Ostrzenie Hdr-sr12e

sudaa

New member
Jak widac w tytule chodiz oostzrenia a okladnie o to na jakiej zasadzie ono izala w tym odelu w innych pewnie jets podobnie . Mam dosc spory problem bo przy kreceniu jakiego kolwiek ruchu lub przy przmeieszczaniu sie obiektu ktory wchodz w kadr lub kamera najezdza strasznie syzbko zmienia sie ostrosc i kamera jakby neiwiedizala co uchwycic i np ktos idzie i raz jest ostroa konkretna osoba raz kamera lapie tlo potem znow lapie ta osobe i jest to dosc spory problmem bo nie wszytkie ujecia a takie ze jakis konkretny punkt jest na srodku obiektywu tlyko sie przmeiszcz ai wtedy kamera wariuje czy jest mi ktos wstanie pomoc czy sony troszke nie pomyslalo moz ejets jakas opcja neiiwme cokolwiek bo jets to napraw eistotna sprawa przy dynamicznychscenach :D z gory dizkei z apomoc :)
 

sudaa

New member
przepraszam za bledy pisalem na szybko juz calosc poprawiona mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi i ze ktos mi jest w stanie pomoc
sudaa napisał:
Jak widać w tytule chodzi o ostrzenie a dokładnie o to na jakiej zasadzie ono działa w tym modelu w innych pewnie jest podobnie . Mam dość spory problem bo przy kręceniu jakiegokolwiek ruchu lub przy przemieszczaniu się obiektu który wchodzi w kadr lub kamera najeżdża strasznie szybko zmienia się ostrość i kamera jakby nie wiedziała co uchwycić i Np ktoś idzie i raz jest ostra konkretna osoba raz kamera łapię tło potem znów łapię ta osobę i jest to dość spory problem bo nie wszystkie ujęcia sa takie ze jakiś konkretny punkt jest na środku obiektywu tylko Sie przemieszcza i wtedy kamera wariuje czy jest mi ktoś wstanie pomoc czy sony troszkę nie pomyślało może jest jakaś opcja nie wiem cokolwiek bo jest to Naprawdę istotna sprawa przy dynamicznych scenach z góry dzięki za pomoc
:)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
kamery az tak genialne nie sa zeby wiedziec co krecic, dlatego masz manualne ustawienia, pozatym kiedy jest ciemnio to juz bedzie problem z ostroscia, masz manula i sprawdz rob testy nie czekaj na gotwe, pozatym temat to juz przesada, moze powinienes wiecej myslec a nie krzyczec, zaraz napiszesz kolejny temat uwaga wady sa !


a nie umiesz nacisnac guzika edytuj !
 

sudaa

New member
wiem ze jest guzik manualny ale krecac cos w ruchu sam bedac w ruchu nie bede krecici pokretlem wczesniej mielismy kamere minidv i nie bylo takiego problemu domyslam sie ze to tez kwestia rozdizelczosci i obiektywu lepszy obraz lepiej wszystko widac ale i tak wydaje mi sie ze nie powinno tak byc ze cos sie kreci i nagle sie gubi ostrosc nie wiadomo dlaczego. dzieki za pomoc :/
co do edytuj wiem ze jest taki guzik ale jakos mi sie nei wyswietlil pod widomoscia moze zle wszedlem niewiem odpisywalem na anstepny dzien i przucisku nie bylo
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
czytac, czytac

nie napisales kiedy traci ta ostrosc przeciez pisalem ze jak jest ciemno to sa problemy, wiec jak jest sloneczko to masz problem ze traci ostrosc ?
widzisz sztuka jest opowiedziec tak zeby sluchajacy zrozumial, ale w tym przypadku nic nie wiem,
idziesz do lekarza i mowisz cos mnie boli?

gdzie masz przykladowy film?
mozna wtenczas zobaczyc
gdzie opisane jakie parametry co krecisz itd

juz mi sie nawet pisac nie chce, bo jest to meczace, a w szczegolnoscie ze nad ranem wrocilem do domu
 

pietro69

New member
problemy

niestety masz racje.mam od paru miesiecy sony hdr-sr12e dalem ponad 4kafle ijestem rozczarowany kamera wogole sobie nie radzi w slabszym oswietleniu glupieje jezeli filmujesz cos w odleglosci 5metrow i nagle ktos przejdzie metr od kamery zoom w slabszym oswietleniu to porazka i niech nikt nie pisze ze sa ustawienia reczne bo za nim sie ustawi to czasami juz jest po zabiegu pomijam ustawienia tematyczne totalny niewypal zadnych zmian pozdrawiam i licze ze ktos napisze cos madrego
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jedna znam szybka rade jak cos dalej krecisz wlacz lanscene cos takiego nie bedzie sie stroil do czegos co blisko
 
Do góry