Panas 58dx750 - dobra cena...???

Seizo

Active member
Bez reklam
No właśnie, a co ze sportem??? No chyba że nie ogląda sportu....
Kolega Kiki ciągle pisze że 58" i 50Hz to nie ma prawa bytu.
Eeee tam. 50 Hz matryce dają jak najbardziej radę. Znajomy ma Samsunga UHD 55JU6740 na 50 Hz matrycy i sport ogląda się na nim bardzo dobrze. Ja osobiście nie rozumiem tych wszystkich przyjętych sterotypów że "50 Hz nie nadaje się do sportu".
Zauważyłeś że tutaj nikt nie proponuje komukolwiek telewizorów na 50 Hz matrycy? No chyba że stricte do gier. Skoro byłyby takie złe to przecież nie było by nabywców, a skoro nie ma nabywców to po to je produkować? Przecież i tak będzie zalegało na półkach. Oczywiście nie neguję tutaj wyższości matrycy 100 Hz nad 50 Hz, bo różnicę na widać gołym okiem ale 50 Hz radzi sobie ze sportem bardzo dobrze.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Comparison between: 58" Panasonic TX-58DX750, 54.6" Sony KD-55XD8505
Na papierze te dwa modele Panasonic v Sony wyglądają tak....I wygląda na to że wygrywa Panas.
Pewnie że tak, większy, matryca VA, lepsza czerń, kontrast, wyższa jasność HDR. Minimalnie gorszy lag podczas gry ale tej różnicy 0.9 ms na niekorzyść to nawet nie odczujesz. Bez zastanowienia sięgałbym po Panasa, a to że Firefox to żadna różnica. Z ilu apek tak naprawdę będziesz korzystał? YT, może Netflix? Przecież ten panas to wszystko posiada.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Eeee tam. 50 Hz matryce dają jak najbardziej radę. Znajomy ma Samsunga UHD 55JU6740 na 50 Hz matrycy i sport ogląda się na nim bardzo dobrze. Ja osobiście nie rozumiem tych wszystkich przyjętych sterotypów że "50 Hz nie nadaje się do sportu".
Zauważyłeś że tutaj nikt nie proponuje komukolwiek telewizorów na 50 Hz matrycy? No chyba że stricte do gier. Skoro byłyby takie złe to przecież nie było by nabywców, a skoro nie ma nabywców to po to je produkować? Przecież i tak będzie zalegało na półkach. Oczywiście nie neguję tutaj wyższości matrycy 100 Hz nad 50 Hz, bo różnicę na widać gołym okiem ale 50 Hz radzi sobie ze sportem bardzo dobrze.

Racja, a poza tym jest tyle polepszaczy że to musi działać i działa.
 

BialyGTi

New member
sam szukam tv :) tyle ze wybieram miedzy dx750 badz ks7000 mam juz taka pustke w głowie ze szkoda gadac. DX750 tez bardo fajny tv i kusza te 3 cale wiecej od innych co maja 55 . Niepokoi mnie tylko ten Firefox bo ze YT i Netflix bedzie działał to wiadomo raczej ale jak to będzie chodziło czy nie bedzie sie cieło
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Racja, a poza tym jest tyle polepszaczy że to musi działać i działa.
No właśnie. Może jeszcze za czasów LCD i pierwszych LEDów tak właśnie było, ale teraz te procesorowe polepszacze obrazu Motionflow, PMI, PQI poza marketingiem robią też swoje.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
sam szukam tv :) tyle ze wybieram miedzy dx750 badz ks7000 mam juz taka pustke w głowie ze szkoda gadac. DX750 tez bardo fajny tv i kusza te 3 cale wiecej od innych co maja 55 . Niepokoi mnie tylko ten Firefox bo ze YT i Netflix bedzie działał to wiadomo raczej ale jak to będzie chodziło czy nie bedzie sie cieło

cięcie to wina internetu a nie że to firefox. Wczoraj obejrzałem na netflixie Spectral i nawet przez 50 milisekund nie było zawiechy. Mam net 6megabajtów przy pobieraniu
 

BialyGTi

New member
cięcie to wina internetu a nie że to firefox. Wczoraj obejrzałem na netflixie Spectral i nawet przez 50 milisekund nie było zawiechy. Mam net 6megabajtów przy pobieraniu
u mnie to troche inaczej bo mieszkam na wiosce i mam net radiowy 12 mb wiec pobieranie w to jakies 1,5 jest. chodz na netflixie nigdy nic mi nie zasieło
 

żona

Banned
No właśnie, a co ze sportem??? No chyba że nie ogląda sportu....
Kolega Kiki ciągle pisze że 58" i 50Hz to nie ma prawa bytu.
Na to co pisze Kiki powinieneś patrzeć z przymrużeniem oka. Powiem tak, w przeciwieństwie do Ciebie, nie teoretyzuję, analizuję uzyskane info, używając "zgrubienia na końcu szyi", a nie staram się wymyślić koło. Po oglądzie 2modeli Panasonica, tj DX750 i DX701, właśnie na obrazach sportowych takich jak piłka nożna, siatkowa, tenis, doszedłem do wniosku, że różnice w tych obrazach, dla mnie są niezauważalne, a na pewno nie warte ponad 1k zł. Zdecydowałem się na 58` DX701, po tygodniu jestem b. zadowolony z wyboru, wszystko działa wzorowo. Pozdrawiam.
 

