Optymalne ustawienia

Rucia1

New member
Jak najlepiej ustawić obraz w LE40A551, chodzi p redukcje szumów, poprawa filmów itp ?
Mam nieaktywne pola : Czerń HDMI oraz DNIE, jak je uaktywnić ?
Sygnał przez HDMI z Cyfry +.

Dzięki za pomoc
 

zibiraze

New member
Pomagam Kobiecie ;)

Witaj
Czerń HDMI uruchomimy dopiero po podłączeniu przez złącze HDMI jakiegoś sygnału np. z DVD , tunera satelitarnego itp.Dlaczego u Ciebie się nie załączyło - nie wiem.Redukcja szumów przy sygnale z HDMI nic nie poprawi tu raczej chodzi o sygnał analogowy ze zwykłej dachowej anteny,ja przy sygnale z n przes HDMI nie widze róznicy czy to jest załączone(niezaleznie od stopnia poprawiana) czy nie.
Co do funkcji DNIE, jak pamiętam- działa tylko wtedy kiedy obraz jest wyświetlany w trybie dynamicznym i bez kombinacji z powiększaniem (tu się mogę trochę mylić).Co do ustawień optymalnych - jak takich nie znalazłem przez dwa miesiące posiadania tego tv , soft zmieniłem z oryginalnego 1009 na 1015 i to był błąd,obecnie w zależności od nastroju, wilgotności względnej powietrza i mojego widzimisię zmieniam softy z 1015 na 1011 i na odwrót(moje kochanie zakochało się w poprawianiu filmów na sofcie 1011 ja zaś wolę brak efektu teatralnego który oferuje 1015 na minimalnych ustawieniach poprawiania) ,jak masz nowszy soft to sobie odpuść zmiany.Przy normalnym użytkowaniu - oglądam na ustawieniach standard lub film - z oryginalnymi nastawami,a ewentualnej korekty dokonuję przy pomocy funkcji oszczędzania energii w dzień jest to niskie a wieczorami średnie ewentualne max.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Rucia1

New member
Właśnie mam podłączone przez HDMI satelite i DVD, z analogu nie korzystam. A te dwie opcje mam niedostępne : Czerń HDMI oraz DNIE.
 

tomek67

New member
Rucia1 napisał:
Właśnie mam podłączone przez HDMI satelite i DVD, z analogu nie korzystam. A te dwie opcje mam niedostępne : Czerń HDMI oraz DNIE.
Mam dokładnie ten model.
DNIE jest dostępny tylko w trybie Dynamic.
Ja najbardziej lubię tryb Film.
Tylko zmniejszam ciut nasycenie kolorów o 2pkt,
no i odcień zmieniam o parę pkt. w stronę czerwonego.
Daje mi to w dość naturalny obraz,
nie lubię "podkręcania" obrazu,
ale to kwestia gustu.
 
Do góry