Oppo BDP83SE

wowo5

New member
Zamowilem ten odtwarzacz. Mam go dostac we wtorek. Mam nadzieje, ze jest tak dobry jak o nim mowia. Kupilem sobie kilka plyt SACD na te okazje (Pink Floyd Dark Side, Norah Jones, Al diMeola, Thelonious Monk). Niedawno dokupilem 2 plytki King Crimson na DVD-A: Red i In the Court of The Crimson King. Do tego kupilem 2 plyty blue ray: The Doors i Requiem for a dream. Zapowiada sie niezla uczta duchowa.
 

klemens007

New member
BDP-80 $289
BDP-83 $500
BDP-83SE $890
Takie ceny znalazłem. Ciekawe jaką marżą obłożą ww. modele. Biorąc pod uwagą że już najniższy model obsługuje SACD może być ciekawie. Sam mam zamiar zmienić player BR i widzę że troszkę trzeba się wstrzymać z zakupem.
 

squad05

New member
BDP-80 $289
BDP-83 $500
BDP-83SE $890

Podane ceny to ceny detaliczne Oppo w USA, w Europie niestety trochę więcej.
Z tego co pamiętam w Cinematicu za 83 wołali 3500 a za 83SE 4500 lub 5000 więc w PL spoory narzut.
Z moich obserwacji w UK przelicznik wynosi około 1USD = 1GBP i w takich cenach tam oscylują Oppo. W UK można tez dostać Oppo bpd83SE NuForce Edition za 1299 GBP;)

W Hiszpanii bdp-83 - 584Euro i wysyłają do PL:
Oppo BDP-83 Region Free by Hardware Blu-ray and DVD (aukcja 230450874116) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
W sklepie CINEMATIC dostałem taką odpowiedz

"Pod koniec przyszłego tygodnia spodziewamy się dostawy modelu Oppo BDP-83SE
w cenie 4990 zł brutto. Nie wiadomo, kiedy pojawi się model standardowy BDP-83."

Tak więc chora cena jak na Polskie realia...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sprawa Oppo BDP-83SE

Witam czy ktos ma ten odtwarzacz czy wszyscy tylko chwala a i tak nikt nie kupuje go? jak sie ma ten odtwarzacz do cd czy faktycznie tak dobry jakpisza czy lekko przesadzaja? I jak jest z serwisem czy to tylko cinematic ma dystrybucje i oni maja serwis na ten sprzet? Pozdrawiam i prosze o pomoc.
Lolek
 

macek

New member
Bez reklam
Tak jak pisalem posiadam ten odtwarzacz,nie napisze,ze jest duzo lepszy od drogich odtwarzaczy CD.Mam odtwarzacz CD Marantza model za kilkaset zlotych,czyli nie najwyzszych lotow i ztym moge porownac w/g mojejej oceny gra lepiej z glosnikami MA,ale nie z wzmacniaczem nad ktorym sie zastanawiam ale z ampli Onkyo 905.
Co do serwisu to faktycznie,jesli u mnie cos bedzie nie tak wysylam player do USA,chyba,ze przyjma mi w UK.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do Kolegi Macka

Tak jak pisalem posiadam ten odtwarzacz,nie napisze,ze jest duzo lepszy od drogich odtwarzaczy CD.Mam odtwarzacz CD Marantza model za kilkaset zlotych,czyli nie najwyzszych lotow i ztym moge porownac w/g mojejej oceny gra lepiej z glosnikami MA,ale nie z wzmacniaczem nad ktorym sie zastanawiam ale z ampli Onkyo 905.
Co do serwisu to faktycznie,jesli u mnie cos bedzie nie tak wysylam player do USA,chyba,ze przyjma mi w UK.

Witm dzieki ze sie odezwales w koncu ktos cos napisal , albo inni sa niezadowoleni z tego sprzetu albo cos jest nei tak iby wszyscy chwala ale nikt nic nie pisze. Ja wlasnei zamierzam kupic amplituner onkyo 5008 ktory wejdzie za niedlugo i tak mysle zczy do tego kupic tez onkyo bluray zmiennik 807 plus jakis odtwarzacz cd i mysle omaranztu 8003 czyli znacznei lepszy jak ten ktory ty posiadasz i tak mysle czy ten oppo bedzi elepszy niz taki np marantz w stereo czy tez nie, osobiscie jakos szczerze watpie zeby byl lepszy ale kto wie moze tak jest. Niewatpliwie w zalaczaniu filmu to mistrz swiata jest podobno 30 s nie wiem czy to powtierdzisz chodzi o plyt bluray , mysle ze obraz to podbnie jest tak jak i w innych bluray bo tu nei bardzo da sie co polepszyc. Pozdrawiam i napisz cos jeszcze odnosnie muzyki i tak ogolnie , jak jest wykonany itp, stereo sluchas zpo interkonekcie?. Pozdrawiam.
 

