ostateczna decyzja czas cos kupic

moldi

New member
Na wstepi chciałbym przywitac sie gdyż to mój pierwszy post chocforumto i sąsienie śledze od około 2 miesięcy. Powiem szczerze żeodwalaciekawał dobrej roboty.
Po wnikliwym zapoznaniui sie z wiekszościa postów wyłoniło sieparufaworytów ( zaczynalem od 32 cali o najtanszego samsunga ale jakostoewoluowało ale nie będe tym zanudzał) :
sharp 37 ra1e
samsung 40n71
xoro 3742w
sharp 37xd1
Moje pytanie jest takie co wybrać czy pozaostać przy hdreadymarkowymczy tez wybrac xoro (full hd) cena zbliżona i dalej czy jestsensdokladac kolejny 1000zł do sharpa xd1 pomijając buczenie itp.Powiem żezaczynałem od kwoty 3tys zł teraz już jest blisko 6tys gdzieśmusi byctego granica bo niebawem dojde do 10 tys :)
Dodam tylko jeszcze że bardzo zależy mi na dobrej jakości obrazuzkompa gdyż zamierzam pograć a i materiału hd mam już dużo. Telewizjahdciut pózniej jak sie jakaś konkurencja na rynku zrobi i powalczaoklijenta. Hd, blueray player jak juz bedzie wiadomo kto gorą bądźsiedogadają i bedzię 2 w 1 w ludzkiej cenie. Z góry dziękuje za pomocgdyżzdanie szanownych forumowiczów cenie i to bardzo.
ps na temat wyżej wymieninonych modeli przeczytałem juz wszystko bądz prawie a jednak dylemat pozostał
moldi
 

gacopl

New member
Witam osobicie polecam 40n71b widziałem jak to gra na roznych sygnalach, pozatym cena na niego teraz spadla, ma dbrty kontrast 6000:1 2 hdmi co nie watpliwie sie przyda noi bajery typu wejscie usb i czytnik kart pamieci (to testowalem osobiscie swietnie sie oglada zdjecia na nim :) ). Full hd odradzam bo po co nikt nie nadaje w tym standardzie a przynajmniej nie w 1080p teraz wszyscy ty;lko 720p, a nawet jesli to porownojac te dwa sygnaly, trzeba miec ogromnego lcdka 50 cali zeby zauwazyc jakas istotniejsza roznice (mowie o 1080p i 720p bo 1080i naprawde daje niewielka roznice w stosunku do 1080i).
Full hd nadaje sie raczej do ogladania zdjec niz tv. Puszczalem na takim full hd material z kompa (nie kompresowany jakims x264) i naprawde nie bylowidac istotnej roznicy natomiast bylo widac roznice na sygnale nie hd czyli zwykle dvd czy cyfra +, tv fullhd w ogole nie radza sobie z tym sygnałem. na ekranie wyswietla wielkie G. Wiec do poki na dobre nie zagosci u nas tv hd (720p) o full hd nie mysl

pozdro

ps. radze po googlowac po necie na (ang stronach), wikipedii tam pisze o roznicy miedzy jednym a drugim
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kolego @gacopl - poczytaj dokładnie jakie wymagania do TV ma @moldi
pisze wyrażnie -
Dodam tylko jeszcze że bardzo zależy mi na dobrej jakości obrazuzkompa gdyż zamierzam pograć a i materiału hd mam już dużo. Telewizja hd ciut pózniej
a Ty mu odradzasz FullHD.Jakbyś miał FullHD i byłbyś rozczarowany to OK,piszesz swoją opinię.Ale widzę że nie masz a ja mam i sobie chwalę.Kolega @moldi bardzo racjonalnie podchodzi do rzeczy.Kupić chce porządny TV którego zalety wykorzysta być może dopiero za rok i nie będzie sobie wypominał że poskąpił 1000zł i nie kupił Full HD.

wracając do tematu
ja bym wybierał między:
xoro 3742w
sharp 37xd1
ze wskazaniem na Sharpa - pozbawionego już w nowej poprawionej serii buczenia.

pozd
 

Hotest

New member
Przylacze sie do slow przedmowcy. Czlowieku jak nie widziales roznicy pomiedzy FullHD a zwyklym HD - szczegolnie w grach to o czym sie wypowiadasz?

Podlacz sobie zwykly monitor LCD ktory pracuje w rozdzialce 1280x1024 - ktora juz jest wyzsza od twojego zachwalanego HD a pozniej TV z full HD i pograj na 1920x1080 - zobaczysz roznice.

Do autora pytania.

W UK ceny Samsunga LE40F71 to 1200F - czyli w zaleznosci od kursu cos pomiedzy 6400-7000 zl. To co moge powiedziec o tym TV ze na pewno nadaje sie do gier ;) a i na C+ nie widzialem niczego co by mnie zniechecalo. Jezeli jednak nie zdecydujesz sie na FullHD jako zarowno uzytkownik plazmy ;) polecam Ci jednak pojsc w kierunku plazmy niz LCD gdzie wg mnie przy sygnale HD plazma goruje nad LCD niepodwazalnie.

Byc moze Sharp 37XD1 bedzie lepszym rozwiazaniem dla Ciebie. Ja porownywalem oba TV i zdecydowalem sie na Samsunga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry