Panas 37PV80P - composite - laptop

MrWho

New member
Witam ;)

zakupiłem ostatnip panasa 37pv80 ;) i dzisiaj sie troszke nim bawiłem i puszczałem sygnał z lapka (Dell v1500 gf8400gs)... lapka podłaczałem na dwa sposby przez component.. i przez D-suba... i kilka rzeczy mnie dziwi :/ nie wiem czy to wina ustawień czy co... :) Otorz na d-subie mam dziwny obraz :/ widze paski jak by zakłocenia.. ale chyba to wian odświerzania 60hz :/ zmieniłem na 85... i obraz zrobił sie tak ostry ze az kuje :) ( nie zaszkodzi to dla plazmy? ) brak pasów po przestawieniu odswierzania.. wiec niby ok ;) ale czy tak ma być?

przez component ( 3 kabelki.. ) nie mam obrazu na całej matrycy :| mam czarna obwódke po 1cm mniej wiecej... czemu?

jak podłacze sie przez d-sub'a i klikne własciwosci ekrany to mam monitor domyslny.. jakoś tak.. i rozdzielczość 1024x765 a chyba powinna być 1280x720... nie wiem trzeba zapodać mu jakies stery czy co?

i co z filmami których format jest inny niż 16:9? chodzi mi o takie nawet z DVD ktore sa 2,35:1 a mam wiekszość takich płytek :( Generalnie jak to jest z tym wypalaniem :/ bo przecież te czarne pasy to po prostu brak świecenia "ich" jako taki wiec niby co ma się wypalić skoro to są pixele wogle nie uruchomione... ale czytałem juz w necie ze ponoć to potem zostaje na ekranie :( I kompletnie juz zbaraniałem :hmm: Z góry dziekuje za rozwianie moich wątpliwości :)

POZDRO!
 
Ostatnia edycja:

kudi74

New member
Tez jestem posiadaczem 37PV80,plazme musisz dotrzec czyli 300 godzin na parametrach ustawionych ponizej 50% no i musisz uwazac na czarne pasy na filmach(i stałe elementy),wiadomo przez 3-4 godzinki nic sie nie stanie.Ja chciałem podłaczyc PC przez dvi - hdmi w panasie,ale niestety sygnał audio idzie tylko na dwa kanały w tv:component i pc.Obraz po hdmi robi wrazenie,jest jakas mozliwosc na podłaczenie audio na w/w kabelku czy pozostaje d-sub.pozdro
 

MrWho

New member
witam a jaka rozdzielczość miałeś ustawiona w pc ? Wogle dałeś rady ustawić 720p?

co do wypalania ;) To ponoć w pv80 ten problem nie istnieje... wycztałem tak w oponi kilku osob ktore twierdza ze po ogladaniu iles tam godzin jakiejś stacji i "wypaleniu" sie log'a wystarczy zmienić kanał i po kilku minutach ponoć znaczek znika.. nie zostawia zadnego śladu.. nie wiem ile w tym prawdy :) I nie chcem próbować ;) A tv sam ustawiłem na tryb Econ i zjechałem z ostrościa do jakis 40% jasność mam około 60%...

Pozdro!:)


EDIT:

Dalej walcze.. i przez d-sub'a mam rozdzielczość 1024x768 :| wyswietlanie na całej matrycy... jak na sztwywno chcem zrobić 1280x720 to ekran jest przesuniety w lewo i do góry :/ na dole tv jest kawałek ścietej góry :/ czemu tak jest?

Przez component bez wzgledu na rozdzielczość w koło ekranu jest czarna paska... przy właczonym jakimś 'powiekszeniu' w opcjach przy wylaczonym tym powiekszeniu czarna paska ma gdzies 4cm :/ nie wiem co jest grane ale cos te component nie chce mi banglać jak trzeba... zreszta d-sub tez :( czyzby ten typ tak ma?

Edit2
Panowie czy ktoś by mogł mi rozwiać wątpliwości co do rozdzielczości tej plazmy:| hdready to niby 1280x720... na strone producenta wychodzi ze on ma niby 1024x720.... natomiast 42pv80 ma niby 1024x768 czy bład w opisie 37pv80 na stronie panasonica? dla mnie chodzi on w 1024x768... a moze to wlasnie taka powinna być rozdzielczość i po prostu walcze z wiatrakami? i tylko z tym trybem component jest coś nie tak...
Do osob ktore maja ten TV ;) i to kiki ;) Prosze o przetestowanie :) bo nie zasne.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Przepraszam, ale zawsze mnie zastanawia, skąd taka popularność określenia coś vs coś, w kontekście współpracy dwóch urządzeń. Przecież versus znaczy kontra.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

MrWho

New member
No bo to plazma kontra komputer ;) Czyli takie bliskie spotkanie pierwszego stopnia ;) z blizej niezidentyfikowanie nie działającym dobrze obiektem :D hihi ;) Odpowie mi ktoś :( Zwłaszcza dlaczego na d-subie takie paseczki widoczne zwlaszcza na jasnym szarym ( na ciemnych/kolorowych/białym nie widać ) chodza.. mysle jakies zakłocenia kabel lipny? ( standardowy od monitora)

i czemu w composite tak kijowo wyświetla :| obraz z ramka...
 

MrWho

New member
Prosze moderatora o zmiane tematu na "Panas 37PV80P - composite - laptop" ... ;> I wywalenia odpowiedzi które nie maja "wkładu" ;> Bo czepiacie sie ludziki zamiast powiedzieć coś konkretniejszego czemu to nie działa oO!
 

Wojcio

New member
witam
ja juz prawie go kupilem, ale mam pytanko
czy istnieje mozliwosc ustawienia dla kazdego kanalu osobnych parametrow obrazow: format, glosnosc, itp. ???

pozdro
 

MrWho

New member
głośność tak.. format obrazu nie :( kolory tony itd nie w sumie tylko głośność :(
Da sie oddzielne ustawienia formatów kolorow dzwieku dla kazdego z wejść av/composite/hdmi

Po za tymi uniedogodnieniami ;) telewizor WYPAS :) Kolory piekne, smuzenia zadnego, ja mam mały problem z pc'tem ;) ale po za tym OK :)
 

nikon300

New member
MrWho napisał:
Panowie czy ktoś by mogł mi rozwiać wątpliwości co do rozdzielczości tej plazmy:| hdready to niby 1280x720... na strone producenta wychodzi ze on ma niby 1024x720.... natomiast 42pv80 ma niby 1024x768 czy bład w opisie 37pv80 na stronie panasonica? dla mnie chodzi on w 1024x768... a moze to wlasnie taka powinna być rozdzielczość i po prostu walcze z wiatrakami? i tylko z tym trybem component jest coś nie tak...
Do osob ktore maja ten TV ;) i to kiki ;) Prosze o przetestowanie :) bo nie zasne.
No cóż ... plazmy tak mają :) Jeśli chciałeś mieć prawdziwe HD-Ready to powinieneś był kupić LCD.
 
Do góry