ostateczna decyzja 40x10y czy s10e? a moze g10?

darekn12

Member
42x10y/42s10e/42g10
witajcie mam juz dosyc myslenia czytania i nie wiadomo co jeszcze.
tv do kablowki z tego co wiem maja na osiedlu zmieniac w czerwcu na kablowke cyfrowa.
odleglosc od tv z jakiej ogladam to min. 2,5-3m.
glownie ogladamy tv a malo konsola play2 i od czasu do czasu dvd ew. divix.
napewn chce zeby mial tuner mpeg4 pomimo kablowki.
i teraz moje pyt czy do moich potrzeb jest sens brac cos wiecej niz hd ready?
jesli tak to co mi polecacie proponujecie?
z gory dziekuje za odp i rady.
z 46 cali juz sie wyleczylem choc cena 46py8 jest w dobrej cenie 3650 w euro.
pozdro
darek
 

darekn12

Member
czy naprawde nikt mi nie doradzi?
sa poodbne watki ale tam wybieraja tv do innych potrzeb.ja podalem ciut inne.co lepiej wybrac?
 

malco

New member
sam mam podobny dylemat (jednakze biore troche inne rzeczy niz ty)

ale z tego co piszesz wydaje mi sie, ze najlepszym wyborem bylby X10y
- za nim przemawia cena
- HD wystarczy ci w zupelnosci do ogladania tego co masz

jezeli, jednak chcialbys kupic TV na jakis dluzszy czas to wybralbym S10
- cena jest nieznacznie wyzsza (ok 500-600 pln)
- tutaj mamy juz FULL HD (a to moze ci sie z czasem przydac)
- poza tym S10 z tego co czytałem jest ogolnie lepszym modelem pod wzgledem parametrow

nie jestem tylko pewny czy S10 ma MPEG4 -nie pamietam tego)


osobiscie ja biore pod uwage G10. tylko w nim martwi mnie skalowanie w SD (pare osob twierdzi, ze jest gorsze od poprzednich modeli). mam nadzieje, ze uda mi sie rowniez dokonac wyboru
 

darekn12

Member
hejka,
dzieki za odp
s10e ma z opisow tuner mpeg4
chyba roznica jest w panelu w g jest neodpd czy jakos tak.
no wlasnie o tym skalowaniu tez slyszalem i nie wiem juz sam co bedzie lepsze pod kablowke.
jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
 

Mistral_111

New member
Panowie,
Rozumiem Wasze dylematy. Gdzieś tu pisałem o swojej drodze do zakupu.
Czytałem i czytałem, i w końcu zdecydowałem. Mam G10. Trwało to 3 m-ce.
I jestem baaardzo zadowolony. Ma on matrycę neoDPD czyli nowość 2009.
Skalowanie sygnału SD doskonałe mimo faktu, że poziom nadawania sygnału przez rodzime stacje na antenie pokojowej ( a kupiłem ją tylko do oglądania F1 )pozostawia wiele do życzenia, chociaż Polsat jest całkiem niezły.
Generalnie oglądam z Cyfry+, dekoder Philips ( a właściwie Pace ) i tu obraz jest ok, o HD nie wspomnę, bo to bajka jest.
Niektórzy piszą, że lepiej kupić trochę starszy tv lub nowy jak S10, bo lepiej skalują sygnał SD. Osobiście uważam, że to błąd, ponieważ za rok wszyscy będziemy mieli dostęp do naziemnej DVB-T, a więc telewizji cyfrowej, o której ci szczęśliwcy, co ją już mają w wersji testowej, piszą, że lepsza niż cyfrowa jakość z kabla lub anteny. Ergo,
jeśli chcecie kupować tv na dziś i tylko na dziś, to wasza spraw, choć ja bym zrobił tak, jak zrobiłem. Jeśli zaś na dziś i na jutro, to tylko wyższa półka, więc G10.
Mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałem Wam w głowach.
Czytając wiele postów i wklejonych linków nauczyłem się odsiewać rzetelne info od bardzo subiektywnych i często zbyt szczegółowych analiz, które nijak się mają do codziennej rzeczywistości.
Pozdrawiam.
 

