Osiołkowi w żłoby dano

zbychoo

New member
Tak właśnie wygląda problem,przed którym staje wielu chętnych kupna LCD.Co kupić dysponując ograniczoną ilością kasy,tak by potem nie żałować. Staję właśnie przed takim problemem. Mając do dyspozycji maks.2300 zł i wyłącznie kablówkę postanowiłem kupić coś o następujących parametrach:
Przekątna-26' (większa wykluczona.1.5-2m od ekranu).
HD Ready.
Rozdzielczość-1366x768
Kontrast-min.5000:1

Z paru typów na placu boju pozostały dwie marki.Samsung i Panasonic. Z panasonica te dwa modele TX-26LM7OP,26LE7P Z samsunga LE26R81B lub LE26R82B. Nie wiem czemu ale jakoś ze wskazaniem na samsunga.Może dlatego że mam monitor tej firmy i działa mi już siedem lat bez pogorszenia jakości.Ale jak to osiołka,miast kupić,drepczę w miejscu. Widziałem obraz z panasonica i samsunga i jak to w sklepach.W każdym inny.W zależności jaki sygnał,jak ustawione parametry. Próby uzyskania jakiś sensownych informacji od sprzedawców nic nie dają bo większość tam tylko pracuje i dla nich najlepszy to zawsze ten najdroższy,przy którym sklep ma jak największa prowizje. W związku z tym pozostaje to forum,więc proszę pomóżcie dokonać wyboru
Pozdrawiam
zbychoo
 

zbychoo

New member
Post scriptum

Chyba jednak będę to musiał sam zrobić,a szkoda bo nie będę mógł tego na nikogo innego zwalić.:niewiem:
 

zbychoo

New member
Dzięki za odpowiedź.Ale niestety...po pierwsze za duża przekątna.
Przy takiej musiałbym wywalić meble i wgryźć sie w ścianę.
Kiedy parę dobrych lat temu kupowałem ctr-a 29",szybko go wymieniłem na mniejszy.Po prostu sygnał zwykłej tv ma swoje właściwości i albo odległość albo rozmiar.
U mnie doświadczalnie to 25",więc zakładam że jeden cal więcej nie pogorszy sprawy a potrzebuję również wyższej rozdzielczości(dvd a w planie dekoder ),stad takie a nie inne parametry.
Przy okazji miałem możliwość oglądać sygnał tv na 26" i 32" (ant.zewnętrzna),dlatego 26".
 
Do góry