, że różne stacje nadają z różną jakością, albo co program to zmiana formatu. <...>

Na podsumowanie:
- odbiór z kablówki - w zależności od stacji - ale na ogół b. dobry
- filmy DVD - b. dobry - inaczej być nie może
- formatowanie obrazu - moje wymagania były chyba zbyt wysokie - nie ma siły żeby przerobić obraz 4:3 na 16:9 bez rozciągania
- menu i konfiguracja, pilot - lepiej niż się spodziewałem
- komputera nie podłaczałem i chyba nie podłacze, a także innych skrzynek do gier - bo ich nie mam
- jak będę miał telewizję cyfrową w kablówce to może coś napiszę.
Pozdrawiam, życzę trafnych wyborów i zadowolenia z zakupionego sprzętu. Żegnam.


Nie wiem czy jeszcze tu zajrzysz, skoro się żegnasz, ale spróbuję Cie jeszcze dopytać:
O ile jasno widać, że "podsumowanie" dotyczy Twojego zakupu, czyli LX70, tak zapis ze 'wstępu' już nie wiem, czy jest ogólnikiem, czy też opinią o tym telewizorze. O tej szarej lub granatowej czerni piszesz pod adresem właśnie LX70?
Dziwię się, bo gdzieś czytałem test, że czerń jest rzeczywiście czarna w tym modelu. że zdecydowanie bije konkurencję tym 'parametrem'...

A tak podsumowując Twój post, to Ci.... zazdroszczę :)
Serio. Ja po prostu nie umiem tak. Przed każdym większym zakupem grzebię, czytam, szukam, oglądam, porównuję, zmieniam kryteria, zmieniam zdanie, zmieniam priorytety, itp, itd... Na paliwo na jeżdżenie od sklepu do sklepu wydaję ladną kasę ;) Żonka ma już dość mojego marudzenia o TV ;)
Już nawet rzuciła na odczepnego ostatnio" "a kup sobie i błyszczący!" ;)
A Ty po prostu kupiłeś sobie i masz temat z głowy :D. Zazdroszczę!

I pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
be_er napisał:
Dziwię się, bo gdzieś czytałem test, że czerń jest rzeczywiście czarna w tym modelu. że zdecydowanie bije konkurencję tym 'parametrem'...

sądząc z tego, co oglądałem, to raczej nie.

Taki Sony D3000, którego oglądałem w sklepie, ma lepszą. Ale ma inne wady, jak choćby IMHO gorsz tolerancję słabszego sygnału....nie wiem, być może liczne opcje regulacji pozwoliłyby to wyeliminować, mówię, co widziałem, a widziałem podłączenie sklepowego egzemplarza do dachowej anteny.

Z kolei LX70P ma chyba lepszą czerń niż oglądane przeze mnie Samsungi i Philipsy, w zasadzie niezależnie od modelu.



be_er napisał:
Serio. Ja po prostu nie umiem tak. Przed każdym większym zakupem grzebię, czytam, szukam, oglądam, porównuję, zmieniam kryteria, zmieniam zdanie, zmieniam priorytety, itp, itd...

he, he....skąd ja to znam.....

be_er napisał:
Żonka ma już dość mojego marudzenia o TV ;)

moja też. Ale ja już postawiłem na LX70P i mam nadzieję, że niedługo do mnie dotrze :)

Powiem Ci tylko, że bez żony to jeszcze gorzej :)
 

trollo

New member
Trzeba było spróbować JVC....

Dlatego jeśli ktoś ogląda często zwykłe TV polecam markę JVC. Od 3 lat mam 32" CRT tej marki i zupełnie zapomniałem o skalowaniu - ten telewizor robi to tak sprytnie (smart zoom) że ani twarze nie są rozciągnięte a i napisy i loga stacji przy tym widoczne - naprawdę, w ogóle nie widać zniekształceń.... Tak więc wierzę że JVC kontynuuje stosowanie tego systemu, więc jesli nie długo będę zmieniał tv to tylko ta marka wchodzi w rachubę !!!

P.S. poprzednio miałem najwyższy model CRT 32" firmy LG (tzw. ekskluzywna linia) i dobrze wiem o czym mówi autor wątku - np. oglądając w nim siatkówkę - w jednym trybie wyswietlania nie widziałem bieżącego wyniku meczu (obcięta góra), a w drugim "złotka" wyglądały jakby miały ze 30 kilo więcej każda ;-) - i bądź tu mądry co wybrać.... na moje szczęście po 2 m-cach LG padł na amen, dostałem zwrot kasy i nigdy wiecej nie chcę widzieć tej firmy w moim domu..... a po zakupie JVC, tak jak wcześniej napisałem, w ogóle zapomniałem o problemach z formatowaniem obrazu...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
be_er napisał:
To jest jasne, że forum jest tylko pomocne, a nie jest wyrocznią!
Byłem w sklepach naście razy (zresztą pisałem o tym wiele razy) i porównywałem modele. Tak prawdę mówiąc to ŻADEN telewizor LCD mnie się NIE podoba :) Serio. Uważam, że jakość obrazu jest BEZNADZIEJNA. Jedynym wyjątkiem są oczywiścei "dema" - extra jakości (rozdzielczości?) sygnał wygląda wyśmienicie. Natomiast cała reszta to po prostu tragedia. I ne ma znaczenia, czy patrzy się na telwizor za 3k czy z 5k zł. Jeśli nadawany jest "zwykły" (analogowy?) sygnał (oglądam modele w sieciach RTV Euro AGD, MM i ElektroWorld), to obraz jest denny. Wygląda jak JPG skompresowany do 20% ;)


Ad. 1
Jeśli żaden TV LCD Ci nie odpowiada, to po prostu nie kupuj żadnego, albo kup ponownie CRT;)


A tak w ogóle ciekawi mnie, gdzie tak biegali wokół Ciebie, że piszesz "sprawdziłem go w sklepie na różnych sygnałach (analogowa, DVD, N-ka i Xbox)"...


Ad. 2
W Mixie w mojej miejscowości:)


Nie dalej jak wczoraj ktoś pisał, że dobrze formatuje JVC. Ogólnie. Przy czym w wątku była raczej mowa G80 - a Ty juz wyskakujesz z nowością P80. Do LX70P bardziej chyba należałoby porównywać model G80, niż P80?


Ad.3
Podtrzumuje swoją opinię. Panas LX70P można porównywać z nowym JVC P80. Natomiast JVC G80 to starszy model, ze starszą matrycą i starym układem 50Hz. Podczas gdy Panas i JVC P80 mają nowy układ 100 Hz. Dla mnie układ 50 Hz w TV LCD jest nie do przyjęcia. Jeśli miałbym kupować JVC to tylko nowy model P80:)



No widzisz - dla mnie telewizor to TELEWIZOR. Chcę się dowiedzieć co się dzieje na świecie, chcę obejrzeć wiadomości, czasem film, czasem DVD. Gier nie uznaję (tak nawiasem mówiąc - bez urazy - zastanawiam się kim jest wielu użytkowników tego forum, skoro dla nich wartość telewizora często jednoznacznie związana jest z przydatnością do gier... czy tekst w stylu "kupię" należy rozumieć jako "mama kupi? ;) I no offence - to nie dotyczy tylko Twojej wypowiedzi, lecz również baardzo wielu innych)
Poza tym widziałem gdzieś tego Panasonica za 3333.


Ad. 4
Mam 30 lat a mimo to lubię sobie pograć w gierki, zwłaszcza w deszczowe jesienne oraz zimowe śnieżne wieczory :-D No chyba, że Ciebie kręci lepienie bałwanka? :mrgreen:
 

wowoz

New member
Moim zdanie najlepszy obecnie wśród 32' LCD jest Sharp 32RD2E. Posiada 100 Hz. Najlepszy do sygnału SD bez wątpienia. HDTV też prezentuje się na nim znakomicie.
 
Do góry