Panasoni TX-P42G20 i TX-P42V20 Czy warto dopłacać?

tyrenczyk

New member
Witam,
przymierzam się do zakupu plazmy Panasonica. Mam pytanie czy ktoś się orientuje jaka jest różnica między tymi dwoma modelami TX-P42V20 i TX-P42G20. Czy warto dopłacać te 700zl do modelu TX-P42V20?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie warto :
008_P1220028.JPG

Tu jest porównanie plazm Panasonica - S 20, G 20, V 20.
Na razie zdjęcia jedynie poglądowe.
Dokładne ujęcia będą jutro.
Wstępna ocena:
Plazma S 20 - szarość - widzę szarość, ogromne odbicia na ekranie.
Plazma G20 - szara czerń , lepsza powłoka
Plama V 20 - ogromna różnica od poprzednich. Widać w tym porównaniu ze zupełnie inna matryca, inne algorytmy.
 

tyrenczyk

New member
Kiki super robota - zdjęcia poglądowe na stronach nie oddają nawet samego wyglądu telewizora nie mówiąc już o porównaniu w jakości :) Ja już się zdecydowałem na zakup V-ki :) Dziękuję za podpowiedzi :)
Pozdrawiam
 

michalg

New member
Tez się zastanawiam nad V20, testowałem S20 ale te odbicia mnie dobiły...
Rożnica cenowa miedzy S20 a G20 jest nie duża, ale V20 to już zależności od sklepu od 700-1000zł
Nie powiem by było to mało ale TV mam zamiar kupić tak na 4-5 lat.
A przekątna to 42" odległość od TV 1.5m-2m, sygnał SD i to bez rewelacji w 80%
Trochę MKV z TV ponoć seria V nie ma problemu z odtwarzaniem tego formatu.

Docelowo, jakaś platforma z kanałami HD choć obecnie jest ich średnia ilość a większość materiału to i tak pseudo HD, ale MKV + B-R będę oglądał.

TV będzie działał średnio 7-10h dziennie. Cy to nie zajedzie plazmy?
Dzieciaki oglądają trochę bajek TV (minimini/disney) dvd/mkv

I tam sobie myślę czy plazma to wytrzyma... Czy nie będzie problemow i większej podatności na awaryjność?
 

pekao

New member
Panowie !
jesli moge spytac pod tym postem:
dlaczego tak radykalnie stawiacie na plazme Panasa a wogóle nie rozpatrujecie zakupeu LEDa np TX-L42D25 ?

Mam dylemat czy L42D25 czy P42V20.
 

pekao

New member
Tez się zastanawiam nad V20, testowałem S20 ale te odbicia mnie dobiły...
Rożnica cenowa miedzy S20 a G20 jest nie duża, ale V20 to już zależności od sklepu od 700-1000zł
Nie powiem by było to mało ale TV mam zamiar kupić tak na 4-5 lat.
A przekątna to 42" odległość od TV 1.5m-2m, sygnał SD i to bez rewelacji w 80%
Trochę MKV z TV ponoć seria V nie ma problemu z odtwarzaniem tego formatu.

Docelowo, jakaś platforma z kanałami HD choć obecnie jest ich średnia ilość a większość materiału to i tak pseudo HD, ale MKV + B-R będę oglądał.

TV będzie działał średnio 7-10h dziennie. Cy to nie zajedzie plazmy?
Dzieciaki oglądają trochę bajek TV (minimini/disney) dvd/mkv

I tam sobie myślę czy plazma to wytrzyma... Czy nie będzie problemow i większej podatności na awaryjność?


V20 nie odtwarza plików mkv. jesdynie AVCHD lub Divix HD !
pozdr pekao
 

fish_dvb

New member
Panowie !
jesli moge spytac pod tym postem:
dlaczego tak radykalnie stawiacie na plazme Panasa a wogóle nie rozpatrujecie zakupeu LEDa np TX-L42D25 ?

Mam dylemat czy L42D25 czy P42V20.

