Ostatnie potwierdzenie odnośnie zestawu

zetor1982

New member
Witajcie,

Zamierzam zakupić swoje pierwsze kino domowe. Głównie będę słuchał muzyki ale czasem obejrzę też jakiś film (dlatego odpadają zestawy stereo). Mam pokój 18 m2. Kwota jaką dysponuję to ok 3000PLN.

Po przeczytaniu miliona wątków zdecydowałem się na taki zestaw:
Denon AVR-1713 plus QQ5000(głośniki muszą stać przy ścianie).

Na razie rezygnuję z suba bo mieszkam w bloku i nie chcę popsuć stosunków sąsiedzkich :D
Oczywiście możliwe że w przyszłości dokupię. Muza jakiej słucham/plus żona to właściwie wszystko.

Powiedzcie czy z takiego zestawu będziemy zadowoleni czy może w tej kasie są jakieś lepsze kolumny ?. Zakładam że ampli już się nie zmieni.

Oczywiście fajnie jakbym się utwierdził po raz ostatni w moim wyborze :)

pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W RTV EURO AGD sprzedaja podobne zestawy. Jest to ciut lepszy wybor niz np. Jamo 606. Tylko żeby potem nie było na mnie :) bo to nie są górnolotne kolumny. A nie lepiej w Twoim przypadku skoro tylko czasem obejrzysz film, postawic na stereo? Muzyka bedzie duzo lepsza.
 
Ostatnia edycja:

zetor1982

New member
Taka opcja też wchodzi w grę (w sumie zależy mi bardziej na fajnej muzie niż na kinie).
W takiej opcji rozumiem że zamiast takiego zestawu(denon1713+qq5000) kupuję wzmacniacz stereo i do tego dwie lepsze kolumny ?.
Możecie coś polecić do 3000K PLN (głośniki muszą stać przy ścianie). Oczywiście zakładam że zestaw stereo też mogę odpalić do filmu z blu-ray, jedynie nie będę miał surround (jakoś to przeboleję).

pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dobrze myslisz. Skoro przewaga muzyki, to za 3000 tys bedzie duzo lepiej w stereo niz za 3000 w kinie. Poszukaj podobnych tematów w dziale stereo, tam jest duzo podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Roth Oli 30, Monitor Audio MR 4, Paradigm Monitor Mini v.7. Piszesz że głośniki muszą stać przy ścianie, ale jak blisko tej ściany? Kolumny z BR tylnim musisz te ok 30-40cm odsunąć. Jeżeli mają stać pod samą ścianą to coś z przednim BR np. MA, Klipsch F10, coś z kolumn Dali. Ze wzmaków np. MARANTZ PM5004, NAD c316, HK 980, HK 3490, . Oczywiście do 18mkw sprawdzą się również te same kolumny, ale o rozmiar większe. To zależy od akustyki w pomieszczeniu. Podobnie dokładając parę stówek więcej warto pomyśleć o wzmakach w wyższej serii np. Marantz 6004, NAD c326. Ja prywatnie mam 15mkw i Oli 30 z powodzeniem wystarczają
 

zetor1982

New member
Witam ponownie,

Troszkę poszperałem i przespałem się z tematem.

W mojej pierwotnej wersji sercem systemu miał być amplituner denon 1713 do którego planowałem zakup blu-ray. I to wszystko czego bym potrzebował (byłoby też radio na czym mi zależy).

Kupując zestaw stereo (faktycznie więcej słucham muzy) do wzmacniacza musiałbym dokupić osobno tuner plus odtwarzacz CD (wyczytałem że tylko takie źródło daje dobre efekty do stereo). A co w sytuacji kiedy moja żonka przyniesie płytę DVD/blu-ray z filmem ? :) Powiem jej skarbie muszę kupić kolejny klocek czyli odtwarzacz blu-ray ?. Koszty tego przedsięwzięcia rosną lawinowo :d

Być może to co napisałem to brednie, jeśli tak poprawcie mnie.

W związku z tym czy nie najrozsądniej w mojej sytuacji byłoby faktycznie odpuścić qq5000 i zamiast tego kupić dwie lepsze kolumny jak np. MR4 ale podłączyć to pod tego denona 1713 ?.

Taki rozsądny kompromis ?.

pozdrawiam Piotr
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czemu nie:). Fronty będziesz miał zdecydowanie lepsze, denon ma dobre stereo więc powinno Ci się spodobać z czasem zawsze możesz dokupić wzmak, a ampli już będziesz miał to może i z czasem zastanowisz się nad rozbudową kina:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zetor - Troche sobie komplikujesz. Po co Ci CD do wzmacniacza (co jest naturalnie najlepszym rozwiazaniem) jezeli zaraz chcesz Ampli i BD? To nie lepiej kupic wzmacniacz i BD? Bedziesz mial dalej duzo lepsze stereo i mozliwosci ogladania filmow - to jest wlasnie kompromis.
Oczywiscie tak rozdysponuj budzetem aby znalazly sie w nim lepsze fronty.
Juz taki Marantz pm5004(3) rozlozy na lopatki tego Denona w stereo.
Jedyny minus to brak radia, ale to mozna dokupic za grosze, nawet w formie malej skrzyneczki (jezeli juz nie chcesz gracic szafki)

Nikt nie wie jakie masz oczekiwania co do jakosci stereo, moze sie okazac ze ampli+BD w pelni Cie zadowoli (albo nie), ale jedno jest pewne - nie zagra lepiej jak wzmacniacz+BD.
 

zetor1982

New member
Dobra chyba mnie przekonaliście.

Dokonam zakupu frontów MR4 i do tego wzmacniacz Marantz pm5004.

Potem dokupię jakiś BD.

Ostatnie pytanko jakie mam to odnośnie radyjka. Generalnie w moim TV (Panasonic TX-P42V20E) mam radio internetowe.

Czy wobec tego nie mógłbym połączyć tego TV z tym wzmacniaczem i podać na wzmacniacz sygnał z telewizora ? (nie dokupując żadnego osobnego tunera) ? .

Jeśli tak to co z jakością takiego sygnału w porównaniu do radia z tunera ?.

pozdrooo
 

zetor1982

New member
Hej,

Napisałem na priva.

Napiszcie jeszcze jak z tym radiem. Będę mógł podłączyć ten TV do wzmacniacza i słuchać na nim radia internetowego ?.

pozdro
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, czinczami z tv pod wzmacniacz i juz mamy problem z glowy.
Ja mam w firmie jeszcze takie male urzadzonko z wyswietlaczem i wifi, tysiace stacji internetowych, nie kosztowalo to wiele a daje duzo radosci.
Atakuj Ninje i opisz wrazenia po zakupie.
 

zetor1982

New member
no to spoko :)

teraz ostatnią kwestią jest odtwarzacz blu-ray (wiem że CD byłby lepszy ale jednak czasem jakiś film chce obejrzeć).

co sądzicie o Marantz BD5004 ?.
zastanawiam się czy warto (nie znalazłem dużo opinii na jego temat) ?

a może wziąć przykładowo "taniego" Panasonic DMP-BD120 ?. Rożnica na ceneo to z 700 PLN (no może nie będzie do kompletu z wzmacniaczem ale cóż).

Co z jakością dźwięku w obu modelach ?.

pozdrooo
 
Do góry