Panas PX a Cyfra (HDMI) - problem !?

xideen

New member
Witajcie,
Tak się kręciłem dobre pare miesięcy aż wreszcie postanowiłem wrócić do "korzeni" i kupiłem PX8. Mówię wróciłem do korzeni bo na początku właśnie chciałem plazmę później z wielu względów LCD, a teraz promocja w jednym sklepie włąściwie rozwiązała problem. Swoją drogą to najdłuższy zakup w moim życiu. Z tym zakupem wogóle to związana jest anegdota ale o niej później. Teraz o problemie czy niejasności.
HDMI PROBLEM - Mam podłączony dekoder C+ i wogóle nie korzystam z anteny, jak wyłącze TV i włącze to nie zapamiętuje wejścia. Czy ktoś wie może jak to zmienić ? (ewentualnie jak jest wyłączony dekoder i TV a włącze dekoder to chyba autoatycznie podanie sygnału powinno włączyć TV? czy nie tak ?)
W instrukcji nic nie ma, trochę wątków na forum pzrewertowałem ale też nic sensowego nie znalazłem. Może ktoś poda pomocną dłoń, będę wdzięczny.


Teraz anegdota związana z zakupem. Byłem dziś w Saturnie (Wawa - Arkadia). Pytam człowieka z obsługi dlaczego jest różnica w cenie PX (taniej) i PV. A on mi odpowiada że dlatego bo PX nie ma 100Hz. No to ja mu mówię że to raczej nie możliwe bo to analogiczne serie tylko na inne rynki no i PX ma DVB. A on mi twardo że PX nie ma 100Hz. Jako że miałem dziś kupić TV miałem przy sobie katalog Panasa (UK) no i mu pokazuje PX i zaznaczone że jest 100Hz. A on mi na to że oni w Saturnie mają Panasonici bez 100Hz. I to jest właśnie seria PX. Dobra odpuściłem.
Potem wymieniłem jeszcze kilka zdań na temat gwarancji, co koleś skwitował że Satrun ma Panasonici bez z 100Hz z polską gwarancją produkowane na polskę. Dobra ręce mi opadły ale ostatecznie pytam faceta jaka jest ostateczna cena za PX bo po sąsiedzku mają za 1499zl a tu za 1999zl. A on mi że go to nie interseuje cena jest taka jaka jest i już a on nic z tym nie może zrobić pozatym to niska cena bo TV z ekspozycji. No to już mi całkiem ręce opadły. Powiedziłem mu na odchodne że w tym samym Saturnie kupiłem nagrywarkę wycenioną na 1 500zl za 1 150zl.
A on mi na to niemożliwe.
Kurcze tak sobie myślę jak ludzie strasznie osrywają swoją pracę, przecież wystarczy wejść np. na to forum i dowiedzieć się wszystkiego o różnicach w modelach a jak nie tu to na google. Nie rozumiem jak można tak olewać pracę. Ale ja z innej bajki chyba jestem.
Skończyło się na tym że kupiłem za 1 499zł u konkurencji (nie chcecie wiedzieć gdzie, a może chcecie ?)
 

acton777

New member
Bez reklam
Nie bądz taki moralizator: wczuj się w rolę pracownika Saturna, MM,EURORTVAGD i innych molochów- praca słabo płatna, duzo godzin, dziś na dziale pralek, jutro TV i jeszcze, po godzinach mam się w tym babrać.
Nie wspominam, o słomie wystającej z Twoich butów, jeśli próbujesz z ww targować cenę...

Co do Twojego pytania, kilka miesięcy poszukiwań i nie wiesz podstawowej rzeczy: HDMI NIE WYMUSZA przełączenia TV, to nie jest kabel Euro, a PX i PV ( moze inne Panasonic'i tez- nie interesuje mnie to), ma to do siebie , ze włącza się w trybie TV!! :p
 
Ostatnia edycja:

xideen

New member
acton777 napisał:
...
Nie wspominam, o słomie wystającej z Twoich butów, jeśli próbujesz z ww targować cenę...
Nie zniżam się do takiego poziomu bo z pewnością zabijesz mnie doświdczeniem.
Co do Twojego pytania, kilka miesięcy poszukiwań i nie wiesz podstawowej rzeczy: HDMI NIE WYMUSZA przełączenia TV, to nie jest kabel Euro, a PX i PV ( moze inne Panasonic'i tez- nie interesuje mnie to), ma to do siebie , ze włącza się w trybie TV!! :p
Wyobraź sobie że akurat nie szukałem tego typu informacji, ale dziękuję za odpowiedź. Czy to da się zmienić w service menu ?
 

Foxxx24

New member
xideen


Co do Twojego pytania apropo przełączania odrazu na dekoder to musisz wejsc w tzw MENU HOTELOWE,a wchodzi się tam tak samo jak do menu serwisowego tylko zamiast trzy razy zero wciskasz tyle samo razy AV na pilocie tak aby wyraznie mignela Ci dioda na tv.

Tam zmieniasz HOTEL MODE na ON oraz INITIAL INPUT na wejscie gdzie masz podpięty dekoder i to wszystko:)


Co do podejścia tego pracownika Saturna to tak naprawdę macie obaj rację z jednym ALE,a mianowicie,że ktoś kto sprzedaje tv raczej taką podstawową kwestie czy tv ma 100Hz czy nie powinien wiedziec,a nie wciskac klientowi,że nie ma tego!:)


Pozdrawiam
 

acton777

New member
Bez reklam
xideen napisał:
Nie zniżam się do takiego poziomu bo z pewnością zabijesz mnie doświdczeniem.

