optymalne ustawienia obrazu sony bravia 32v4000 pod ps3

Robert1503

New member
Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie sa optymalne ustawienia obrazu(odpowiednia jasność,kontrast itp) modelu 32v4000 pod kątem gier na playstation 3.Próbowałem ustawiać ,ale gdy gram to widać że obraz nie jest taki jak powinien być .Wystarczyłby link z ustawieniami może byc po angielsku.

Z góry dzieki za pomoc.!
 

Sych

New member
Co rozumiesz mówiąc o optymalnych ustawieniach:D? Dla mnie optymalne ustawienia, jeżeli chodzi o sport itd. to włączone ustawienia odpowiadające za płynność ruchu, dosyć duży kontrast. Do filmów znowu uwielbiam tą funkcję Theatre, czyli ustawienia jak w kinie, obraz przyciemniony... Niektórym za to moje ustawienia nie odpowiadają.
Nie ma czegoś takiego jak optymalne ustawienia. Każdy lubi inaczej oglądać programy, niektórzy lubią jak światło i kontrast daje im po oczach, inni wolą przyciemniony. Musisz pokombinować i zostawić tak, jak Ci najbardziej odpowiada. Przeczytaj sobie, jaka funkcja za co odpowiada, będziesz lepiej wiedział, co za co odpowiada i co przestawić, żeby było dobrze.
 

Robert1503

New member
Antyaliasing

Głównie to chodzi mi o to ,że np.gdy gram w call of duty 5 to gdy siedzę blisko tv to krawędzie broni są okropne.Widziałem tą samą grę na Daewoo(model za 1499zł) i krawędzie sa gładkie.Najdziwniejsze jest to,że nic nie zmniałem w ustawieniach obrazu).Czy sa jakieś opcje w menu tv żeby można było pokombinować z antyaliasingiem?Bo jak narazie to obraz na soniaczu wygląda jakby wcale tego antyaliasingu nie było.No chyba,że na tym modelu nie da rady nic zrobic z tymi pokrzywionymi krawędziami.
 

Sych

New member
Dokładnie Ci nie powiem, mam inny model tv. Zawsze do takich rzeczy dochodzę metodą prób i błędów. Patrzyłem na jego parametry, ma sporo funkcji które mogą za to odpowiadać. Na pewno zmniejsz ostrość, kontrast. Możesz też pobawić się z trybem obrazu (na cinema może być lepiej), wyłączyć redukcje zakłóceń (też może powodować taki efekt). Jak już wspomniałem wcześniej, najlepiej jak poświęcisz parę minut przy instrukcji, lub google, zobaczysz która funkcja za co odpowiada, będziesz potrafił lepiej dopasować obraz do swoich potrzeb.
 
Do góry