oszustwo w serwisie

Gustafon

New member
Napisz co to za serwis. Karą będzie to, że nikt kto to przeczyta nie pójdzie tam.

Może ta część ma jakiś numer seryjny? Może uda się w LG sprawdzić, czy pochodzi ze starego TV albo poproś o dowód zakupu. Jak LG pójdzie Ci na ręke, to sami będą chcieli tę sprawę rozwiązać, żeby wyjść z twarzą.

M.
 

kubast

New member
Jeśli ktoś musi skorzystać z gwarancji to chyba nie ma wyjścia. LG podaje ten serwis jako jedyny w Łodzi.
Sprawa, która opisuję dotyczy serwisu RAGZ Łódź. Na początku nie chciałem tego pisać bo myślałem, że wałek chce wykręcić technik, który chce opchnąć nowy zasilacz na lewo. Jednak po rozmowie z szefem zmieniłem zdanie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proszę zamieścić wszelkie materiały i przesłać do mnie PW. W wolnej chwili postaram skontaktować się z LG Polska w tej sprawie. Sprawę nagłośnimy także u nas.
 

Horhe Ortega

New member
RAGZ serwisuje też Samsungi , ale kiedyś zraziłem się do nich jak naprawiali ,naprawiali i naprawić nie mogli mojego panoramicznego kineskopowca Samsunga.Jest natomiast raczej mniej znany , mniejszy serwis na Dąbrowie(Felińskiego).Tam jest raczej OK.Teraz mam pewność że do RAGZ nie wrócę.Co powiedział szef na zwrócony zasilacz-nowszy od TV?Sztuka jest sztuka-prosta sprawa?
 

kubast

New member
ar2 dzieki za zainteresowanie.
Mam pięciominutowy film z oględzin TV wspolnie z technikiem serwisu. Między innymi, na pytanie do technika "czy pan uważa, ze ta część została wymieniona na nową?" SzP technik odpowiada "Ja w tej sprawie się nie wypowiadam":)
ar2,oczywiście materiał prześlę na PW.
 

kubast

New member
Witam

Dzisiaj wysłałem oficjalną rekalmację do RAGZ z kopią do LG. Zobaczymy jaki będzie odzew.
Załączam zdjęcia pokazując jak wygląda "nowy, wymieniony" zasilacz (zdjęcia zrobione podczas oględzin technika serwisu).
 

Attachments

  • 1'.jpg
    1'.jpg
    17,6 KB · Wyś: 221
  • 6'.jpg
    6'.jpg
    14,3 KB · Wyś: 224
  • 2'.jpg
    2'.jpg
    12,9 KB · Wyś: 218
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
ten zasilacz stary rzekomo wymieniony jest chociaż taki sam,czy nawet sobie trudu nie zadał serwisant oddając niby stary po wymianie? jak na niby wymieniony to szybko kurzu nazbierał
 

kubast

New member
LUBO78najpierw oddali zasilacz zupełnie nie od tego TV i młodszy niż TV. Po mojej interwencji, technik po tygodniu przywiózł zasilacz, który mógłby pochodzić z mojego TV. Jednak jak otworzył TV i zajrzeliśmy do środka....widok masz na zdjęciach.
 

NINO78

Banned
Krótko mówiąc nie zadał sobie trudu serwisant był tak leniwy że nawet przy pseudo wymianie zasilacza nie chciało mu się odkurzyć elektroniki-oprócz tego niby zasilacza miało być też coś jeszcze wymieniane?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
skoro skasowali od Ciebie pieniadze za niewykonana usluge to jest to wlasciwie oszustwo lub wyludzenie , wystawiona faktura jest tego dowodem.
wygaje mi sie ,ze tego typu dzialanie jest przestepstwem sciganym "z paragrafu" a w takim przypadku wchodzi w kompetencje dzialan policji...
 

NINO78

Banned
Na to wychodzi że tylko to było do wymiany,a koszty związane z zasilaczem i jego pseudo wymianą to taki gratis ze strony serwisu
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Ładne te okopcenia(?) na zdjęciu z prawej.Powodzenia i mam nadzieję że uda się coś wskórać oprócz "legendarnego zestawu dziurek do durszlaka marki LG"-w postaci samej kompensaty poniesionych kosztów zasilacza.
 
Do góry