Optoma HD25e lub coś innego-wybór

spenchjdx

New member
Witam,

Obecnie jestem posiadaczem projektora 720p Benq w700. Pomieszczenie mam dosyć małe bo 3,6x2,6m. Oglądam z 3.5m obraz o wielkości około 105" narazie na ścianie w kolorze taki szarym może w przyszłośći jakiś ekran.Boczne ściany mam w kolorze filetowym także nie jest źle. Myślę o jakimś projektorze 1080p i zastanawiam się czy ta optoma hd25e nie będzie mimo wszystko za jasna do ekranu 105", oczywiscie w trybie eco i konfiguracja obrazu cinema.
Ten Benq ma 2200lm, Optoma 2600lm. Obecnie oglądam Benq w trybie Eco i jest okej, ale po włączeniu na tryb Normal jest nawet lepiej. Także myśle że ta Optoma da rade w trybie Eco. Czytając po innych tematach/forach tą Optome używają do ekranów 120" i więcej i nie mam pewności co do ekranu :-|. Proszę o porade.
Benq w1070 nie pasuje mi trochę swoim throw ratio, więc wolałbym jakąś Optome, nie chce na projektor wydawać dużo też kasy żeby kupić dużo lepszy,taki mi starczy.

Aha, ogólnie oglądam obraz 2D i w sumie filmy praktycznie tylko, nie wiem jak wygląda obraz 3D z projektora. Jak to jest w porównaniu do telewizorów a do np. kina Helios/CinemaCity, tak porównując jakość i głębie czy warto inwestować te pare stówek w okulary ?
 

spenchjdx

New member
Nikt nic nie podpowie ??

A tak z innej strony powstal mi jeszcze problem podłączając komputer do projektora poprzez amplituner LG, projektor wyświetla mi obraz 49Hz, a w komputerze moge ustawic tylko 50/59/60Hz co powoduje zniekształcenia obrazu, przy 50Hz jest najlepiej ale ta jedna klatka wiecej jednak przeszkadza, mozna temu jakos zaradzic ?
 

Jawosz

Member
Cześć. Ja stoje przed identycznym dylematem. Mam 3,5 m do potencjalnego ekranu. Rzeczywiście Benq ma problem z throw ratio. A niestety dla mnie kalkulator projekcji Otomy jest kompletnie nieczytelny :/ J
eszcze poajwił mi się w głowie pomysł projektora LCD Epsona.
Co o tym sądzicie?
 
Do góry