Optoma HD65(lub EP720) vs Infocus IN72

Asmodeusz

New member
No i HD700X poszedł koło nosa. Ale uparłem się i kupię nowy:)

wiatrak wcześniej pisałeś o Infocus X9 - o dziwo jest tylko ciut droższy niż HD65. Czy te wady które wymieniłeś - a które brzmią dla mnie mniej zrozumiale niż zapis chemiczny dowolnego izotopu - wpływają bardzo na jakość?

Tak to jest - zaczyna się od używanych a potem idzie się po olej do głowy, i dochodzi się do wniosku, że poczekać można miesiąc i kupić nowy i lepszy:)


Pozdrawiam
Asmodeusz
 

Asmodeusz

New member
Cenię w filmach przekaz i fabułę. A dla super efektów chodzę do kina na premiery:) W domu chciałbym zobaczyć jeden z ulubionych filmów w dobrych detalach i na czymś większym niż mój monitor do PC :)
Jakbym miał hyzia na pts. jakości to bym nie chciał kupować tego co wymieniłem w tytule tego tematu a zaczął od adaptacji piwnicy na sale projekcyjną a potem ciułał na projektor za 10k :)

Reasumując - tak bardzo na jakości mi nie zależy jak na możliwościach oglądania filmów w pokoju w bloku.

Pozdrawiam
Asmodeusz
 

Asmodeusz

New member
No i się probiło.

Ale już wiem tym razem dokładnie pomiędzy czym wybrać.
Dwie różne technologie
Dwa różne projektory

Optoma HD65 (tutaj niezmiennie 520f)
oraz
Epson TW680 (nie wiem czemu ale Currys eng. ma je po 620f - chyba jakiś transport napadli- tak jest to cena z vatem)

Warunki użytkowania opisałem wcześniej.

Kto pomoże biednemu sierocie.... poda rękę, odda grosik.. :)
 

Asmodeusz

New member
A możesz to poprzeć jakimiś za lub przeciw? Widzę, że Epson ma i kontrast i jasność o NIEBO lepsza niż Optoma ale czy to wystarczy?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Asmodeusz napisał:
A możesz to poprzeć jakimiś za lub przeciw? Widzę, że Epson ma i kontrast i jasność o NIEBO lepsza niż Optoma ale czy to wystarczy?

danych producenta to akurat nie bierz tak bezkrytycznie-kontrast dynamiczny mierzony jest w sposób tak dyskusyjny że chyba nawet marketingowcy biorą to na dwa razy...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Asmodeusz napisał:
mat74 - a ty który polecasz?

oj nie ,nie będę sie wymądrzał -nie widziałem ani jednego ani drugiego a przeczytać w necie i podać jako własną opinie to każdy umie...
w każdym bądz razie jestem zdecydowanie niechętny technologi lcd!
tv lcd mnie załamują... więc proja też szukałem dlp
 

Asmodeusz

New member
:) Chciałem napisać że wybrał bym DLP z właśnie widzimisię mojego ale nie chciałem faworyzować jednego z tych dwóch.

I jaki kupiłeś? Czy też nadal szukasz?
 

Asmodeusz

New member
Czyli rozumiem, że poleciłbyś HD65 w tym moim skromnym wyborze.

A spytam się z ciekawości - pokój normalny czy specjalnie przygotowywany i wrażenia w trzech zdaniach:) jeżeli można. Choć HD800x to daleko poza moim progiem cenowym:) Ale HD800x jest tak blisko HD700x :p
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ja posiadam zarowno projektor LCD (Epson EMP-TW 10H- rodz. tylko 848 x 480) oraz DLP Optoma HD65. Z oczywistych wzgledow korzystam z Optomy (Hd Ready 720p). Jesli nie jestes podatny na efekt teczy oraz masz moziwosc idealnego ustawienia projektora wobec ekranu, to bierz jednak Optome.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Asmodeusz napisał:
Czyli rozumiem, że poleciłbyś HD65 w tym moim skromnym wyborze.

