Panas TX-L42ET5E czy Philip 40PFL5507K ??

kopytqo

New member
Po 3 miesiacach lektury forum ( wielkie dzieki dla kikiego i innych za wysoki poziom merytoryczny !)
wybor zostal zawezony do tych dwoch modeli.

Panasonic TX-L42ET5E
Philip 40PFL5507K


I jestem w kropce.... Oba wypadaja "w swojej klasie" bardzo dobrze. Oba sa chwalone.
Czy moglibyscie sie pokusic o syntentyczne zestawienie obu telewizorow ??
- jakosc obrazu
- plynnosc
- ergonomia
- szybkosc przelaczania kanalow

Na czym mi zalezy? jak najmniej bandingu i claudingu, ergonomia (pilot, funkcje), szybkosc przelaczania kanalow !!, zarzadzanie lista kanalow (analogowe i cyfrowe), "matowosc" - tu wygrywa philips (aczkolwiek panasa chwala za dobre powloki antyrefleksyjne)
- input lag ? : nieistotny,

funkcje smart ? nienajwazniejsze, ma odtwazac standardowe formaty z hdd/pena. i koniecznie nagrywac

KIKI, masz mozliwosc zestawienia obu tych tv ?? mysle ze nie ja jeden stoje przed takim wyborem. Twoja pomoc bylaby nieoceniona.

PS: celowo nie podaje do czego ma byc tv i w jakim pomieszczeniu.
 

kopytqo

New member
w uzupelnieniu

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 18mkw 5/3,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok. 2,75m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - nie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Pokój nie jest atakowany bezpośrednio przez słońce. -okno balkonowe po lewej stronie, od polnocnego wschodu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - CRT: 20 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - min. 2x wejście HDMI + wejście PC
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - kablowka: analog/cyfra
10.Jakie urządzenia ? - PC (przez HDMI), w przyszłości być może konsola, kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 4-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - jakakolwiek byle nie "lustro"
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - informacyjne, film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - youtube, poczta, ale bedzie podłączony przez PC w przyszlosci
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - kiedys.....
16.Preferencje co do marki ? - Brak
17.Preferencje co do wielkości ? - 40-42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - wolne przelaczanie kanalow, slaba jakosc obrazu.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - po 17tej
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - do 3000, w uzasadnionych przypadkach +500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - TAK, wszystko jedno
 

dario-

New member
Witam,
ja polecam Panasa, mam go od niespelna 2 tyg. i chwale sobie, żadnego bandingu i cloudingu nie zauwazylem, a jesli chodzi i pilota i ergonomie to dla mnie wszystko poukladane i "pod ręką" a wlasciwie "pod palcem" :) (zreszta mam plazme Panasa wiec pilota znałem juz na pamiec)
pilot Philipsa podobno jest mniej "przyjazny" - opinie użytkowników
wprawdzie nie testowalem jeszcze odtwarzania/nagrywania z nosników przenosnych ale mysle ze nie bedzie problemów
 

krzychooo

New member
Panasonic nie posiada funkcji PVR a więc o nagrywaniu nie może być mowy.
Jednak pomimo tego, zdecydowanie wybrałbym Panasonica. Choćby dlatego że pisałeś o szybkim przełączaniu kanałów i menu - pod tym względem Philips doprowadzi Cię do szału. Jakość wykonania też w nim nędzna - zobacz zobacz w sklepie choćby ramkę, dotknij, dociśnij palcem, będziesz wiedział o czym piszę. Włącz i zobacz jak ,,szybko" działa, też pozbędziesz się wątpliwości. Według mnie to taki chiński produkt telewizoropodobny.
 

kopytqo

New member
panasonic nie posiada PVR...

Wybaczcie moze za banalne pytanie, ale czy podlaczenie HTPC lub innego mediaplayera z funkacja nagrywania, rozwiaze ta przypadlosc ???

Pytam czy sie da brak pvr'a obejsc

nagrywanie (jakiekolwiek) byc musi i basta ! ;-)
 

krzychooo

New member
Oczywiście podłączając jakikolwiek sprzęt z funkcją nagrywania da się to obejść - nagrywa wtedy nie TV tylko właśnie ten sprzęt. Zresztą, TV nie nagra Ci sygnału puszczonego przez żadne wejście a jedynie programy zaprogramowane. Ponadto niewykluczone że Panasonic z jakąś kolejną aktualizacją nie dołoży tej funkcji. Tak więc, dla przykładu, podłączysz dekoder przez HDMI, i żadnego programu i tak nie nagrasz na TV.
 

