Oprogramowanie T-VALDEUC-3001.1

olseno

New member
Witam mam problem z tym oprogramowaniem po włączeniu opcji 3d i wejściu w ustawienia optymalizacja 3D próbując włączyć (ustawić) restartuje:shock: się telewizor. Przedtem mogłem ustawiać -1 albo 0 +1 teraz tylko 0 i restart. Pytanie do tych co zrobili aktualizacje czy to samo mają. Telewizor 40c7000 pozdrawiam
 

Fikander

New member
Witam mam problem z tym oprogramowaniem po włączeniu opcji 3d i wejściu w ustawienia optymalizacja 3D próbując włączyć (ustawić) restartuje:shock: się telewizor. Przedtem mogłem ustawiać -1 albo 0 +1 teraz tylko 0 i restart. Pytanie do tych co zrobili aktualizacje czy to samo mają. Telewizor 40c7000 pozdrawiam

U mnie to samo (55C8000). Zauważyłem też, że opcja 2D->3D jest cały czas nieaktywna...
Na szczęście konwersja mimo to działa po włączeniu trybu 3D. Gdy wgrałem ten firmware, zresetowały się wszystkie ustawienia, musiałem poświęcić kilka godzin na programowanie, nazywanie programów, sortowanie... Ten firmware jest mocno niedopracowany!
Zdecydowanie odradzam jego wgrywanie.
Czy ktoś ma poprzednią wersję i czy downgrade jest możliwy?
 

duziczek

New member
Witam mam te same problemy (55C8000) trzeba chyba będzie poczekać na nowy dopracowany firmware ! a przy okazji Fikander na jakich ustawieniach jedziesz ? i jak ogólnie sprawuje się Twój sam? ja jestem już po wymianie matrycy ale ogólnie jest spoko !!!! pozdrawiam.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
U mnie to samo (55C8000). Zauważyłem też, że opcja 2D->3D jest cały czas nieaktywna...
Na szczęście konwersja mimo to działa po włączeniu trybu 3D. Gdy wgrałem ten firmware, zresetowały się wszystkie ustawienia, musiałem poświęcić kilka godzin na programowanie, nazywanie programów, sortowanie... Ten firmware jest mocno niedopracowany!
Zdecydowanie odradzam jego wgrywanie.
Czy ktoś ma poprzednią wersję i czy downgrade jest możliwy?

Ja mam na pc soft: T-VALDEUC-2004.0 czyli ten przed 3.... tylko nie wiem czy downgrade dziala, jak by dzialal daj znac to zrobie CI upload
 

Fikander

New member
Ja mam na pc soft: T-VALDEUC-2004.0 czyli ten przed 3.... tylko nie wiem czy downgrade dziala, jak by dzialal daj znac to zrobie CI upload

Dzięki, ale właśnie zastanawiam się co robić... Soft 3001.1 nie jest taki zły. Naprawił problem z blokadą HDMI po odłączeniu pendrive'a gdy TV był włączony. We wszystkich wczesniejszych wersjach powodowało to zablokowanie portów HDMI. Pisałem o tym w temacie pościęconym serii C8000. Jedyny błąd jaki zauważyłem w wersji 3001.1 to restartowanie się TV po wejściu w opcję dostrajania efektu 3D. I tak tej opcji nie używam...

Z ostatniej chwili!
Włłaśnie pojawił się soft 3000.6 datowany na 2 listopada. Aż się boję go wgrywać.
W opisie tej wersji firmware ciągle figuruje 3001.1
Zastanawiające jest, że numer nowej wersji jest niższy... Czyżby downgrade?

Wgrał już ktoś soft 3000.6 ?
 

olseno

New member
Dzięki, ale właśnie zastanawiam się co robić... Soft 3001.1 nie jest taki zły. Naprawił problem z blokadą HDMI po odłączeniu pendrive'a gdy TV był włączony. We wszystkich wczesniejszych wersjach powodowało to zablokowanie portów HDMI. Pisałem o tym w temacie pościęconym serii C8000. Jedyny błąd jaki zauważyłem w wersji 3001.1 to restartowanie się TV po wejściu w opcję dostrajania efektu 3D. I tak tej opcji nie używam...

Z ostatniej chwili!
Włłaśnie pojawił się soft 3000.6 datowany na 2 listopada. Aż się boję go wgrywać.
W opisie tej wersji firmware ciągle figuruje 3001.1
Zastanawiające jest, że numer nowej wersji jest niższy... Czyżby downgrade?

Wgrał już ktoś soft 3000.6 ?