A spytam się z ciekawości - pokój normalny czy specjalnie przygotowywany i wrażenia w trzech zdaniach:) jeżeli można. Choć HD800x to daleko poza moim progiem cenowym:) Ale HD800x jest tak blisko HD700x :p

pokój kompletnie nieprzygotowany-ściany magnolia sufit biały-tyle że zaciemniony,grube story na oknach wrażenia jednym słowem zaj.....
ale projektor musi być ustawiony idealnie! wszelka korekta cyfrowa mało daje a błedy w geometri obrazu degradują jego jakość
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
asmodeusz-coś mi się przypomniało! widziałem ostatnio na ebay uk tą optome hd800 ze sklepu w którym chodziła jako demo,ponoć około 100 godzin ,dawali pełną gwarancję od chwili zakupu chcieli za nią 800 funciaków czyli jakieś 4 tyś. nie wiem-może warto pomyślec?!?
 

Asmodeusz

New member
http://cgi.ebay.co.uk/Sharp-PG-F320...3286.c0.m14&_trkparms=66:2|65:3|39:1|240:1318Dodaję jeszcze jeden projektor - Sharp PG-F320W - nie mogę znaleźć nic na jego temat (tzn. jakiegoś testu w sieci) są owszem artykuły opisy ale nic konkretnego. Ktoś miał z nim do czynienia?

A już byłem pewien Optomy HD65 :):) a tutaj sobota wieczór, sieć i znalazłem tego Sharp'a za niecałe 3k złotych. Co prawda brak w nim HDMI ale ma DVI - a obraz będzie szedł głownie przez PC.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli obraz przez DVI i nic temat Sharpa nie znalazles, to odpusc sobie!!! Nie ma co wchodzic na teren. ktorego sie wpgple nie zna i nikt na ten temat nic nie powie! Troche ten model Sharp'a pachnie mi projektorwm prezentacyjnym, a to nie jest kino domowe. Moja rada, udaj sie do jakiegos sklepu, salonu, kolegi sprawdz ta Optome , zobacz mozliwosci regulacji obrazu i wowczas bedziesz wiedzial!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Asmodeusz napisał:
Dodaję jeszcze jeden projektor - Sharp PG-F320W - nie mogę znaleźć nic na jego temat (tzn. jakiegoś testu w sieci) są owszem artykuły opisy ale nic konkretnego. Ktoś miał z nim do czynienia?

A już byłem pewien Optomy HD65 :):) a tutaj sobota wieczór, sieć i znalazłem tego Sharp'a za niecałe 3k złotych. Co prawda brak w nim HDMI ale ma DVI - a obraz będzie szedł głownie przez PC.
przetestowałem dzisiaj obraz na optomie-powiem ci jedno bierz proja dlp
 

Asmodeusz

New member
drosophilia - może sprecyzuję, znalazłem kilka art. na temat tego Sharpa. Jest DLP, tryby jakie obsluguje PAL, SECAM, NTSC, HDTV (480i, 480p, 540p, 576i, 576p, 720p, 1035i, 1080i, 1080p), brak mu tylko HDMI ale za to ma
1 x DVI-I
1 x RGB D-Sub 15pin
1 x Component
1 x Mini D-Sub 15pin
1 x S-Video
1 x Composite
1 x Stereo Mini Jack
1 x RCA AudioDVI
A po co mi sygnał z dźwiękiem doprowadzony do projektora od tego mam amplituner :)
Rezolucja WXGA (1280 x 800)
UXGA (1600 x 1200)
Kontrast - 2000:1
Jasność - 3000 ANSI

No i gwarancja 2 lata a nie jak Optoma 1 rok. Są do zakupu lampy, itd. Nie jest to "biały kruk" :) choć testów nikt nie zrobił jego... aż dziw bierze:)

Trochę danych jest. Doczytałem - jasność daje nam rodzaj projektora i ten jest prezentacyjny. Choć z wagą 4kg raczej nie będzie on przenośny.
Większa jasność, mniejszy kontrast.

W tym chol..nym Glasgow nie ma czegoś takiego jak salon z możliwością podglądu projektora. Nawet na Optomę HD65 po zakupie będę musiał czekać 10 dni i dostawa do domu a nie w sklepie. Pozostaje mi tylko wasza rada i to co wyczytam z sieci.

mat74 - to jest nadal DLP :):) Nie zmieniam tym razem tech. na LCD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry