panas 42PY70 / dvd onkyo SP406 / ampli onkyo HT-R518 / sat PVR hd

Bighorn

New member
dziwny problem z dźwiękiem... pomóżcie proszę ;)
wydawało mi się rozsądne takie oto połączenie:

dvd-tv---hdmi
dvd-ampli---opt (audio)
sat-tv---hdmi
sat-ampli---cinch (audio)

... i dupa blada... nie ma dźwięku przy odtwarzaniu filmów z dvd (tuner i sat grają cudnie)

dźwięk udało mi się uzyskać dopiero po połączeniu tv-ampli (w tą właśnie stronę) przez cinch...

ampli ma 3 wejścia hdmi i jedno wyjście - czy nie lepiej będzie dokupić jeszcze jeden kabel hdmi i połączyć dvd-ampli oraz ampli-tv przez wspomniany kabel hdmi i wyrzucić w cholerę antyczne cinche i optyczny dvd-ampli?
 
Ostatnia edycja:

Bighorn

New member
pięknie dziękuję J-B - faktycznie zaniedbałem tego ustawienia... teraz już dźwięk z dvd jest ok

pozostaje jeszcze połączenie z satelitą... mam tu do dyspozycji jedno wyjście hdmi i jedno na cinch
czy mogę puścić obraz do tv poprzez wejście/wyjście hdmi w ampli?
rozumiem, że wówczas wyrzucam cinche i mam cudną jakość dźwięku plus obraz na tv bez strat?
 
Ostatnia edycja:

kris_wormwood

New member
A dla ułatwienia, jeśli nie do końca wiesz, gdzie masz podłączone audio z dvd, lub masz całość zastawioną i nie chcesz wyjmować wszystkiego, sprawdzać i przestawiać, to na panelu amplitunera powinieneś mieć przycisk "digital input", który dla włączonego trybu (dvd/cd/cable/sat) przeskakuje Ci między przypisywalnymi wejściami audio.

U mnie tak jest w 605, że naciskając "digital input" przełącza w kółko między coax 1 > coax 2 > opt 1 > opt 2 > coax1 >...

Podgłoś, przełączaj, i w końcu powinno zagrać (chociaż ja wpadłem w niezłą frustrację, kiedy podłączając na szybko nowe kino w ni chuchu nie mogłem "znaleźć" dźwięku. Dopiero moja kochana żonka podpowiedziała mi, że może powinienem spróbować podgłosić :D - muzyka w menu w Gladiatorze naprawdę była mało słyszalna :D)
 

Bighorn

New member
ja też nic nie słyszałem przy ustawieniu poziomu głosu na 8 :D
ale to już rozwiązane - dźwięk się pojawił

problemem jest nadal dla mnie rozstrzygnięcie kwestii hdmi z satki i potem hdmi ampli-tv... kupować ten dodatkowy kabel czy nie...
 

Bartos81

Member
Bez reklam
jeśli twój tuner obsługuje dźwięk DD a amplituner przesyła cyfrowy dźwięk na kolumny to warto puścić dźwięk po hdmi dodatkowo do ampli
 

Bighorn

New member
to mam nadzieję uzyskać wiążąc sat i ampli przez hdmi
tylko czy puszczając potem hdmi z ampli do tv nie stracę na obrazie?
 

Bighorn

New member
właśnie doczytałem...
cóż... pozostaje mi jeszcze dziwne wyjście z satki podpisane SPDIF... może jakiś coaxial wyciśnie mi z tego gniazda dźwięk 5.1...

wie ktoś może, czy każdy kabelek coaxial będzie pasował do filipsowskiego spdif'a?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
S/PDIF to protokół (Sony-Philips), może iść zwykłym przewodem współosiowym (coaxial), lub optykiem. Pasuje każdy przyzwoity koncentryk.
 

such18

New member
panowie ja mam takie pytanlo
mam dvd i ampli jak w temacie i nie czyta mi ta sp406 formatu mp4 czy da sie z tym cos zrobic np soft czy7u cos w tym stylu z góry dzieki
 
Do góry