Panas TX-37LZD85F

pintr

New member
Panowie czy nie uważacie ze te wasze rozmowy nie powinne być w innym poście.Kolega wyraźnie pytał o kabel połączeniowy a nie o dostępność tego TV.Przez takie rozmowy później jest tródno cokolwiek znaleźć bo co post to nie na temat.
 

Michal_2007

New member
Witam,

chcialem zapytac jak wyglada sprawa z kompensacja ruchu w tym TV? Czy w filmach dziala to na takiej zasadzie jak Natural Motion Philipsa?
Jak wyglada taki film 1080p/24 z blu-ray'a, czy tak jak na LE40F86 (100hz i "teatralny" efekt dziala - na czym mi zalezy) czy tak jak na LC42XL2, gdzie zwyczajnie taki film (1080p/24hz) puszczony z firmowego blu-ray'a Sharpa BDHP20S (z 24hz) wyraznie drga (nie ma efektu teatru tylko stroboskop), ten Sharp uparcie w tym trybie - w przeciwienstwie do LE40F86 - wylacza 100hz i kompensacje.

Czy wiadomo moze jak wyglada sprawa z DVBT, czy obsluguje MPEG4?

Jednak nie ma chyba idealnego TV, kazdy jest w czyms dobry ale jednak....
Ten Panasonic wyglada ciekawie.
 

Maurycy_007

New member
Panowie, ja z moim 32LZD85F mam trochę podobny problem "kablowo-połączeniowy", a może problem jest całkiem inny ?

Mianowicie na kablówce UPC, ale także na sygnale z DVD, białe napisy na filmach, loga programów itd.. mają obwódki/odbicia/zniekształcenia/przesunięcia krawędzi.

O ile z kablówki i programów SD to jeszcze rozumiem, o tyle film na DVD chyba nie powinien dawać takich efektów (a może powinien, to mój pierwszy TV LCD).
Co gorsza menu ekranowe DVD też ma zniekształcenia/odbicia krawędzi.

Wymieniłem podłączenie DVD z euro/scart na Component (nowy kabel) ale nie widzę poprawy.

Obraz z komputera podłączonego DVI>HDMI jest lepszy ale idealne tj. bez jakichkolwiek odbić/zniekształceń jest tylko menu ekranowe telewizora.
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
Michal_2007: niestety z tego co wiem to MPEG-2
Maurycy_007: spróbuj pobawić się opcjami telewizora, podejrzewałbym wyostrzanie krawędzi, ustaw je na minimum
 

Maurycy_007

New member
Bawiłem się wyostrzaniem i jego wyłączaniem, ale to niewiele daje bo to nie chodzi tylko o same krawędzie ale całe litery czy loga mają takie ciemniejsze obwódki i odbicia, a we wnętrzach liter są odbicia na szaro.
(dał bym zdjęcia ale wyskakuje błąd że mozna dopiero po 5 postach...)
 

alyjen

New member
No to faktycznie dziwne, próbowałeś podłączyć telewizor zwykłym kablem VGA? Jaka wtedy jest dostępna rozdzielczość i jak wygląda?
Zdjęcia możesz podesłać na PW do mnie i Ci je tutaj zalinkuje
 

alyjen

New member
Fotki Maurycego
faktycznie cień za menu dvd nie wygląda za dobrze
003vs9.jpg

031ml8.jpg
 

Maurycy_007

New member
Wielkie dzięki za pomoc we wklejeniu zdjęć.

Pal licho wygląd menu DVD, podejrzewam że ono jest zrobione w dość niskiej rozdzielczości aby jakoś wyglądało na róznych TV i po przeskalowaniu wszystko jest jakieś takie zniekształcone.
Gorzej z odbiciami białych i żółtych i ogólnie jasnych, liter i znaczków/logo z sygnału z DVD i telewizji SD.

Ja po prostu podejrzewam że same literki na DVD są już kiepsko nagrane w oryginale, a pamiętajmy że DVD to tylko PAL czyli 720 linii. Wogóle po testowaniu różnych płyt DVD jestem rozczarowany jakością większości materiału DVD, co widać dopiero na tv 32 cale - poprzednio miałem 14 i 21 cali CRT.Na SD z kabla, no to wiadomo że obraz zależy od jakości sygnału ogólnie i na poszczególnych kanałach, a są to istotne różnice przynajmniej w UPC.

Wczoraj testowałem sygnał ze ściągniętych z sieci trailerów filmów HD nagranych jako 1080p z komputera podłączonego DVI > HDMI. Obraz absolutnie żyleta, także te napisy i loga.
Dopiero na tak nagranym materiale widać potęgę tego LCD.
 

Michal_2007

New member
Odpowiem sobie sam na swoje wczesniejsze pytanie, otoz ten TV ma to na czym mi zalezy, czyli tryb teatralny w filmach (jak Movie Plus, Movie Flow, czy Natural Motion). Przy blu-ray'u dziala to tak jak na Samsungu LE40F86 (pelna plynnosc, ale jednak z artefaktaki gdzieniegdzie, z tym ze mniejszymi niz na Samsungu);
- sygnal dvd component 576i - nie dziala plynnosc w filmie (jest judder)
- DVD w 576p - 1080p (po HDMI ale pewnie Compoent tez) - dziala poprawa plynnosci, pojawia sie nawet jak w przypadku blu-ray'a [przy upscalingu do 1080p] nowa opja w menu obraz - "tryb 24p"); w przypadku wylaczenia tej opcji jesli ogladamy blu-ray z odtwarzacza kompatybilnego z tym trybem jest drganie obrazu. Troche to pokrecone, i wlasciwie mozna sie pogubic jak wlasciwie powinien dzialac tryb 24p. Nie kazdemu sie podoba try teatralny, no ale juz takie dzialanie jak w LC42XL2 - szarpanie jak cholera (mimo 24hz) tez nie jest do przyjecia - IMO.

Ogolnie fajny TV, testowalem model 37", ale instrukcja jest tez jednoczesnie do 32", mysle ze to samo powinno tyczyc sie modelu 32".
 
Do góry