UWAZAJ, warszawiaku z błoni...

xideen napisał:
Dobra ręce mi opadły ale ostatecznie pytam faceta jaka jest ostateczna cena za PX bo po sąsiedzku mają za 1499zl a tu za 1999zl.

To nie jest próba targowania się :confused:
Byłem w wielu tego typu sklepach i z tego co wiem ceny są tak wyeksponowane, ze az "biją po oczach"


PS. Do reszty mieszkańców Błoń: nic do was nie mam ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel70

New member
@Xideen he he.Dobry jestes.Facetowi w sklepie sie dziwisz że nie chce mu się poczytać forum czy google a sam robisz dokładnie to samo:D
 

Foxxx24

New member
No nie przesadzajcie aż tak co do kolegi xideen'a bo nie każdy musi wszystko odrazu wiedziec to po pierwsze,a po drugie inaczej podchodzi się do braku kompetencji sprzedawcy,a inaczej klienta bo po to ma sprzedawcę żeby mu doradził zamiast kit wciskac.

I ja się wcale nie dziwię,iż sie spytał jaka jest cena ostateczna bo każdy normalny nie znający rynku by się zdziwił,że w dwóch blisko położonych sklepach jest różnica 1/4 ceny tv!:)
 

xideen

New member
No to przepraszam Pana wszystko wiedzącego od urodzenia acton777 inteligenta z wielkopolski. A może to Ty jesteś tym pracownikiem i dlatego jesteś taki poirytowany.
Ja nigdzie ci nie ubliżyłem a Ty robisz to cały czas.
Generalnie uważam że jak się robi coś (szczególnie coś za co nam płacą) to trzeba mieć chociaż elementarną wiedzę na ten temat. I powiem ci więcej przez ludzi którzy w swoim życie nie wiedzą co robią tylko się prześlizgują bez elemenatrnej wiedzy ten kraj jest delikatnie, rzecz ujmując, z tyłu peletonu.
I pewnie zaraz mnie zasypiesz steką nic nie znaczących słów. Mam dla ciebie propozycję, zamiast obrażać innych, kup jakiś drobiazg swojej dziewczynie (albo mamie czy komu tam chcesz), przynajmniej zrobisz coś pożytecznego.

Co do ścisłości to jestem z Centrum (Śródmieście) wiesz gdzie to jest ?

A co do targowania to widzisz ja niestety nie uważam że należy przepłacać. Skoro w każdym inny miejscu można się targować, to szczególnie w Saturnie czy MM bo marże w takich miejscach są wysokie, tym bardziej biorąc pod uwagę że sklepy sieciowe (Saturn i MM to grupa Metro) kupują ogromne ilości towaru i mają również ogromne upusty. I wolę się targować w takim miejscu (ty bardziej że obok w sklepie cena niższa) niż targować się w jakimś "rodzinnym" sklapie gdzie z tego co zarobią muszą wyżyć.
Jednak nasze acton777 śwaiatopoglądy są tak oddalone że i tak nie sądze żebyś coś zrozumiał (i wcale cię nie prowokuje poprostu masz inne spojrzenie na świat).

Foxxx24
bardzo dziękuję za odpowiedź, jutro sobie przetestuję.

PS. Jest odpowiedź więc temat do zamknięcia.
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
PS jest najlepsze, nie Ty o tym decydujesz ;) Wymieniłeś mnie w swoim poście kilkakrotnie i myślę, ze mam prawo do odpowiedzi. Ciekawe, czy znowu, za dyskusję, bana załapię...


Ublizanie :confused: Jak ktoś mnie obraza:
"Nie zniżam się do takiego poziomu bo z pewnością zabijesz mnie doświdczeniem. ", to ja odpowiadam sarkazmem.

Co do reszty to:
1. Dawno temu, pracowałem w takim sklepie, całe 6 godzin i podziękowałem ;)Byłem zapaleńcem, chciałem pomagać klientom, ale znalazł się "kierownik", który stwierdził, ze "jesteś tu od sprzedawania, a nie uczenia klientów, co dobre, a co złe" ( powiedziałem klientowi, ze sprzęt za 9 tys. nie dorównuje temu za 3 tys.). Takze wiem, jak to wygląda i rozumiem tych ludzi.

2. W kazdym interesie jest tak samo: Chcesz się targować, rozmawiasz, z tym co ma władzę (właściciel, manager itp.), a nie ze zwykłym sprzedawcą. Przeciez on nie zejdzie z marzy, którą narzuca Saturn, bo nie ma takich uprawnień.

3. Cholera, z tym się z Tobą zgadzam: " I powiem ci więcej przez ludzi którzy w swoim życie nie wiedzą co robią tylko się prześlizgują bez elemenatrnej wiedzy ten kraj jest delikatnie, rzecz ujmując, z tyłu peletonu.", tylko patrz pkt 1. i 2. ;)

4.Centrum (Śródmieście)- nie mam pojęcia, a Ty wiesz, co robią Koziołki, bo ja, je co dzień, o 12 mogę z okna oglądać i moja mama oglądała, jak była w moim wieku i mój dziadek tez oglądał. O ile rozumiesz co chcę powiedzieć...

PS. szacunek do rozmówcy pokazujemy duzą literą, Buraku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry