Panasoni TX-P42G20 i TX-P42V20 Czy warto dopłacać?

michalg

New member
jak chcesz oglądać czarne ekrany to bierz v20 ;-)

do innych zastosowań g20 wystarczy, chyba że lubisz potem chodzić z tablicą kolorów i porównywać intensywność czerni.

najlepiej samemu zobaczyć różnicę w jakimś sklepie tv. ale różnica w cenie to 20%, takiej różnicy chyba nikt nie odczuje, ale to moja subiektywna opinia.

I to jest konstruktywna odpowiedz, nie jestem jakimś szaleńcem jakości.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Rożnica w cenie miedzy V a G to 600 zł.( sprawdzone sklepy Ceneo) Gdyby te telewizory rózniły się tylko obudową to te 600 stówek uzbierał bym migiem. Dla mnie nie ma nic bardziej okropnego niż piano-black. Ryski pojawiają się bardzo szybko. Do tego w świetle dziennym błyszcząca ramka po prostu przeszkadza.

NA Mój chłopski rozum to sprzedając samo dongle wifi które jest w zestawie z Panasonikiem V20 róznica w cenie spada do 300 zł. Bo w G20 nie ma tej "dongielki":-?

O kontraście już nie wspomne. Bo to tylko miły dodatek.

Panasonic TX-P42V20B/ TX-P42V20/ TX-P50V20B Review
Panasonic TX-P42G20/TX-P42G20B/TXP42G20 Review: Freeview HD TV
 

MacPaul

New member
Ja się nie zastanawiałem. Od razu chciałem P50G20. Wcześniej miałem 42" P70. Od tygodnia mam P50V20 ! Dlaczego ? Róznica w cenie 4300 a 4900 zł. Za to otrzymuję moduł WiFi (ok 300 zł) (ipla itp, działa) oraz lepszy filtr antyodblaskowy (a to ważne, mam w końcu parę lat plazmę). Ładniejszy wygląd i więcej wyjść to już tylko dodatki. Tak więc nawet jeśli nie ma lepszego obrazu (nie ma możliwości porównania obu w tych samych warunkach) to i tak warto :) Ponadto jak znam życie do wyższej serii japońce dali kilka lepszych systemów czy części (chyba procesor obróbki obrazu jest wyższej klasy).
 

michalg

New member
Tylko mnie ani Wifi ani ETH w TV nie jest potrzebne.
Jeśli była by opcja kupienia bez tego dodatku wersji V 300zł taniej być może bym to przemyślał. ;] Ale jednak zostaje przy opcji 3kzł na TV MAX. To tak jak z monitorem do grafiki można już coś profi znaleść za 2000-2500 a i za 10.000zl

EDIT:
A ramka fortepianowa, można obkleić tak że nie będzie widać odpowiednia folią i będzie taniej niż w tym sklepie co ja chce kopic to 800zł. Miałem S do testów i mi ramka nie przeszkadzała.
 
Ostatnia edycja:

michalg

New member
Ja się nie zastanawiałem. Od razu chciałem P50G20. Wcześniej miałem 42" P70. Od tygodnia mam P50V20 ! Dlaczego ? Róznica w cenie 4300 a 4900 zł. Za to otrzymuję moduł WiFi (ok 300 zł) (ipla itp, działa) oraz lepszy filtr antyodblaskowy (a to ważne, mam w końcu parę lat plazmę). Ładniejszy wygląd i więcej wyjść to już tylko dodatki. Tak więc nawet jeśli nie ma lepszego obrazu (nie ma możliwości porównania obu w tych samych warunkach) to i tak warto :) Ponadto jak znam życie do wyższej serii japońce dali kilka lepszych systemów czy części (chyba procesor obróbki obrazu jest wyższej klasy).

O to zaskoczony jestem tym info.
Musze z żoną pogadać :p
 

motobartcompany

New member
mnie to rybka. Jednak różnica między V20, a G20 jest zdecydowanie duża. V To telewizor innej klasy. Z innym bardziej kontrastowym obrazem, lepszymi głośnikami. Widziałem jak gra G20. Sam mam V20 i wiem że porównanie tych telewizorów jest bezsensowne. Nie ta klasa.
 

michalg

New member
nie chodzi o porównywanie... zaraz moze ktos dopisze do tego watku ze najlepiej wziasc 50" V bedzie jeszcze lepiej ;]

Jak juz napisalem wczesniej musze z zona przedyskutowac sprawe. ;]
 