macmark

New member
Problemy z wentylatorem w Oppo 83SE

Witam!
Na początku sierpnia dokonałem zakupu odtwarzacza Blu-ray Oppo 83SE. Z jakości obrazu a zwłaszcza dźwięku jestem bardzo zadowolony.
Niestety już od początku użytkowania pojawił się problem ze zbyt częstym uruchamianiem się wentylatora. Warunki w jakich pracuje odtwarzacz nie należą do wymagających. Temperatura pomieszczenia w granicach 20-24°C, odtwarzacz stoi obok wzmacniacza (Arcam FMJ A28), który w moich warunkach odsłuchu jest w zasadzie tylko ciepły. Odległość od miejsca odsłuchu do odtwarzacza 2 metry. Wgrane najnowsze firmware BDP83-50-0424.
Wentylator zaczyna pracować po około 1 – 1,5 godzinie grania, niezależnie czy gra płyta CD, DVD, Blu-ray i pracuje dość długo (minimum 15 minut), czasami bez przerwy, aż do wyłączenia odtwarzacza.
Aby wyeliminować wpływ innych urządzeń ustawiłem odtwarzacz na stole, z dala od innych urządzeń elektrycznych. Tylko on był włączony i odtwarzał płytę blu-ray. W trakcie odtwarzania tej płyty (około 3 godziny) wentylator pracował przez około 1/3 czasu odtwarzania.
Praca wentylatora nie jest może za głośna, ale słyszalna (szum) i przeszkadza, zwłaszcza podczas cichych scen w filmach lub słuchania muzyki nocą, gdy jest odpowiednio wyciszona.
Czytając recenzje, jak i fora internetowe użytkownicy chwalili sobie Oppo 83SE właśnie za pracę wentylatora – uruchamiał się rzadko i raczej w bardziej wymagających warunkach pracy.
Proszę o opinię użytkowników Ospo 83 jak u was wygląda praca wentylatora, czy uruchamia się tak często i pracuje tak długo.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za informację.
Sprawa oczywiście dość pilna, ze względu na reklamację.
Zakup dokonałem u dostawcy z Holandii.
 

mlynnas

New member
OPPO BDP-83 a NTSF

Mam pytanie do posiadaczy bdp-83 czy czyta NTSF czy tylko MKV i czym różnią się 83 od 83SE , może jakiś link , mam możliwość zakupienia w stanach ale różnica w cenie 2 krotna między nimi, a jak sie ma multiregion w zwykłym 83 czy czyta all region ? prosze o opinie bo musze szybko zdecydowac brać czy nie .
Acha jak sie ma jakośc obrazu i wykonania oppo83 do philipa 9500 ? o dzwięk nie pytam bo podejrzewam że oppo ma zdecydowanie lepszy , (chodzi mi głównie o skalowanie SD ) bo bd jest we wszystkich porównywalne , prosze o pomoc
 

mlynnas

New member
oppo 83se

Mam pytanie do posiadaczy bdp-83 czy czyta NTSF czy tylko MKV i czym różnią się 83 od 83SE , może jakiś link , mam możliwość zakupienia w stanach ale różnica w cenie 2 krotna między nimi, a jak sie ma multiregion w zwykłym 83 czy czyta all region ? prosze o opinie bo musze szybko zdecydowac brać czy nie .
Acha jak sie ma jakośc obrazu i wykonania oppo83 do philipa 9500 ? o dzwięk nie pytam bo podejrzewam że oppo ma zdecydowanie lepszy , (chodzi mi głównie o skalowanie SD ) bo bd jest we wszystkich porównywalne , prosze o pomoc


znalazłem coś takiego Amazon.com: Oppo BDP-83 All Multi Region Code Free DVD BLU RAY Player. Plays all region DVD 0…
jest troche droższy od zwykłego 83 , czy to oznacza że zwykły 83 bez SE nie bedzie mi czytał naszego regionu ? prosze znawców tematu o pomoc bo do końca tygodnia musze kupić a nie wiem czy jak odpale w kraju nasz filmik czy koncert na bd to on to odczyta?
 

mlynnas

New member
to że z opcją multiregion bedzie czytał to oczywiste ale ja pytałem czy zwykły 83 bez opcji multiregion (130$) bedzie czytał nasz rejon?
 

matee

New member
Każdy Oppo (80, 883, 83SE) z fabryki czyta region A.

Do każdego Oppo (80, 883, 83SE) można zamontować płytkę za te ~130USD robiącą sprzętowy region free.

Część filmów i chyba wszystkie koncerty są wydawane jako region ABC.
 
Do góry