Orange TV

Millerek

New member
Dzięki Wiesiek, to jest bardzo dobre rozwiązanie.
W poniedziałek do nich podjadę, ich router też nie jest jakiś mega bo dwie ściany bądź w drugim końcu mieszkania, sprzęty mają problem z łącznością WiFi.

Jeśli taki plan się powiedzie to będę mega zadowolony, nawet audio z HK AVR 260 będzie lepiej działać bo tv ma wyjście optyczne którego używam a dekoder nie i lipsync nie trzeba ustawiać bo z ich dekodera ciężko zgrać obraz z dźwiękiem :)

Dam znać, jeszcze raz dzięki ;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nie ma sprawy. Po to jest forum :)
Zainteresuj się też tematem "internet w gniazdku".
Ja ma moduły Fritz i żadne fifirifi do trzeciego pokoju mi nie potrzebne.

Pozdr
 

Millerek

New member
Teraz wiem o czym mówiła opiekunka bloku, przemiłe dziewczę z Orange.
Wspominała że Multiroom działa na zasadzie internetu z gniazdka, nie potrafiła mi więcej powiedzieć oprócz tego że.. internet będzie z gniazdka do obsługi/działania dekoderów bez żadnych przewodów po pokojach.

Do tego internetu z gniazdka przecież potrzebujemy albo zwykłego modemu lub routera fifi. Myślę żeby wyrwać z UPC już ten ich router fifi co ma cztery wyjścia LAN i do jednego podłączyć właśnie jeden moduł. On czyli ten moduł, puści bezprzewodowo sygnał do dwóch innych modułów np tv i lapciak na biurku i podłączyć te odbiorniki za pomocą RJtki.
Inne urządzenia jak telefony tablety będą działać po wifi. Dobrze rozumiem? te moduły dają internet do urządzenia tyko po rj 45 tak?
...sorry, nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu na forum bo nie bardzo wiem gdzie szukać.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Do tego internetu z gniazdka przecież potrzebujemy albo zwykłego modemu lub routera fifi. Myślę żeby wyrwać z UPC już ten ich router fifi co ma cztery wyjścia LAN i do jednego podłączyć właśnie jeden moduł. On czyli ten moduł, puści bezprzewodowo sygnał do dwóch innych modułów np tv i lapciak na biurku i podłączyć te odbiorniki za pomocą RJtki.
Inne urządzenia jak telefony tablety będą działać po wifi. Dobrze rozumiem? te moduły dają internet do urządzenia tyko po rj 45 tak?.

Dobrze rozmiesz. Są różne opcje dla modułów. Są takie z RJ na końcu, ale i też z RJ i WiFi. Wszystko kwestia potrzeb no i ceny.
 

Millerek

New member
Podprowadź mnie, gdzie mogę się zorientować na temat tych modułów "internet z gniazdka".

Na dniach muszę coś wybrać.

Byłem w UPC, wynegocjowalem że dostanę ich router fifi i ich kartę Ci+, 120Mbs, ileś tam (ponad 100) kanałów tv, za 85zl. może być....

Dokupić muszę jeszcze te moduły.

Pytanie, jak podłącze TV do internetu po kablu z modułu, telefon będzie na fifi, to będę mógł przesyłać zdjęcia do obejrzenia na TV?
Obecnie wszystko działa na tym samym fifi, stosując moduł będzie to możliwe?

...only by Tapatalk...
 
Ostatnia edycja:

Millerek

New member
Ok, pobieżnie poczytałem i Fritz wypada lepiej.

Teraz tak, Fritz 540E + 510E, są to nadajnik (510, który podłączamy do routera fifi UPC), oraz odbiornik 540E który klonuje i przesyła sygnał fifi z routera UPC i dodatkowo ma dwa wyjścia LAN.

Ale, w odległym pokoju jest laptop a jeszcze dalej tv, router fifi UPC podłączony z 510E będzie jeszcze gdzie indziej. Teraz, tv zamierzam podłączyć do RJtki z 540E, a dla laptopa zostaje tylko fifi? Czy mogę dokupić dodatkowego Fritza 540E i RJtką podłączyć laptopa?