Próbowałem go wgrać ale nie idzie Wyskakuje brak pliku do aktualizacji a online błąd 400:-o masakra
 

Fikander

New member
Poszperałem trochę na zagranicznych forach. Wszędzie piszą to samo. Jeżeli już wgraliśmy 3001.1, to nie można zrobić downgrade'u do 3000.6 (ani żadnej wcześniejszej wersji). Samsung zamieścił nowy-stary firmware tylko po to, aby ludzie nie wgrywali obarczonego błędem 3001.1. W każdym razie Samsung wie o problemach z wersją 3001.1 i na pewno już pracuje nad nową wersją. Trzeba czekać...
Ja się cieszę, że wreszcie rozwiązali problem blokowania się HDMI.
 

makis

New member
Poszperałem trochę na zagranicznych forach. Wszędzie piszą to samo. Jeżeli już wgraliśmy 3001.1, to nie można zrobić downgrade'u do 3000.6 (ani żadnej wcześniejszej wersji). Samsung zamieścił nowy-stary firmware tylko po to, aby ludzie nie wgrywali obarczonego błędem 3001.1. W każdym razie Samsung wie o problemach z wersją 3001.1 i na pewno już pracuje nad nową wersją. Trzeba czekać...
Ja się cieszę, że wreszcie rozwiązali problem blokowania się HDMI.

To jest cytat z AV Forum:
"Zauważyłem na stronie internetowej włoskiego, że ktoś rzeczywiście dostał samsung przyznać, wiedzą, że zawiedli i pracujemy nad nowa wersja firmware.
I just hope they do it soon.​
Mam nadzieję, że robią to szybko."
 

makis

New member
Wgrałem nowy soft 3002.1/miałem zainstalowany feralny 3001.1/.Wszystko jest w najlepszym porządku,wgrywa się bez problemu ,soft nie resetuje ustawień użytkownika,opcje regulacji 3D aktywne po przełączeniu do obrazu 3D i nie powodują wyłączania TV.Może to moje subiektywne odczucie, ale mam wrażenie że 2D do 3D działa dużo lepiej,testowałem na sygnale HD z "N-ki" mecz Ligi Mistrzów odniosłem bardzo pozytywne wrażenie,w przeciwieństwie do oglądania na wcześniejszym sofcie.
 
Wgrałem nowy soft 3002.1/miałem zainstalowany feralny 3001.1/.Wszystko jest w najlepszym porządku,wgrywa się bez problemu ,soft nie resetuje ustawień użytkownika,opcje regulacji 3D aktywne po przełączeniu do obrazu 3D i nie powodują wyłączania TV.Może to moje subiektywne odczucie, ale mam wrażenie że 2D do 3D działa dużo lepiej,testowałem na sygnale HD z "N-ki" mecz Ligi Mistrzów odniosłem bardzo pozytywne wrażenie,w przeciwieństwie do oglądania na wcześniejszym sofcie.

Jak wygląda możliwość odtwarzania plików rmvb zamienionych na rozszerzenie mkv?
 

BRgutek

New member
Wgrałem nowy soft 3002.1/miałem zainstalowany feralny 3001.1/.Wszystko jest w najlepszym porządku,wgrywa się bez problemu ,soft nie resetuje ustawień użytkownika,opcje regulacji 3D aktywne po przełączeniu do obrazu 3D i nie powodują wyłączania TV.Może to moje subiektywne odczucie, ale mam wrażenie że 2D do 3D działa dużo lepiej,testowałem na sygnale HD z "N-ki" mecz Ligi Mistrzów odniosłem bardzo pozytywne wrażenie,w przeciwieństwie do oglądania na wcześniejszym sofcie.

Witam.Mam pytanie czy ten soft 3002.1 ma zastosowanie do innych modeli ? [jezeli dobrze pamietam to ta wersja softu jest przypisana do modelu 'b850 ,na stronie samsunga] - byc moze sie myle i jest to cos innego...
 

eiti

New member
na stronie samsunga nawigujesz w zakładce centrum pobierania, wybierasz swój model i jezeli nowy SW jest dla twojego telewizora to się wyświetli jako najbardziej aktualny. Na moim tak na tym forum nielubianych c6500 działa
 
koledzy a jak zaktualizować oprogramowanie za pomocą pendriwe'a. opisze ktoś po krótce?

i co wnosi ten nowy soft 3002.1?

pzdr

Podłączamy pendrive pod komputer, klikamy w plik firmware i następnie podajemy ścieżkę do rozpakowania tego pliku. Oczywiście musi to być pendrive, czyli po prostu literka pendrive.

Następnie należy podłączyć do TV do pierwszego USB i poczekać chwilkę jak na ekranie pojawi się okienko z aktualizacją. Jeśli się nie pojawi należy wejść w Menu. Tutaj odsyłam do instrukcji. Potem tylko zatwierdzamy i czekamy jak się zaktualizuje.

Nowa wersja nie wiem co konkretnie w nosi w stosunku do wersji 2xxx.x, ponieważ 3002.1 nie wgrywałem, gdyż podobno nie odtwarza plików rmvb itp. w których zmienimy rozszerzenie.

Nikt z posiadaczy firmware 3002.1 nie chce opisać swoich doświadczeń.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
jak odtwarzacie rmvb?? Bo wlasnie tez myslalem, ze idzie jakos oszukac tv, bo jak wchodze w DLNA to film widac, nawet w miniaturce widac obraz, ale jak odpalam, to pisze, ze nie obslugiwany format, zmienilem na avi i dalej to samo, na co wy zmieniacie?
 
Do góry