P42X10Y obcina obraz z komputera

hojlo1

New member
Bez reklam
OK - dzięki.

Jak widać (podałem link wyżej) nieważne że TV "HD Ready" = spisuje się najlepiej połączenie zalecane przez producentów sprzętu (a nie części użytkowników forum). ;)
 

maxoff

New member
Ja także miałem problem z poprawnym wyświetlaniem, obraz był jak by o centymetr, dwa rozciągnięty w pionie i poziomie - przez co ucinał do połowy inkony, pasek itp...
Telewizor był poprawnie wykryty przez PC, rozdzielczość 1920x1080 i niestety obraz rozciągniety (puplip windowsa nie mieścił się na ekranie). Pomogło wyłączenie opcji w MENU>USTAWIENIE>INNE USTAWIENIA>POWICHNIA OBRAZU. Funkcję tą mam standardowo załączoną na ON gdyż podczas odbioru telewizji miałem o centymetr za mało rozciągniety obraz względem ekranu. Po przełączeniu tej funkcji na OFF obraz z komputera jest idealnie dopasowany do proporcji ekranu (tak jak na monitorze komputera).
 

maxoff

New member
maxoff - czy TV sygnalizuje na wejściu np. "1080p 60Hz", czy "1920x1080 60Hz"?
Dla TV to duża różnica. ;)

Z tego co pamiętam na TV było 1080p (telewizor podaje takimi formatami INFO odnośnie rozdzielczości), a w ustawieniach karty gwaficznej 1920x1080 - a tak wogóle to niby jaka to różnica ???
Z tego co wiem jedno i drugi to, to samo - tyle że inaczej zapisane...
 

maxoff

New member
Powtórzę namiar (pisane wcześniej, że to nie jest to samo):
http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html

Ciekawie teraz czyta się część dyskusji (i to na każdym forum). ;)

No faktycznie nie zwróciłem na to uwagi.... teraz widzę że to różnica i to kolosalna!
Wcześniej sprawdzałem tylko podstawowe ustawienie i jak TV pokazywał mi 1080p to myślałem że obraz mam wyświetlany w 1920x1080.
Nie miałem wiele czasu na zabawę tymi opcjami ale zauważyłem że jeśli przełączę TV na 1366x768 (info w tv wyświetla mi komunikat 1080p) to obraz mam lepszy niż na nominalnej rozdzielczości matrycy 1920x1080 - czemu tak jest mimo iż telewizor jest Full-HD?
Czyżby producenci wstawiali matryce Hd-Ready i robili tylko mozliwość skalowania do Full-HD ?
Owszem w nominalnej rozdziałce 1920x1080 obraz robi mi się mniejszy (mniejsze ikonki, czcionki itp) - tak jak powinno być przy zmianie z niższej na wyższą rozdzielczość - ale ogólnie obraz dużo gorszy od niższej rozdziałki 1366x768 - czemu tak jest ????
 

hojlo1

New member
Bez reklam
maxoff - "trochę się zakręciłeś.
(wszystko jest w linku)

Jeżeli TV masz natywnie 1920x1080 (matryca) to:
- 1080p (info) najlepsze do filmów (ruszają poprawiacze....)
- 1920x1080@60Hz (info) najlepsze do np przeglądania internetu (poprawiacze wyłączone = z TV jest monitor). ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry