Panas 42 czy 50 ?

bolo78g

New member
Witam

Doradźcie jaka plazma do poniższych warunków 42 czy 50 cali i jaki model, mam swojego faworyta ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie ?

podaj jakie masz warunki : 16m2
odległość od ekranu : 2,7-3
jak słońce świeci w pokoju: rolety w oknach
Jak duży jest pokój: 4 x 4
jaki masz obecnie telewizor: 32cale sony kineskop
jakie programy najczęściej oglądasz:zależy kto ogląda ale można powiedzieć że wszystkiego po troche
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 50/50
preferowana wielkość telewizora:42-50
preferowana marka -panasonic
czego nie lubisz w telewizorach:najbardziej to chyba buczenia,brzęczenia
jakie urządzenia będą podłączone : kablówka analogowa, odtwarzacz dvd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 99% tv, 1% dvd
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i mały kąt
Czy ważne jest wifi: niekoniecznie
czy USB ma mieć czytanie filmów: niekoniecznie
jakimi złączami:kabel antenowy z upc, hdmi z dvd
jaki masz sygnał: kablówka upc analogowa
ile programów HD: 0
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: 2600zł

Widziałem u kolegi Panasa 42pv80 i brzęczenie, buczenie jakie wydawał ten tv bardzo mnie zaskoczyło, było słyszalne z 2 metrów przy normalnym nagłośnieniu , on twierdził że się już przyzwyczaił :?
 

SamurayX

New member
Stałem przed podobnym wyborem jeszcze kilka dni temu, tyle że ja mam do ekranu 4m.
Ostatecznie staneło na 50" ale nie jestem jeszcze teraz pewien czy dobrze zrobiłem.

Do Twoich 3m według mnie zdecydowanie 42".
Zobacz jeszcze modele HD Ready bo jeżeli różnice w obraie będą dla Ciebie niewidoczne to może lepiej kupić HD Ready, zwłaszcza że sporo osób uważa że sygnał SD lepiej oglądać na HD Ready a już na 42" to ciężko to FullHD zobaczyć.

Ja te różnice widzę, ale ja jestem nienormalny więc nie sugeruj się :cry:
 

bolo78g

New member
Ok byłem przekonany że najlepszym wyborem do analogowej tv będzie 42x20 lub 50x20 ale tutaj obawiam się wielkości tv do odległości 2,80m.
A Tutaj widzę że głosy są na 42s20 lub 50s20 , więc pytanie czy ze skalowaniem radzi sobie lepiej x20 czy s20 ?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
jakie urządzenia będą podłączone : kablówka analogowa, odtwarzacz dvd
...
jaki masz sygnał: kablówka upc analogowa
ile programów HD: 0

przy 50" możesz nie być zadowolony, jeśli nie chcesz odbierać HD - tzw. "pixeloza" [wiem, nie dotyczy plazmy] gwarantowana :D
 
Ostatnia edycja:

bolo78g

New member
Wezmę 42cale tylko nie wiem 42s20 czy 42x20 ???
Najwyżej jak z czasem się "zmniejszy" to dam ja do sypialni i wezmę większy
 

maxoff

New member
Wezmę 42cale tylko nie wiem 42s20 czy 42x20 ???
Najwyżej jak z czasem się "zmniejszy" to dam ja do sypialni i wezmę większy

Osobiście mam 42S20 i naprawdę ładnie "świeci" i ładnie skaluje SD - dlatego wybrałem znów PANASA!
X20 ma tylko HD READY i nie widziałem go osobiście w akcji, ale różnica jak dla mnie (zaznaczam że jak dla mnie) między FULL a HD READY jest niewielka i czasem załuję tych kilku stówek więcej które trzeba było wydać za FULL HD...
 

parasol600

New member
Wnioskuję że w moim przypadku gdzie tv będzie podłączony pod zwykłą kablówkę (żaden PC, DVD czy BR) nie warto przepłacać za s20 czy g20. Telewizor ma być dla rodziców (około 70) pokój średnio nasłoneczniony ale jest roleta, odległość od tv 2,0 - 2,2m. Jestem prawie zdecydowany na P42X20. Proszę o komentarz.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Wnioskuję że w moim przypadku gdzie tv będzie podłączony pod zwykłą kablówkę (żaden PC, DVD czy BR) nie warto przepłacać za s20 czy g20. Telewizor ma być dla rodziców (około 70) pokój średnio nasłoneczniony ale jest roleta, odległość od tv 2,0 - 2,2m. Jestem prawie zdecydowany na P42X20. Proszę o komentarz.
Dobry wybór,ale zobacz też lg42pj550.
 

maxoff

New member
Wnioskuję że w moim przypadku gdzie tv będzie podłączony pod zwykłą kablówkę (żaden PC, DVD czy BR) nie warto przepłacać za s20 czy g20. Telewizor ma być dla rodziców (około 70) pokój średnio nasłoneczniony ale jest roleta, odległość od tv 2,0 - 2,2m. Jestem prawie zdecydowany na P42X20. Proszę o komentarz.

W takim razie śmiało bierz X20. Po co zresztą przepłacać za FULL HD dla starszych ludzi (z całym szacunkiem i bez obrazy). Ja osobiście mam 42S20 i takze oglądam z 2-2.5m i jest naprawdę OK !
 

LUPO78

Banned
W takim razie śmiało bierz X20. Po co zresztą przepłacać za FULL HD dla starszych ludzi (z całym szacunkiem i bez obrazy). Ja osobiście mam 42S20 i takze oglądam z 2-2.5m i jest naprawdę OK !

a czemu tak twierdzisz że Full HD nie dla starszych ludzi?
 
Ostatnia edycja:

maxoff

New member
LUPO78 - NIe twierdzę że FullHD NIE JEST DLA STARSZYCH LUDZI tylko znając wiele starszych osób to jak na razie każda z nich wolała kupić ten sam TV w wykonaniu HD READY niż FULL - gdyż jak zapewne wiesz jest to kilka ładnych stówek w kieszeni za które mozna kupić sobie np. inną rzecz. Sam osobiście żałuję że znów kupiłem FullHD zamiast HD-READY gdyż różnice są naprawdę niewielkie....
 

bolo78g

New member
Dzięki za pomoc
Kupiłem 42x20 i na analogowej kablówce odbiera przyzwoicie i mysle że na 50" niedoskonałości sygnału były by już bardzo zauważalne, buczenia brak :)
pzdr
 
Do góry