Panas 42c10y-tryb oszczędnościowy

dorsiu

New member
Witam,
czy przypadkiem wie ktoś coś więcej o trybie oszczędnościowym w tym modelu. Zwykłym okiem widać, że obraz jest ciut ciemniejszy i jakby mniej ostry, rozumiem, że to efekt mniejszego naświetlania ekranu. Odświeżanie w tym trybie chyba się nie zmienia, czyli ciągle 100 hz. Czy wiadomo coś do jakich wartości tv obniża pobór prądu albo pytając odwrotnie ile prądu oszczędzimy względem zwykłego trybu, pytam oczywiście o jakieś wartości ogólne, bez szczegółowych wyliczeń. W internecie krąży też temat/plotka z poborem prądu przy kompletnie wyłączonym tv, który jest podłączony do gniazdka, czy to możliwe czy raczej ostatnio popularna kategoria "opary absurdu"?
pozdrawiam
 

dorsiu

New member
Mam model z 2009 roku i tryb oszczędzania energii jest, chyba że eco a oszczędzanie energii to co innego. Może robił ktoś pomiary poboru prądu w trybie normalnym i oszczędnościowym?
 

nom73

New member
Tryb oszczędzania energii zmniejsza poziom jaskrawości na jasnych scenach. Kiedyś robiłem pomiar na białym tle w trybie NORMAL i bez było 250W a z włączoną opcją 180W o ile dobrze pamiętam. Ja mam to wyłączone, w trybie kinowym nie ma to praktycznie żadnego znaczenia. W NORMAL biały staje się szarym. :)
 
Do góry