I teraz, pozostałe urządzenia działające tylko po fifi, mają być podłączone do WiFi UPC czy Fritza 540E?... domniemywam że Fritz jako klon WiFi z UPC to jest to samo tylko z tą różnicą że Fritz 540E jest silniejszy i wykorzystując rj45 w 540E jestem ciągle w tej samej sieci pod warunkiem że wszystko jest podłączone (sparowane) z Fritz!em 540E tak?

Sorry, ale zapoznałem się z taką techniką dopiero kilka dni temu.... ;)

...only by Tapatalk...
 

Millerek

New member
Jeden moduł podłączamy pod modem WiFi od UPC za pomocą RJtki, jest on nazwijmy to, bezprzewodowym nadajnikiem (przypuszczam będzie to Fritz 510E) i nadaje swój jakiś tam sygnał do jakiegoś odbiornika.
Drugi moduł jest w innym pomieszczeniu, czyli niech będzie to odbiornik tego 510 czyli (przypuszczam Fritz 540E) który nie dość że daje swój dostępny nowy sygnał WiFi a ponadto ma na wyjściu dwie sztuki RJ45. Tak? I jedno wyjście rj45 podłączam do telewizora, jest ok tv ciągnie internet po rj45. A do okoła mamy nowy sygnał WiFi dla przenośnych urządzeń.

Ale, po przekątnej mieszkania około 15m przez ściany itd mam laptopa na biurku którego również chce podłączyć pod rj45. Pytanie do czego? pewnie do trzeciego modułu który muszę dokupić. Jaki? 510 czy 540E? Zaznaczam że koło laptopa też chciałbym mieć WiFi to samo co w pobliżu telewizora.

Ja mogę nie rozumieć, ok :(
,... nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu na forum, posiłkuje się filmami na YT, jakimiś recenzjami itp....

...only by Tapatalk...
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zaczynasz czaić bazę. :)
Brak rj45 w pokoju możesz tanim kosztem rozszerzyć zwykłym switchem za parę zeta.
Klonowanie wifi to nic innego jak wzmacnianie podstawowego wifi, więc to ciągle ta sama sieć. Jak bez wifi to 510. 540 jest zwykłym repeaterem wifi.
 

Millerek

New member
:)
Dwa kroki do przodu, jeden do tyłu.

Jaki switch? Gdzie ten switch... podłączyć? Na rj45 do telewizora w salonie tam przy 540E ?
I z tego switcha ciągnąć przewód do sypialni do laptopa na biurku? Czy może switch jako trzeci moduł?

540E powiela/dubluje mi WiFi? To z routera UPC?

...sorki, trzy kroki do tyłu... :)



...only by Tapatalk...
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiedza boli .... Hihihi :)
Switch dowolny. Jak brakuje ci portów LAN w danej lokalizacji to podłącz sobie do modułu switch za parę zeta zamiast modułu za ponad 100.
Wydaje mi się, że czujesz już ideę na tyle, że sam możesz optymalnie zaplanować ilość modułów w swoim domu.
A tak na marginesie.... Po co ci fifi rifi wszędzie i LAN wszędzie ? Albo to albo to. Czy twój dom to hangar labirynt ? Wydaje mi się, że wystarczy ci jeden wzmacniacz wifi i może ze dwa podstawowe moduły i może zwykły switch.
 

Millerek

New member
Pomijając już internet z gniazdka i wiedzę, chyba że jej nadmiar ;) ....

Podłączyli mi kartę CI+ z UPC to do telewizora, wszystko ok, prawie....

W mojej ocenie obsługa, nawigiwanie z pozycji telewizora jest o wiele łatwiejsza i wygodniejsza bo nie używamy dwóch urządzeń itd, no same plusy.

Ale, obraz na programach kodowanych co chwile haczy, widoczne zakłócenia w obrazie i dźwięku....
Powiedziano że to wina telewizora ponieważ nie jest na liście kompatybilnych odbiorników w UPC. Spróbuję z drugim telewizorem który u tak jest poza listą, jak się nie poprawi to pożyczę taki tv który jest na liście bo okazuje się że kilku użytkownikow w moim bloku zgłasza od kilku dni taki sam problem.