kogutko21

New member
Witam,
ja również stałem przed wyborem TV jakiś miesiąc temu. Po zapoznaniu się z testami z forum, opiniami użytkowników wybór padł na te dwa modele.... jednak w oko wpadł mi LG LM660. Osobiście uważam, że łączy on w sobie wszystkie zalety obu tych modeli. Jako minus to chyba tylko matryca, która jest błyszcząca (prawie jak w ET5E). Użytkuję juz tego LG ok. miesiąca i złego słowa powiedzieć nie mogę. Jestem zachwycony. Polecam.
 

kopytqo

New member
pytanie do kikiego

KIKI, wiem ze labiegany, zalatany jestes na forum.
Ale Ty ogranoleptycznie sprawdziles oba TV, napewno masz swojego faworyta oraz jestes w stanie doradzic pod moim katem.
 

nyrubmat

New member
Ja bym dopisał jeszcze Toshibę TL933 ( niedługo ma być nowa lepsza seria ) Jakby co, to dalej nie wybrałem telewizora dla siebie, ale ta Toshiba stoi wysoko w moim rankingu. Pod względem wykonania i odtwarzanych multimediów miodzio. Obraz też niczego sobie, zobacz test Kikiego.
 

enceladus

Banned
Ja mam tego Philipsa i szczerze mówiąc jestem zawiedziony jego multimedialnymi możliwościami :/ Internet w tym TV jest taki jakby go nie było... Jakość obrazu jest bardzo OK ale dla mnie to jednak za mało jak na nowoczesny telewizor.
 

kopytqo

New member
no wlasnie...

moj faworyt philips po testach oganoleptycznych w sklepie dla i.... calkowicie mnie rozczarowal.
Ja rozumiem ze obraz ze super itp itd... ale tak zmulonego menu - lacznie z EPG sie nie spodziewalem.

Jak dla mnie to niestety dyskwalifikuje ten tv. Qrde... 5507 ma wszystko czego potrzebuje. Jakosc, mat, czern, dodatkowe bajery.... tylko co z tego jak mnie bedzie "cholera szczelac".

Przy okazji moj wzrok padl na SONY (nawet nie wiem jaki konkretnie) szybkie menu, dosc intuicyjne. Tylko ze wczesniej nawet nie rozkminialem soniaczy - nawet nie wiem czemu.


3,5 miesiaca lektury forum i mam wiekszy metlik niz na poczatku. ;-)))
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Rzeczywiście - do Twoich wymagań świetnie sprawdzi się Sony HX750.
Oprócz tego zainteresuj się też Sharpem LE830 i Toshibą VL963 / TL933.
Ew. podaj więcej warunków dla telewizora, bo Twoje są dość ogólne :)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Po miesiącu analiz poprosił o wybór z dwóch wybranych a wy mu poszerzacie z powrotem ofertę. Prawda jest taka, że każdy poleci ci to co sam wybrał. Dlatego ja polecam ET5E :). Choć drugi będzie zapewne grał równie dobrze...
 

kopytqo

New member
Dzieki wszystkim za merytoryczne odpowiedzi (i cierpliwosc).

Tak na marginesie stwierdzam ze bycie swiadomym konsumentem to najwieksze przeklenstwo naszych czasow :) o ile szczesliwsi sa zakupowi idioci ;-)


Na razie na placu boju pozostaja:

42vl963 - poczytamy zobaczymy, dla mnie wielka niewiadoma, ale cena ok ;-)

hx750 (chcialbym 850, ale cena za duza)

40pfl5507 -wciaz (przez sentyment) jest brany pod uwage: moze sie przyzwyczaje to szybkosci... wroc... wolnosci dzialania....

napisze za jakis czas na co padl wybor
 

m.grewert

Member
Dokładnie, bawiłem się w sklepie Philipsem i jest powolny (menu) jak nigdy. Mam nadzieję że to poprawią, bo co najlepsze wszystkie Philipsy 2012 chyba tak mają.
 

marcint75

New member
kopytqo ja mam podobny problem do Twojego. lada dzień podejmę decyzję odnosnie zakupu TV. moja sytuacja jest o tyle komfortowa że dla mnie TV ma służyć do kina domowego i 3D a kwestie multimedialne załatwia dobry streamer i wysoki model BD Samsunga po wnikliwej lekturze uważam że 46 PHILIPS 5505 (bardzo dobra czerń i praktycznie nie widoczne podświetlanie matrycy :) ) jest idealnym rozwiązaniem w budzecie do 3500. mam nadzieję ze do tego czasu nie pojawi się nic na horyzoncie :)
 
Do góry