P42S10E vs P42S20

Tom1422

New member
Gdybym już wziął tego Panasonica to musiałbym go "docierać"? Kolega z tego forum powiedział mi że nie muszę. Trochę to byłoby dla mnie problematyczne bo kupuję telewizor który przeważnie będzie używany do PS3 i dlatego od razu zacząłbym bawić się ustawieniami. Ostatnia BARDZO ważna rzecz od której zależy czy wezmę plazmę czy jednak wrócę do mozolnego poszukiwania LCD. Mianowicie, jak wygląda problem z migotaniem/pulsowaniem obrazu w plazmach a szczególnie w tej bo widziałem dwa tematy na tym forum na których ludzie się skarżyli na to. Niektórzy to widzą, a inni w ogóle?

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/39910-migotanie-plazm-panasonic-7.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/52845-dlaczego-tylko-panasonic-migocze.html

Tutaj filmik na którym zauważyłem to migotanie (o dziwo Pioneer Kuro). Czy to właśnie tak wygląda?
YouTube - ‪Pioneer Kuro Plasma (1).MOV‬‎

Z drugiej strony tutaj filmik na którym się świetnie prezentuje ten Panasonic:
Panasonic TX-P42S20E Blu-ray, mkv and PS3 performance on Vimeo
 

don111

Banned
na tym Kuro chyba jest właśnie ten efekt ale tak wygląda na kamerze, na żywo wątpię aby był widoczny (za mały jasny obszar)

YouTube - ‪Panasonic plasma flickering PZ & V serie‬‎
1:39 - zielone kwadraty, tak wygląda to pulsowanie z grubsza żebyś miał jakiś pogląd, choć tutaj też mocno uwypuklone przez kamerę
na żywo widać ten efekt bardzo rzadko, musisz mieć przede wszystkim ustawiony wysoki kontrast i musi być scena z jakimś bardzo jasnym, jednolitym tłem (zajmującym przynajmniej ~40% ekranu), np jakieś ujęcie nieba - wtedy na tym jasnym tle, kątem oka można dostrzec coś jakby lekką niestabilność
 

Tom1422

New member
Nie wiem czy to by mi przeszkadzało. Jedni widzą inni nie. Musiałbym zobaczyć to na żywo. Pojadę do media-marktu i popatrzę na plazmy. Bardziej skłaniam się ku plazmie niż LCD. Powiedz mi jeszcze coś o tym docieraniu. Jest to obowiązkowe czy nie? Wydaję mi się, że w instrukcji nie ma niczego o "docieraniu".
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie jest obowiązkowe, to taki internetowy mit troche. Jak chcesz spokojniej spac to po prostu nie żażynaj tv na max. ustawieniach od razu po wyjęciu z pudełka. Całe to ustawianie kontrastu i podswietlenia na minimalne wartości na ileś tam set godzin uważam za głupie.
 

don111

Banned
z docieraniem trudno powiedzieć czy obecnie to mit czy nie (kiedyś to był fakt)
na pewno nie zaszkodzi w pierwszym miesiącu użytkowania nie przesadzać z jaskrawością (tak do połowy) i nie oglądaj z czarnymi pasami (rozciągaj na pełny ekran lub włącz szare boki)
staraj się też nie przeciągać czasu obecności na ekranie statycznych, jasnych elementów (loga programów, wskaźniki gry), można sobie z tym poradzić zmieniając co jakiś czas tryb ekranu (jakiś zoom, opcja "powierzchnia ekranu", półprzezroczysty hud itp) aby w miejsce tych statycznych elementów wyświetlało się coś zmiennego np 2h gry normalnie, pół godziny na zoomie itd
przed całkowitym wyłączeniem, jeśli było coś statycznego na ekranie, niech tv pochodzi przez jakąś minutę na nieustawionym kanale tv (śnieg)
rób tak a rezerwę bezpieczeństwa masz gwarantowaną ;)
 

Tom1422

New member
Z ustawieniami obrazu to chyba będę grać w trybie gra na standardowych tzn. fabrycznych. Myślę, że obraz na standardowych ustawieniach najlepszy. Jaskrawości nie chce mieć dużej bo gram najczęściej przy zasłoniętych roletach lub w nocy czyli w bardzo ciemnych pomieszczeniach. Z tymi czarnymi pasami to przy PS3 nie występuje, a telewizję lubię rozciągać by był normalny obraz. Jeżeli chodzi o te wskaźniki gry, przez pierwszy miesiąc nie będę po prostu grał więcej niż 2 godziny (grać na zoomie trochę by mnie drażniło). Myślę, że nawet jeśli grałbym więcej to i tak nic by mi się nie wypaliło (wszędzie, wszyscy mówią, że to już przeszłość) ale cóż, ostrożności nigdy za wiele. Mój kolega ma plazmę Panasonica, gra po 4h i nic się nie wypala.
 

don111

Banned
niektórzy z forumowiczów (w tym ja) robią znacznie dłuższe sesje i też jest ok ;)
z tym zoomem to masz rację chociaż opcja "powierzchnia ekranu" może być użyteczna do gier
krótkie powidoki mogą wystąpić, tego nie ma się co obawiać, to jednak nie to samo co trwałe wypalenie... nie pamiętam aby komukolwiek coś się wypaliło na nowych plazmach, może poza jedną osobą, która miała wypalony powidok tvn24 i chyba nie zniknął do tej pory
 

Tom1422

New member
Z tymi powidokami to byłem u kolegi i nie zauważyłem żadnych. W sumie to coś za coś. Dostajemy za to w plazmach lepsze kąty, czerń, czas reakcji, kontrast itd. :D Może i to się zdarza (pewnie sporadycznie) ale raczej chyba nie będzie przeszkadzać, btw. około 3 miesiące temu ostre powidoki zrobiły mi się na LCD Samsung LE32M51B (stary telewizor) jak zostawiłem ściąganie na ok. 2h 30min.

EDIT: Kurcze znów jest przeszkoda. Co to jest green ghosting? Występuje w tej plazmie? :(

EDIT2: W teście widać, że czerń jest gorsza niż na Samsungu LCD o_O
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/50999-panasonic-seria-s20-tx-p42s20e-2.html
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Green Ghostingiem się nie przejmuj, ja osobiście tego nie widzę i mało osób to dostrzega.Powidoki powstają, znikają po pewnym czasie, przykładowo grałem ponad 6h w Betę Medal of Honor miałem powidok z mapki po lewej stronie, wystarczyło pograć w coś innego i już tego nie ma.
 

conrdd

New member
A'propos powidoków na S20 - ostatnio zdarzyło się iż córka zostawiła na godzinę menu filmu na DVD. Gdy to zauważyłem byłem 100% pewien że zobaczę w końcu powidok gdy przełączę TV albo na czarnym tle ale... nic z tego. Godzinny statyczny obraz nie wystarczył by cokolwiek wypaliło się na ekranie.
 

alexisonfire

New member
Czy te modele odtwarzają filmy mkv z napisami w txt z dysku zewnętrznego usb?
Jeśli nie to które plazmy w podobnych cenach i parametrach mają taką funkcję?
 
Ostatnia edycja:
Do góry