cukiernik

New member
A ja napisze jak to u mnie jest. No po prostu rewelacją. I jakbym miał kupować jeszcze raz to ten pan model tylko 50. Co do mpeg4 to mi jest to po prostu niepotrzebne.
Co do FullHD to przemyśl sprawę czy będziesz kupował BD i ile na nim będziesz oglądał filmów za tą kasę.
Ja moim DVD to filmy z dvix czy DVD po proste szok.
To tyle. Może mój wpis coś pomoże.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Ja wybrałem 42S10 i nie żałuję, jestem bardzo zadowolony, wręcz zachwycony. S10 też ma DVB-t mpeg4 więc naziemną obsłuży. W mojej ocenie korzystniej jest kupić S10 niż G10. W HD rewelacja i ten i ten, w SD według mnie powinno być ciut lepiej w S10 (chociaż bezpośredniego porównania nie mam). W naziemnej chyba powinno być ciut lepiej w G10. Pisałem o swoich przemysłeniach dot. tych modeli w wątku o G10. W rzeczywistości jakichś wielkich różnic między tymi modelami nie ma, a kilka stów w kieszeni, które można zaiwestować np. w kino domowe, konsolę lub dobrą satkę. :eek:k:

Osobiście nie brałem pod uwagę X10, bo według mnie jego zakup to błąd, chociaż nie dlatego, że to zły TV- bo przeciwnie, bardzo udany. Uważam bowiem, że zamiast X10 warto troszkę dopłacić do S10. Różnica pomiędzy X10 z tunerem mpeg4, a S10 to zaledwie około 400zł, a masz TV FullHD, dodatkowy system upłynniający oglądany materiał i kilka innych bonusów (porównaj parametry bezpośrednio na stronce panasa).
 

wilewicz

New member
Uwaga na różnice

Oba poniższe telewizory mają matrycę Full HD, ale można na stronach Panasonica doczytać się następujących informacji:

TX-P42G10E: Rozdzielczość obrazu ruchomego 1080 linii

TX-P42S10E: Rozdzielczość obrazu ruchomego 900 linii

Jak widać seria S ma mniejszą rozdzielczość ruchomego obrazu. Co to tak naprawdę znaczy i dlaczego wybrano takie rozwiązanie - wiedzą tylko w Panasonicu.
 

artus99

New member
gorylla napisał:
Ja wybrałem 42S10 i nie żałuję, jestem bardzo zadowolony, wręcz zachwycony. S10 też ma DVB-t mpeg4 więc naziemną obsłuży. W mojej ocenie korzystniej jest kupić S10 niż G10. W HD rewelacja i ten i ten, w SD według mnie powinno być ciut lepiej w S10 (chociaż bezpośredniego porównania nie mam). W naziemnej chyba powinno być ciut lepiej w G10. Pisałem o swoich przemysłeniach dot. tych modeli w wątku o G10. W rzeczywistości jakichś wielkich różnic między tymi modelami nie ma, a kilka stów w kieszeni, które można zaiwestować np. w kino domowe, konsolę lub dobrą satkę. :eek:k:

Osobiście nie brałem pod uwagę X10, bo według mnie jego zakup to błąd, chociaż nie dlatego, że to zły TV- bo przeciwnie, bardzo udany. Uważam bowiem, że zamiast X10 warto troszkę dopłacić do S10. Różnica pomiędzy X10 z tunerem mpeg4, a S10 to zaledwie około 400zł, a masz TV FullHD, dodatkowy system upłynniający oglądany materiał i kilka innych bonusów (porównaj parametry bezpośrednio na stronce panasa).


Jestem coraz bliżej decyzji i chyba padnie na S10 42". Może macie możliwośc sprawdzenia czy on rzeczywiście jest taki oszczędny w poborze energii. Wg. Panasa bierz mniej niż G10 i V10
 

Zieminiak

New member
Jak widac z powyzszych wypowiedzi - kazda pliszka swoj ogon chwali;) . Sam zdecyduj ile chcesz wydac i to co kupisz bedzie spelnialo Twoje oczekiwania... jak rozsiadziesz sie przed nowym tv to bedziesz juz tylko zalowal czasu straconego nad poszukiwaniem "zlotego srodka".
Ja wybralem s10 ale mysle ze kazda z tych serii jest dobra.
 
Do góry