Proponują montaż dekodera zamiast CI+

...miało być pięknie.. :(

...only by Tapatalk...
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Zakłócenia obrazu to kwestia siły sygnału, a nie modułu. Niech ci upc to poprawi.
U mnie kiedyś też tak było. Telefon do upc i poprawili. Mój tv też nie figuruje na liście więc się nie przejmuj. Nie tu jest problem.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To ja wtrącę swoje 5 groszy.
1. Po pierwsze Orange faktycznie ciągnie światłowód bezpośrednio do mieszkania i to nawet do wyboru spośród 5-ciu kolorów. Jeśli jednak blok jest w miarę nowy (nie wielka płyta) to nie mogą kabli puszczać wierzchem i dlatego poprzestają na lb-kach. Obecnie oferują 600 Mb/s
2. W nowych inwestycjach UPC też ciągnie światłowód bezpośrednio do lokalu (tak jest u mnie) by nie dochodziło do sytuacji jak w pkt 1.
3. Zamiast kombinacji z przesyłaniem sygnału wi-fi wystarczyło nabyć router standardu a/c z 3-ma antenkami i wówczas wymiatałby do 733 Mb/s w pasmie 5G dzięki czemu będąc mniej zakłócanym radziłby sobie z zasięgiem. Alternatywą są omawiane wcześniej routery PLC przesyłające sygnał po kablach elektrycznych. Te pracują zazwyczaj do 300 Mb/s.
4. Przez chwilę miałem problemy z Horizonem PVR ale od kilku tygodni już wszystko w porządku. Poprzednie Cisco też nie było idealne. Nagrywanie 4-ch programów jednocześnie czasem się przydaje. Dysk 500 GB to przy programach FHD raczej pomyłka bo mieści mniej niż pierwsze SD 160 GB, tyle, że w Cisco jest już tylko 320 GB...
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Jak daleko UPC wchodzi ze światłem do mieszkania i co jest na końcu światłowodu ?
Ciekawe czy jest szansa wynegocjować w upc wejście ze światłem do mieszkania ?
U mnie w bloku wydzielone są kanały kablowe dla operatorów kablowych, a skrzynkę rozdzielczą na piętro masm pod samymi drzwiami.
 

Millerek

New member
W moim przypadku blok jest nowy.
Orange światłowód puścił tylko do skrzynki w garażu podziemnym (jeden wielki garażu na nim blok) w każdym pionie/klatce.
UPC i Toya puścili kable ze skrzynki w garażu do każdego mieszkania, dokładnie do skrzynki "niskich napięć" w którą to wyposażono każde mieszkanie.
W tej skrzynce wychodzą dwa kable obu operatorów, tam też umieszczono router fifi UPC jak również zasilacz.
Z tej skrzynki rozchodzą się następne dwa przewody antenowe do dekoderów ewentualnie do gniazdek tv w zależności co klient sobie życzy, ja chciałem Ci+.

Fifi chodzi traaagicznie, urządzenia na androidzie pokazują wykrzyknik przy zasięgu, a nawet jak niby jest ok to i tak internetu brak.
Urządzenia na Windows, proszą o pin routera, przepisuje z nalepki ale okazuje się że pin jest błędny. Wpisuję hasło, ok zaczyna działać ale po uspieniu czy wyłączeniu Windowsa sprawa z pinem czy hasłem powraca.... tra ge dia...
Reset routera czy ponowne jego uruchomienie, pomaga owszem, ale tylko do czasu aż Windows nie pójdzie spać albo zostanie zamknięty.

Karta ci+, obraz w godzinach szczytu na kanałach dekodowanych HD, ma straszne zakłócenia, raz mniejsze raz większe a czasami w ogóle zakłóceń brak. Informacje na danym kanale tv, czasami pokazują informacje od czapy. Spolszczenie polskiego nie posiada ś ć ż itd.

Telewizor jak złapie fifi to filmy z YT w jakości HD idą z szarpaniem zawieszaja się, a czasem jest ok.

Obecnie router jest umiejscowiony poza metalową skrzynkę, tzn wisi sobie w dół na ścianie. Szkoda że żadna pozycja czy lokalizacja routera nie polepsza jakości fifi.

UPC tłumaczy problemy jako "problem globalny" naszego osiedla składającego się z dwóch bloków.


Jest tak do bani że chyba zrezygnuje z UPC na rzecz pomarańczy.. :(

...only by Tapatalk...
 
Ostatnia edycja:
Do góry