Optoma HD131 - TV SHARP

mikolaj13

Member
Witam serdecznie. Mam pytanie...- jak macie rozwiązne połaczenia Projektor, TV?
Ja u siebie mam z tym problem, gdyz za każdym razem muszę przełaczać kable co jest dość uciążliwe, zwłaszcza przy 3 żródłach HDMI ( Tuner, BR, Combo Funai ) Szukałem urządzenia które będzie sumatorem i rozgałęźnikiem ....z HD 1.4 jako że to jest standard Optomy i znalazłem coś takiego Matrix MRS HDMI-4x2 v1.4a - Hollex.pl - najwikszy polski sklep internetowy ze sprztem TV-SAT oraz DVB-T
I tu moje pytanie czy warto? Moze inne pomysły ?
 

Alkor

New member
Bez reklam
Ten MRS za 399 PLN wygląda na solidne urządzenie, ale jak będzie współpracował z Optomą i Sharpem trudno powiedzieć. Nie wydaje mi się, żeby można było znaleźć coś tańszego w wersji 4/2 i do tego z pełną obsługą HDMI 1.4.

Inną opcją jest użycie amplitunera w roli przełącznika. Oczywiście musi mieć 2 wyjścia HDMI. Najtańsze nowe urządzenia są do kupienia za nieco ponad 2000 zł, ale pozwalają stworzyć przy okazji niezły system kinowo-muzyczny - przykładowo Pioneer 923 i Yamaha 773. Oba umożliwiają przełączanie w trybie Standby i mają dobre procesory wideo, które mogą się przydać do lepszej obróbki obrazu SD (DVD, SAT), jak również źródeł 1080/50i/60i.

Pozdrawiam.
 
Do góry