ostateczny wybór: TH- 46 PY8P (1080i) lub TH-50PV8P, TH-50PV8

oldkas

New member
Witam,

Na początku wszystkich Was pozdrawiam, gdyż jest to mój pierwszy post na forum. Od kilku dni wczytywałem się w komentarze i uwagi dotyczące zakupu telewizora. Na tej podstawie zdecydowałem się na plazmę, panasonic. Tutaj proszę już Was o opinie:

Rozważam trzy modele: TH- 46 PY8P (1080i) lub TH-50PV8P, TH-50PV8

Dzisiaj byłem w salonie panasonica, by rozwiać moje wątpliwości dotyczące wyboru- niestety okazało się, że ww modeli praktycznie nie ma na stanach magazynowych (pozostaje zakup przez internet) Moje wątpliwości dotyczą:

1. Wymiar: będę oglądał z odległości 3,5m (42 cale mogą okazać się zbyt małe- o czy na form było już wielokrotnie). nie wiem tylko czy 50 to nie za dużo? Może 46 to tak akurat?
2. Full HD czy HD Ready? Telewizor 46 jest full hD, ale naczytałem się tutaj, że nie warto przepłacać, że i tak nie zauważę różnicy, że Ready jest oszczędniejszy. 50 PV8 jest większy i tańszy- jakie jest Wasze zdanie- proszę o uwagi- stoję przed ostatecznym, niełatwym wyborem.

3. dziś w sklepie, gdy spytałem sprzedawcę z Panasonica, jaka jest różnica między 50PV8P, a TH-50PV8- usłyszałem, że to ten sam telewizor. dziwne, zwłaszcza, że w internecie figurują oba modele, nawet jest inna cena (ceneo). Czy to prawda, czy może jednak czymś się różnią?

Źródła sygnału:

Cyfra + (planuję przejść na cyfrowa kablówkę VECTRA), DVD (na dzień dzisiejszy nie mam blu-ray'a) Jeśli kupię nowy telewizor to pewnie zakupie DVD HDMI (obecnie mam yamahę S550). Telewizor ma mi służyć w głównej mierze do oglądanie programów telewizyjnych (90%), (10% dvd, ew. DIVX)

Nie znam sie na tym, jak mówiłem mój wybór oparłem na uwagach forumowiczów. mam jednak ostatnie, ww wątpliwości. bardzo proszę o sugestie, za wszystkie z góry bardzo dziękuję
 

mexxmen30

New member
Sprzedawca miał racje co do tych 50 to czy ma w oznaczeniu P czy nie to zalezy gdzie telewizor był przeznaczony do sprzedazy na jaki rynek czy na zwykłe sklepy czy markiety,
Ja bym wzioł 46Y8P co przy tym modelu tez nie ma znaczenia P jak planujesz telewizje DH to nie pozałujesz no i piszesz ze chcesz cos na BR to tymbardziej biez FULL HD a pozatym seria Y jest nowsza niz V

ja mam 42 i ogladam z 3,5 metra i stwierdzam jak kazdy ze mogłby byc wiekszy :)

A co do dostepnosci to jak w Panasonicu ci powiedzieli ze nie ma na magazynach to mowia prawde i nie daj sie nabic w butelke ze jakis sklep ci obieca go ze bedzie no chyba ze maja ten poszukiwany model u siebie na magazynie w co watpie bo seria Y schodzi jak swieze bułki ........
 

Brzozak

New member
Ja od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem TH-46PY8P. Odległość od TV jest bardzo zbliżona - u mnie to 3,6 m. Znajomy ma TH-42PY8P i przy odległości 2,8 m wygląda równie dobrze. Generalnie temat wielkości TV to temat rzeka. Dla mnie 46" to jest akurat, chociaż 50" też by było OK - kwestia ustawienia samego TV (na szafce czy na ścianie) i obiegu powietrza wokół niego (w moim wypadku to zadecydowało). Przyznam szczerze, że zbierałem się do zakupu TV prawie rok, ale obecna zmiana kursów walut spowodowała przyspieszenie procesu decyzyjnego :) Co do stanów magazynowych to w RTV-EURO-AGD na dzień 1.03.09 było 180 sztuk.
 
Do góry