Panas 32LX85 czy Sharp 32RD8E???

witek1965

New member
wikanna napisał:
mb333 , co do zakupu w sklepie internetowym , to ja takich "poważniejszych" zakupów jak np. TV , to raczej nie robię. No cóż, może jestem zbyt asekuracyjna, ale jak pomyślę i czytam jakie są problemy z ew. reklamacjami w tych sklepach, to wolę dopłacić i kupić w "normalnym" sklepie.
Ja jeszcze raz przejdę się do sklepu i obejrzę sobie tego Panasa.
Jeżeli 25% ceny to jest trochę drożej to winszuję. A tak przy okazji napisz co wybrałaś, też mnie ten problem teraz dotyczy. Zastanawiam się również nad Sony KDL-32V4500

A jeżeli chodzi o sklepy, to mam bogate doświadczenie i jeszcze nie zdarzyło się nic złego. Kumpel upatrzył sobie tv w sklepie nie dla idiotów za 5300 zł, dostarczyli mu do domu za 3500 zł. Trochę różnica w cenie jest. Ponadto płać przy odbiorze i kurier nie może odmówić ci odpakowania TC i sprawdzenia, czy działa. jeśli działa to jest OK, reszta w rękach ewentualnie(odpukać) serwisu jeżeli coś zacznie szwankować(czyli to samo jakbyś kupiła w sklepie fizycznym) Jeżeli nie działa piszesz protokół reklamacyjny ( kurier ma mieć druki, albo nie płacisz i nie odbierasz) przesyłki
 
Ostatnia edycja:

mb333

New member
qurcze, juz naprawde nie wiem którego wybrać do SD:( Sprawdzalem tego sony kdl-32v4500 i rowniez jest godny uwagi, no i ten mpeg-4. Generalnie na placu boju pozostaja:
Sharp 32rd8e
panasonic 32lx85
sony 32v4500
Odnosze wrażnie ze z kazdego bede zadowolony:???: Jak patrze na wypowiedzi na forum, to kazdy zachwala to co akurat posiada.
 

emba

New member
mb333 napisał:
qurcze, juz naprawde nie wiem którego wybrać do SD:( Sprawdzalem tego sony kdl-32v4500 i rowniez jest godny uwagi, no i ten mpeg-4. Generalnie na placu boju pozostaja:
Sharp 32rd8e
panasonic 32lx85
sony 32v4500
Odnosze wrażnie ze z kazdego bede zadowolony:???: Jak patrze na wypowiedzi na forum, to kazdy zachwala to co akurat posiada.

Ja posiadam 32LX85.
Telewizorek świetnie sobie radzi z sygnałami SD (naturalne kolory, płynny obraz, bardzo dobre kąty), HD nie miałem okazji jeszcze sprawdzić, ale - jak dla mnie - problemy zaczynają się pojawiać wieczorem tzn ekran tego Panasa za bardzo świeci - po prostu zaczyna brakować w nim czerni a przez to głębi obrazu. Jednym to może w zupełności nie przeszkadzać (jak np mojej żonce :)) a innym tak (jak np mnie :???:).
Wedle mojej opinii gdyby nie ten brak czerni to telewizorek w tej klasie cenowej byłby git, a tak coś mu brakuje.
Jeśli czerń jest dla Ciebie ważna przyjrzyj się pod tym kątem pozostałym modelom, bo może się okazać, że będzie nie wiele lepiej a w przypadku Panasa obraz z SD jest na godny polecenia.
PS. Szkoda, ze nie da się regulować jasności podświetlenia z poziomu standardowego menu.
 

wikanna

New member
Ja wybiłam sobie z głowy tego Panasonica 32lx85.
Oglądałam go w kilku różnych sklepach i obraz mi w nim nie pasuje.
Oceniam ten TV jako zwykły "oglądacz" , może znawca powie , że nie mam racji. Obraz w tym Panasie jest jakiś "wyblakły" , nie ostry, jakby rozmyty.
Oglądałam go z sygnałem z kablówki i zwykłej anteny dachowej, oraz z sygnałem HD. I nawet na sygnale HD w porównaniu ze stojącym obok innej marki TV wypadał coś .... blado.
Jak narazie został mi do wyboru : Sharp LC-32D44E-BK i Philips 32PFL5403 (którego wcześniej nie brałam pod uwagę).
 
Do góry