Też nie mogę się zdecydować - plazma V20 czy LCD V20.
Plazma ma zdecydowanie lepszy poziom czerni, natomiast panel IPS jest mniej prądożerny i praktycznie nie ustępuje plazmie w odwzorowaniu barw a i kąty widzenia też są super jak na LCD.
No i te problemy plazm serii 20 z sygnałem PAL 50 Hz...:???:

Musimy zmierzyć się z tematem i podjąć męską decyzję... :roll:
 

pekao

New member
Miałem w domu kilka dni LED 42-D25, oddałem z powodu czerni !
Przy wyświetlaniu czarnego ekranu przy dolnej krawędzi ekranu występowały silne jasne prześwietlenia - ni edo zaakceptowania.
Wymienili mi na drugi model - to samo dalej przeswietlenia !.
Oddałem i w zasadzie jestem zdecydowany na Plazme ale jakoś bliżej mo do LCD (nie wiem czemu).

Natomaist mam problem z rozmiarem. Oglądam tv z odległości 3,5 m i boje się, że 42 plazma V20 bedzie zbyt mała, niestety nie ma V20 - 46 cali.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz już wiesz dlaczego Panasonic jest kiepski jako LCD. Tam nie ma w ogóle czerni nie wspominając o innych wadach.
 

michalg

New member
Moze jakis uzytkownik G20 sie wypowie, tak sobie mysle i mysle i nie wiem czy chce doplacac te 700-1000zl do V20 jest az taka roznica w jakosci? Nie mam gdzie tego porownac...
 

sebeq76

New member
ja się mogę wypowiedzieć.
też miałem ten dylemat.
po kilku wizytach w sklepach stwierdziłem, że nie ma żadnej róznicy w obrazie między v20 i g20.
nawet wydawało mi się, że na g20 obraz jest płynniejszy, mimo, że od początku w głowie miałem inną sugestię.
oczywiście mówię o subiektywnych odczuciach, może jak ktoś podłączy pomiarowy sprzęt to coś zauważy, może w dzień czy w jasnym pomieszczeniu też to będzie jakoś widoczne.
Dla mnie g20 spokojnie wystarcza, nawet w dzień czy przy jasnym świetle.
lepiej kupić tańszy i wymienić za kilka lat na oled - takie jest moje zdanie :)
 

krisder

New member
Bez reklam
Gdyby V20 występował w rozmiarze 46" być może wybrał bym ten model. Posiada ponoć tylko lepszy filtr a reszta włącznie z panelem to, to samo. Każdy pragnie posiadać jak najlepszy tv ale w moim G20 niczego mi na dzień dzisiejszy nie brakuje i jestem z niego jak najbardziej zadowolony. Dodatkowy głośnik basowy w V20 też nie jest mi potrzebny gdyż dźwięk i tak zawsze leci przez ampli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przecież widać wyraźnie różnicę nawet w dzień.
zdecydowanie warto :
008_P1220028.JPG

Pytanie jest jedynie o kasę.
Masz kasę warto. Nie masz - nie masz zmartwienia bierz tańszy model.
 

sebeq76

New member
jak chcesz oglądać czarne ekrany to bierz v20 ;-)

do innych zastosowań g20 wystarczy, chyba że lubisz potem chodzić z tablicą kolorów i porównywać intensywność czerni.

najlepiej samemu zobaczyć różnicę w jakimś sklepie tv. ale różnica w cenie to 20%, takiej różnicy chyba nikt nie odczuje, ale to moja subiektywna opinia.
 

michalg

New member
Chyba jednak wezmę G20 i zostanę przy magicznej kwocie TV <=!3000zł
Światło słoneczne w dzień nawet latem nie wpada do pokoju (bloki z naprzeciwka to uniemożliwiają) by mogło aż tak przeszkadzać zasłony mam jakoś przeboleje ;] Dzięki za oponie i poradę.
Bo się też zastanawiałem nad P50S20 ale nie mam parcia na wielkość ale różnica między G a S jednak jest
 
Do góry