Optoma HD27 Epson tw5400

max00

New member
Witam



Mam sobie Optoma HD27 bez e ta starsza i teraz nabyłem Epsona TW5400


Generalnie zgadzam sie z nim

https://www.videotesty.pl/recenzja/...s-optoma-hd27e-porownanie-tanich-projektorow/



ale moje optoma daje lepszy obraz niż to co pokazane na filmie może to dlatego że mam starsza wersje bez E? a może to takie wrażenie filmiku na YT


Optoma obraz jest bardziej ciemny w filmach na + i widać ten efekt tęczy jak się skacze wzrokiem z obrazu na napisy itd no ale nie ma dramatu do przyzwyczajenia, za to kolory w Epsonie są jednak bardziej hmm rożne w optomie wydaje się to wszystko jednokolorowe no ale to lcd vs dlp no i jednak epson obraz jest ostrzejszy

i do tego efekt upłynniania ramki no fajne to jest



Problem:


Oglądam sobie tego epsona w ECO i jest ok tak jak i Optoma jeżeli chodzi o szum projektor Epson jest sobie na stoliku i teraz wchodzę w menu obracam obraz żeby podwiesić go pod sufit i... wentylator wyraźnie zaczyna głośniej pracować !?

Zamontowałem go pod sufitem te 2m od głowy i mnie jednak to irytuje optoma nie ma tego problemu
Zmieniłem firmware na najnowszy w epsonie i nic to nie dało dalej jest wyraźnie głośniejsza przy odwróconym obrazie wiec o co chodzi o czymś zapomniałem ? dodatkowo obraz wydaje mi się mniej ostry?



Jak tego nie opanuje to postawie go na półce jednak w pozycji normalnej tylko obraz mi się trochę zwiększy

mimo że jest zoom, bo teraz jest 3m od ściany a będzie ponad 4m
 

crash555

New member
Za pewne epson zrobił tak, bo przy odwróconym obrazie, wiadomo że ekran będzie pod sufitem, a jak wiadomo ciepło idzie do góry, więc zapobiegawczo przyśpieszyli wentylatory.
 
Do góry