Samur_aj

New member
Ja też prawie do końca byłem zdecydowany zakupić G20 lecz szalę ku V20 przelał jeden bardzo istotny fakt. Wbudowany tuner TV satelitarnej. Jak dla mnie to był atut nie do przebicie. Co prawda znalazłem tez GW20 lecz cena była taka sama ja V20.
Może ten tuner dla kogoś kto korzysta z VOD jest istotny lecz mi na tym nie zależało. TV wisi na ścianie i nie zamierzałem dokupować kolejnego mebla aby wepchnąć w niego kolejne pudełko w postaci dekodera. Można by było dać jakąś półkę lecz tutaj kolejny problem - dodatkowy pilot i było by tak jak u większość znajomych głośność jednym a kanały drugim pilotem.
A tak po zakupie modułu CAM wpychamy go do gniazda CI wraz z kartą i cieszymy się cyfrową telewizją. Na plus jest też to że mamy własną listę kanałów na której możemy poprzestawiać, dodawać i odejmować kanały czego nie mamy w typowych dekoderach.
Obsługa całości jednym pilotem to jak dla mnie atut nie do przebicia.
 

sebeq76

New member
nie chodzi o porównywanie... zaraz moze ktos dopisze do tego watku ze najlepiej wziasc 50" V bedzie jeszcze lepiej ;]


dokładnie.
wiadomo, że v20 jest z lepszej serii niż g20.
pytanie czy warto dopłacać za to?
wg mnie nie warto i jak pisałem to jest subiektywne odczucie.
niektórzy kupują za kilkadziesiąt tysięcy same kable do audio, bo słyszą "ogromną" różnicę.
niektórzy widzą nawet różnicę między 100 Hz a 200 Hz mimo, że naukowo stwierdzono, że ludzkie oko tego nie wychwyci.
jeżeli ktoś widzi taką wielką różnicę w v20 to niech się nie męczy i dopłaci 20% różnicę.
co do WiFi - można za 100 zł kupić access piointa - podpinamy tv i jeszcze mamy miejsce na inne urządzenia w okolicy.
tuner satelitarny - nie z każdą tv działa poprawnie, wystarczy poczytać o tym na forach.
a co do wyglądu - dla mnie akurat ta srebrna obudowa v20 wyglada tandetnie i tylko podkresla plastik z jakiego jest zrobiona. ale znam osoby, które nawet g20 szukali w srebrnej wersji - ich gust, ich wybór.
 

fish_dvb

New member
Może jednak warto poczekać na serię 30?
Byłem już zdecydowany na V20, ale problemy z obróbką sygnału 50Hz (fałszywe kontury i niepłynne przejścia tonalne) mnie odstraszają. Zauważyłem to nawet oglądając demo w MM.
Szkoda, bo poza tym to świetny TV... :???:
 
Ostatnia edycja:

michalg

New member
Zostanę przy serii G20 jak zdążę to kupie P42G20 jak nie to być może już G30
Na chwile obecną jednak nie chce przekraczać 3kzł. HD i tak będzie z BR + PC ewentualnie. Tuner satelitarny ok, tylko jak kupie telewizje cyfrową będzie to najprawdopodobniej N-ka a tu nie ma możliwości rozdziału Tuner/Karta.
 

Peter_21

New member
Zostanę przy serii G20 jak zdążę to kupie P42G20 jak nie to być może już G30
Na chwile obecną jednak nie chce przekraczać 3kzł. HD i tak będzie z BR + PC ewentualnie. Tuner satelitarny ok, tylko jak kupie telewizje cyfrową będzie to najprawdopodobniej N-ka a tu nie ma możliwości rozdziału Tuner/Karta.

Zobacz na ceneo..w jednym sklepie V20 jest za 3199zł, niestety TV powystawoy..

Sklep - RTVMAX.pl - Kolumny Głośnikowe, Kino Domowe, LCD Plazma Kino Domowe
 

pekao

New member
Zostanę przy serii G20 jak zdążę to kupie P42G20 jak nie to być może już G30
Na chwile obecną jednak nie chce przekraczać 3kzł. HD i tak będzie z BR + PC ewentualnie. Tuner satelitarny ok, tylko jak kupie telewizje cyfrową będzie to najprawdopodobniej N-ka a tu nie ma możliwości rozdziału Tuner/Karta.

Siemka !
Kolego jesteś w błedzie, obecnie na rynku jest dostepny moduł CI (NCAM HD) providerem jest platworma N. Jest to telewizja na karte ze sparowanym modułem CAM. Modół wciskasz do TV i śmiga.
modół z kartą kosztuje 200 zł, w tym masz 3 miesiące oglądania gratis (w tym chyba 12 kanałów HD)

pozdr
pekao
 
Do góry