strazakp

Banned
Na to co pisze Kiki powinieneś patrzeć z przymrużeniem oka. Powiem tak, w przeciwieństwie do Ciebie, nie teoretyzuję, analizuję uzyskane info, używając "zgrubienia na końcu szyi", a nie staram się wymyślić koło. Po oglądzie 2modeli Panasonica, tj DX750 i DX701, właśnie na obrazach sportowych takich jak piłka nożna, siatkowa, tenis, doszedłem do wniosku, że różnice w tych obrazach, dla mnie są niezauważalne, a na pewno nie warte ponad 1k zł. Zdecydowałem się na 58` DX701, po tygodniu jestem b. zadowolony z wyboru, wszystko działa wzorowo. Pozdrawiam.

Ok. A jak kwestia odczytu plików video z USB? Chodzi o to czy czyta wszystko? Ja w sklepie połączyłem dysk pod usb, otworzyłem film (chyba w mkv) i nie było dźwięku. Czy też tak masz??? Pytam bo to dosyć istotne dla mnie. Jak jest z innymi formatami video???

Jezeli chodzi o obraz i 50/60Hz w tym dx700 to nie zauważyłem przecinek jak odpalilem materiał z USB a dla porównania z Sony xd8005 (też 50Hz) to brak płynności ruchu było widać.
 
Ostatnia edycja:

żona

Banned
Materiały, które miałem ze sobą do testu w sklepie, wszystkie "chodziły". Nie wiem, bo nie znam się na tym czy wszystkie porty USB są kompatybilne z wszystkimi systemami zapisu, czy może jak w wej. HDMI jest podział na rodzaj sygnału wej. gdzie też jest brak dźwięku np. w wej.1 i 2 po połączeniu dekodera UPC (sygnał FHD).
 

weeman

New member
Ok. A jak kwestia odczytu plików video z USB? Chodzi o to czy czyta wszystko? Ja w sklepie połączyłem dysk pod usb, otworzyłem film (chyba w mkv) i nie było dźwięku. Czy też tak masz??? Pytam bo to dosyć istotne dla mnie. Jak jest z innymi formatami video???

mialem to samo podczas testu. Nie było głosu. Napisów tez nie czyta ale to juz na każdym formacie nie tylko mkv. Jeżeli planujesz puszczać filmy z pendrive to jedyna bolączka. Poza tym według mnie najlepszy obraz w tej polce cenowej.
 

maniek530

Banned
Ok. A jak kwestia odczytu plików video z USB? Chodzi o to czy czyta wszystko? Ja w sklepie połączyłem dysk pod usb, otworzyłem film (chyba w mkv) i nie było dźwięku. Czy też tak masz??? Pytam bo to dosyć istotne dla mnie. Jak jest z innymi formatami video???

Jezeli chodzi o obraz i 50/60Hz w tym dx700 to nie zauważyłem przecinek jak odpalilem materiał z USB a dla porównania z Sony xd8005 (też 50Hz) to brak płynności ruchu było widać.


Jeśli chcesz żeby czytał wszystko (albo prawie wszystko) to celuj w Samsunga - tam podłączysz Sandwicha pod USB i przerobi go na obraz :grin:
 

żona

Banned
Kilka istotnych różnic jest między modelem 700 i 750 i za to się płaci :
Comparison between: 58" Panasonic TX-58DX700, 58" Panasonic TX-58DX750
Znam papierowe/techniczne różnice, naczytałem się również, ale twierdzę nadal, że są one dla przeciętnego "oglądacza", jakim jestem mało istotne, a wręcz niezauważalne. Przynajmniej nie na tyle, by aż tyle dopłacać za nie. To jest moje zdanie i opinia, a wahałem się ostatecznie właśnie między tymi dwoma modelami;) Pozdrawiam.
 

strazakp

Banned
Ok. A jak kwestia odczytu plików video z USB? Chodzi o to czy czyta wszystko? Ja w sklepie połączyłem dysk pod usb, otworzyłem film (chyba w mkv) i nie było dźwięku. Czy też tak masz??? Pytam bo to dosyć istotne dla mnie. Jak jest z innymi formatami video???

mialem to samo podczas testu. Nie było głosu. Napisów tez nie czyta ale to juz na każdym formacie nie tylko mkv. Jeżeli planujesz puszczać filmy z pendrive to jedyna bolączka. Poza tym według mnie najlepszy obraz w tej polce cenowej.
No jest to dał mnie spory minus ale można to obejść poprzez dokupienie boxa za ok 200zl z androidem :) Ponadto mam też Xbox one gdzie też mogę podłączyć dysk pod USB ale nie wiem jak z odczytem danych bo jeszcze nie probowalem. (Świeży zakup)
 
Do góry