Panas? a może Samsung lub LG?

Mieszko_I

New member
Nie wiem na którą się zdecydować:
Panasonic TH-42PX80E
Samsung PS42A451P
LG PG6000
A może inne w przedziale do 2600zl? :hmm:
Dodam tylko że do Panasa nie jestem za bardzo przekonany (nie wiem jak świeci, a poza tym jest brzydki-to oczywiście kwestia gustu :)) Samsunga widzialem w akcji i chyba dawał radę a o LG nie wiem nic prócz opinii z ceneo :)
POMOŻECIE?
 

fibix

New member
Witam.
Polecam Ci Panasa 42PV80, wbrew twojej niechęci do niego. Ja go mam już od kilku tygodni i zaręczam, że to świetny wybór, może nie tak ładny jak konkurencja ale za to napewno byłbyś zadowolony z jakości obrazu. Ja oglądam w zasadzie tylko z Cyfrowego Polsatu (Echostar 616- dekoder bez HD) i jest super o DVD nie wspomnę. A HD czasami puszcze se z kompa, no to wtedy to już jest bajka cud miód.A Samsung i LG dosyć energożerne i bardziej podatne na wypalenia pomimo pseudo zabezpieczeń ale nie wygląd jest najważniejszy. Mnie osobiście (bo również brałem tę trójkę pod uwagę) najbardziej przypadł do gustu właśnie Panas, bo miałem to szczęście zobaczyć wszystkie trzy w warunkach domowych i Panasonic wypadł najlepiej po nim Samsung. Obraz z LG-ka mi wogóle nie odpowiedał poza wyglądem (faktycznie ładny) ale o gustach się nie dyskutuje a wygląd to subiektywne odczucie każdego.
Jeszcze raz Polecam Panasa.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
@Mieszko, poprawiłem tytułowego Sza... na Samsunga. Nie używaj pejoratywnych zamienników nazw.

@Stary, że też chce Ci się wciskać Shift przy każdym wyrazie. :)

Mam Samsunga A451 i jestem zadowolony. Świeci porównywalnie do Panasa. Jeśli chodzi o PV i PX, to ten drugi ma cyfrowy tuner MPEG2.

ArtS :)
 

fibix

New member
Witam Ponownie

Tak jak napisał poprzednik PX ma cyfrowy tuner DVB-T MPEG2 a PV tylko analogowy, ale to MPEG 2 w Polsce Ci się do niczego nie przyda bo u Nas ma wejść DVB-T MPEG4. A i jeszcze jedno - PX ma gwarancję europejską a PV Polską. Z europejską mogą być problemy (chociaż podobno nie ma).
Jeszcze raz Polecam Ci Panasa, nie będziesz żałował.
 

jacky-x

New member
fibix napisał:
...ale to MPEG 2 w Polsce Ci się do niczego nie przyda bo u Nas ma wejść DVB-T MPEG4

...ale jesli mieszka na ślasku, to moze na teraz oglądac kanały w MPEG2, jak jeszcze długo pozostaną w tym standardzie ? niewiem ( ja oglądam juz z dwa lata), oraz 16 kanałów z Czech równierz w MPEG2,(ponad 100km do Ostrawy) oni chyba już zostana w tym systemie, więc może się czasem i w Polsce przydać;) . Pozdr
 

ivf

New member
wg mnie bierz najtańszy z tych trzech (na dzień kupna) i "będzie pan zadowolony" ;) ze wskazaniem na odstawienie LG na koniec kolejki (gdyby jego ceny były podobne lub nawet nieznacznie niższe)
 

Mieszko_I

New member
Dzieki panowie, Panas rzeczewiscie fajnie swieci-widzialem go dzis w akcji na sygnale z kablowki dawal rade. obok stal sam a451 i mial gorsze kolorki (czern!) jesli chodzi o ostrosc to porownywalnie nie widzialem wiekszych roznic. Takze Koree Poludniowa sabie chyba daruje. W gruncie rzeczy zastanawiam sie jeszcze czy nie kupic 37 cali-maksymalna odleglosc z jakie bede ogladal TV to 4m, minimalna- nieco ponad 3m.
A co do wygladu-w realu model 42PV80P wyglada nawet ladnie! -gorzej z modelem PV8P-ta matowa obudowa...
PS jesli zdecydowalbym sie na 42 cale to czy nie lepiej dolozyc troche do PY80P Full HD czy nie jest to jeszcze potrzebne ?
Pozdrawiam
Mieszko :)
 

krystianrednose

New member
ivf napisał:
wg mnie bierz najtańszy z tych trzech (na dzień kupna) i "będzie pan zadowolony" ;) ze wskazaniem na odstawienie LG na koniec kolejki (gdyby jego ceny były podobne lub nawet nieznacznie niższe)


Witam dlaczego uwazacie Lg za gorszy od panasa?
Potrafi ktos obiektywnie ocenic dwa modele lg pg 6000 i panas pv 80 ?
Wizualnie Lg jest zdecydowanie lepszy parametry tez sa lepsze chociazby kontrast panas 15 000 lg 30 000, zywotnosc zarowno panas jak i lg 100 000 godz.
 

timonek

Member
Bez reklam
Wiesz jak bedziesz ogladal nawet z 4 metrow czy nawet 3.5 to mozesz smialo brac 50 cali a ty jeszcze chcesz mniejszy , przy 42calach szkoda dokladac do fulhd
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sądzę, że oferta tych trzech producentów jest zbliżona jakościowo. LG był poza kręgiem moich zainteresowań ze względu na design.

ArtS :)
 
Do góry