Palzma Panasonic a filmy DivX

YrczaQ

New member
Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu planuję zakup telewizora i przeglądając różne fora i poradniki już troszeczkę "zgłupiałem" stąd proszę o pomoc. Otóż potrzebuję wyświetlacza do filmów DivX. Prosił bym o opinie osób które posiadają telewizory Panasonica TH-37/42PV80 lub TH-37/42PV8P jak te modele sprawują się przy wyświetlaniu filmów DivX, ponieważ skłaniał bym się właśnie ku tym modelom. Tak jak już pisałem TV będzie używany głównie do DivX. Nie ma problemów z podłączeniem do PC? Jak wypada jakość obrazu? Z góry dziękuję za wszelkie pomocne opinie.
Pozdrawiam

/Edit
Mam jeszcze pytanie.
Czy te modele (PV80 i PV8P) różnią się tylko dodatkowym wejściem PC? Jeśli tak to czy warto kupować PV80 dla samego tylko wejścia skoro mam zamiar podłączyć kablem DVI-HDMI ewentualnie jakimś s-Video.
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Dla mnie dość dużym zaskoczeniem (na plus) była jakość divixów na tej plazmie. W subiektywnym odbiorze jakość niektórych filmów czy seriali, bez względu na to czy film upakowany na jednej czy na dwóch płytach, jest porównywalna do jakości niektórych programów sd odbieranych z satelity, takich jak tvp1 czy tvp2 ;) Nawet pomimo tego, że odtwarzacz mam podłączony przez eurozłącze.
Mógłbym również napisać (całkowicie subiektywnie), że divixów oglądanych na ekranie komputera nie mogłem zdzierżyć. Może to była wina ustawień kodeków, nie wiem. Oglądanie divixow na ekranie plazmy w porównaniu do ekranu komputera to sama przyjemność.

Jak trzeba będzie to mogę jeszcze test zrobić, np. dokładniej porównać jakiś divix do konkretnego programu z satelity HotBird.

Pozdrowienia!
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Czy te modele (PV80 i PV8P) różnią się tylko dodatkowym wejściem PC? Jeśli tak to czy warto kupować PV80 dla samego tylko wejścia skoro mam zamiar podłączyć kablem DVI-HDMI ewentualnie jakimś s-Video.

Na konkurencyjnym forum jest opisywany przypadek kogoś, kto spalił sobie wejście HDMI po podłączeniu kompa. Serwis nie uznaje w tym przypadku reklamacji, twierdząc, że po to jest dedykowane łącze PC. Tak dla informacji.
 

wojgod

New member
Porównywałem ostatnio modele pv8 i pv80 w sklepie. Mój wybór padł na pv80. Do divx wziąłbym pv8. Różnice w jakości obrazów tych TV nie są duże, a przypuszczam, że przy divx to niezauważalne.

Nie wydaje mi się by mogły być problemy z podłączeniem komputera przez HDMI (Svideo to raczej słaby pomysł), ale nie próbowałem tego. Opierając się na moich wcześniejszych próbach podłączenia zwykłego TV do komputera sugeruję nie podłączać go przy włączonym zasilaniu.
 

vib

New member
wg. mnie divx z komputera lepiej wygladaja u mnie na plazmie niz na monitorze lcd (fullhd) - moze to przez to, ze panas ma jakies tam "polepszacze" obrazu ?

a jak puszcze film 720p kodowany matroska to wymiekam :)

aha - plazme do kompa mam polaczona kablem hdmi-dvi 10m za 50 zl(bo tak wzdluz scian leci) i zero roznic miedzy takim dlugim, a zwyklym jakims metrowym z superoplototami - no ale to jest sygnal cyfrowy, bezstratny (kolejny dowod ze super-wypas kable hdmi po 200zl za metr to czysty marketing :p )
 

Dziura.m

New member
@ Radosuaf
Nie wiem jak było w tamtym przypadku ale zawsze takie operacje sie wykonuje pod wyłączonym napięciem. Niestety u nas cały czas przeważają stare instalacje elektryczne które dozują duże niespodzianki . Pozatym nie bez znaczenia jest też fakt ze urządzenia wysokoenergetyczne zawsze powinny być podłączane to instalacji 3-przewodowej (względnie choćby do popularnie "zerowanej")Wtedy zaraz po załączeniu napięcia instalacje się "pogodzą" Dlatego masz osobne gniazdka w łazience (pralka) w kuchni (lodówka) notabene powinien to być osobny obwód. Ale np w pokojach już biegnie 2 przewodowa. Gro osób nic sobie nie robi z faktu że komputer czy plazma powinna zostać uziemiona . No i potem są tego skutki.
Co do DIVX nie mówie że wyglądają źle ale po aplikacji filmu w 1080p czy choćby 720p już się na divx patrzeć nie chce .
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

YrczaQ

New member
Czyli reasumując ten model -> ceneo.pl/1357101 będzie względnie dobrym wyborem jako wyświetlacz do filmów DivX odtwarzanych z PC, a w przyszłości być może również jako TV z jakąś platformą cyfrową. Różnic technicznych poza gniazdami (matryca, parametry) z modelem PV80 nie ma wielu?
 

vib

New member
pamietaj tylko ze ten model ma 2 HDMI - podlaczysz kompa, podlaczysz tuner cyfrowy i jak wpadniesz na pomysl zeby podlaczyc czy dvd/blueraya/konsole ps3/inne po hdmi to maly bol bedzie
 
Do góry