P50VT20 czy P42VT30 jeśli cena identyczna?

kinky

New member
Witam
Wiem, że takich pytań było sporo, ale mam dylemat ponieważ znalazłem te tv w identycznej cenie.
50 cali starszy model czy 42 nowszy? Znam ich niewielkie różnice, design, przeczytałem mnóstwo recenzji po polsku i pogańsku ;-)
Chciałem poczekać, aż stanieje 42VT30, a tu 50VT20 w identycznej cenie pojawił się w jednym ze sklepów - 4199 :-D
Pokój 11m2, odległość od ekranu między 3, a 3,5m, ale w planach większy i dlatego myślę o większym niż 42, no i nie raz tutaj czytałem, żeby decydować się na większy model o numer niż wydaje się, że będzie w sam raz do pokoju. Poza tym od lat tylko Panasonic i jeśli coś już kupuję to na lata, nie zmieniam co 203 na nowsze.
Co radzicie uwzględniając plusy i minusy tych dwu modeli i wielkości ekranu?
Ja jestem jednak laikiem, a plazma gównie do oglądania tv, również hd (inea) i filmów z bluray.
Z góry dzięki
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam
Wiem, że takich pytań było sporo, ale mam dylemat ponieważ znalazłem te tv w identycznej cenie.
50 cali starszy model czy 42 nowszy? Znam ich niewielkie różnice, design, przeczytałem mnóstwo recenzji po polsku i pogańsku ;-)
Chciałem poczekać, aż stanieje 42VT30, a tu 50VT20 w identycznej cenie pojawił się w jednym ze sklepów - 4199 :-D
Pokój 11m2, odległość od ekranu między 3, a 3,5m, ale w planach większy i dlatego myślę o większym niż 42, no i nie raz tutaj czytałem, żeby decydować się na większy model o numer niż wydaje się, że będzie w sam raz do pokoju. Poza tym od lat tylko Panasonic i jeśli coś już kupuję to na lata, nie zmieniam co 203 na nowsze.
Co radzicie uwzględniając plusy i minusy tych dwu modeli i wielkości ekranu?
Ja jestem jednak laikiem, a plazma gównie do oglądania tv, również hd (inea) i filmów z bluray.
Z góry dzięki

większy ekran tym lepszy (wiem bo kupiłem 42" i teraz mi szkoda) ale... 50VT20 może mieć przebieg po wystawowy (h) i trzeba to koniecznie sprawdzić w menu TV przed zakupem, może złoty środek i kup sobie GT 50" ? lub celuj w G30 50" chyba że na 3D Ci zależy...

Oczywiście ideałem był by 50VT30... ale kasa...:krol:
 
Ostatnia edycja:

kinky

New member
No tak, macie rację, rozsądek podpowiadałby gt30, 50 lub 46, ceny niezłe... ale trochę też kupujemy oczami, emocjami ;-) Założyłem sobie, że będzie to najwyższy model, ponoć the best of the best ;-) Nie jestem przeciwnikiem 3d, ale tez szczególnym fanem, ale jednak jeśli już to czemu nie, a do gt30 trzeba by dokupić okulary, czyli plus 300 x 2szt. I robi się prawie 4200, bo w necie widzę gt30 za ok. 3500... czyli cenowo to o co pytałem :) To jak z kupowaniem auta, dołożysz dodatki i zamiast niższego jesteś prawie, ciut przy wyższym modelu ;-)
Do meritum! Różnice, poza okularami w cenie, są tak niewielkie lub żadne, ze polecanie gt zamiast vt?

P.S
TV po przejściach "sklepowych" wykluczam, ale jak to się sprawdza w menu?
 
Do góry