> Oznaczenia Samsunga i wypalanie się ekranu.

Voltus

New member
Mam problem z oznaczeniami TV Samsunga, nigdzie nie mogę się doczytać co one znaczą a dokładnie chodzi mi o model LE37A451, otóż z tego co z sieci wyciągłem w niektórych sklepach ma ten model jeszcze dopisek C1, nie wiem co on oznacza. Kolor obudowy i te takie najbardziej podstawowe sprawy takie same, parametry chyba też. Wie ktoś co ten dopisek oznacza?

No i jeszcze jeden problem, w instrukcji Samsunga piszę o wypalaniu się ekranu, niby ok, to domena plazm, ale... jest do instrukcja od LCD, cytuje "Nieruchomych obrazów nie należy wyświetlać na ekranie LCD dłużej niż przez 2 godziny, gdyż to może spowodować utrwalenie obrazu na ekranie. Zjawisko utrwalania obrazu określa się także mianem "wypalania ekranu" [...] Oglądanie obrazu w formacie 4:3 na ekranie telewizora LCD przez długi okresu czasu może powodować pozostawanie śladów krawędzi po środku ekranu oraz po jego lewej i prawej stronie [...] Odtwarzanie płyty DVD lub wyświetlanie obrazu z konsoli do gier (!!!) może powodować powstanie podobnego zjawiska. Wymienione powyżej objawy nie są objęte gwarancja (
mad2.gif
)"

No i tutaj padam, niby instrukcja nie jest tylko do jednego modelu, bo jest tam kilka innych (na razie nie sprawdzałem czy są to tylko LCD) ale w instrukcji wyraźnie piszę że "na ekranie LCD". I mam związku z tym pytanie czy to jakiś odosobniony przypadek, głupia notka w instrukcji czy może poważne zagrożenie (bez znaczenia jak to głupio brzmi
szczerbaty.gif
). Bo kurde, cholernie się tym martwię. Bo z tego co wiem, loga programów są nanana.. nieruchome i niektórzy mają ładne logo TVN na stałe.
 

Voltus

New member
skylla1 napisał:
A masz monitor LCD i przycisk Start zawsze w tym samym miejscu? I co? Wypalił ci się? :)
S.
Nie, nie mam monitora LCD, stary CTV. Ale pomyślałem że jak w instrukcji jest o tym notka to jest w tym ziarno prawdy. Czyli nie mam co się martwić? A co do modelu wie ktoś czym się różni wersja bez C1? I tak przy okazji mam jeszcze jedno pytanie, co polecacie do czyszczenia ekranu LCD? Bo nie zdzierżę brzydkich odcisków na ekranie. Jakieś specjalne środki czy może jakiś domowy sposób? No i tak z ciekawości jak mocno trza by było nacisnąć na ekran LCD'ka żeby matryca (?) się wylała (?), znaczy mi się o tą plamę która pojawia się jak naciśniemy na LCD. :'P Wiem że straszny laik ze mnie, ale kto pyta nie błądzi. :)

A w oczekiwaniu na odpowiedzi ja się zabieram do oglądania. :popcorn:

ps. skylla, dzięki za odpowiedź!
 

skylla1

Member
Bez reklam
Co do czyszczenia powierzchni panelu. Czysta przegotowana woda i dwie miekkie husteczki higieniczne, jedna moka a za nią druga sucha, oczywiście z wyczuciem i bez dużego naciku.
A jesli nie ma plam to na sucho dołaczoną do telewziora szmatką lub taka do czyszcenia okularów z mikrofibry.
Panel znosi całkiem spory nacisk więc możesz czyszcić i myć śmiało, ale oczywiscie zawsze można przesadzić.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mam ten model tv i nic się nie wypala, ojciec parę razy z dvd puszczał muzę przez tv (cały czas był włączony 4h) i nic się nie wypaliło a mówię że jak by miało to miało by co bo to dvd Korr jak kto ma lub miał to wie co mówi plancza dvd jest czerwona z napisami KORR. I napis odtwarzaj przez 4h w tm samym miejscu. Zero wypaleń.
 

Voltus

New member
Podsumowując, mogę go katować na kontraście między 90/10% i jasności około 50% bez żadnych obaw, tak? No i bym zapomniał, nikt mi nie wyjaśnił co oznacza końcówka C1 na końcu. Acha i dzięki za wszystkie odpowiedzi.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
W instrukcji do plazmy 451 jest mowa o godzinie :grin:

Żeby wypalić coś na LCD potrzeba by było kilkudziesięciu dni z rzędu (no, możliwe na LCD w bankomatach i lotniskach, przy normalnym użytkowaniu mało prawdopodobne :mrgreen:).
 

broda1725

New member
Bez reklam
Voltus napisał:
Podsumowując, mogę go katować na kontraście między 90/10% i jasności około 50% bez żadnych obaw, tak? No i bym zapomniał, nikt mi nie wyjaśnił co oznacza końcówka C1 na końcu. Acha i dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Nic się nie stanie możesz śmiało tak używać. Oczywiście jak ci oczy nie wysiądą :p.
 
Do góry