opóźnienie video do dzwięku.

kistian

New member
Witam. Posiadam kino domowe Sony DH500 dekoder z Cyfry + (PACE). Mam go podłączonego przez HDMI i dzwięk po optyku. Zauważyłem za niektórych kanałach dźwięk jest wcześniej niż powinien, jest to może pół sekundy ale da się to zauważyć i troszkę denerwuje. Co może być tego powodem, i czy da się temu jakoś zapobiec?
Optyk firmy HAMA
HDMI również tej firmy
 

muzyk219

New member
Witam. Posiadam kino domowe Sony DH500 dekoder z Cyfry + (PACE). Mam go podłączonego przez HDMI i dzwięk po optyku. Zauważyłem za niektórych kanałach dźwięk jest wcześniej niż powinien, jest to może pół sekundy ale da się to zauważyć i troszkę denerwuje. Co może być tego powodem, i czy da się temu jakoś zapobiec?
Optyk firmy HAMA
HDMI również tej firmy
Jeśli dobrze rozumiem to jest Amplituner do kina? Nie znam tego modelu ale jeśli sie nie mylę i jest to amplituner to powinieneś połączyć dekoder Cyfry poprzez HDMI do Ampli i z ampli do tv. Myślę że w ampli masz w opcjach automatyczne ustawienie opóźnienia dzwięku dla HDMI ale też zapewne i manualne podane w milisekundach. Więc pilot w dłoń , włącz jakiś koncert z ujęciami jakiegoś perkusisty i ogladaj i klikaj pilotem aż Ci będzie odpowiadało. Nowe Amplitunery zazwyczaj maja takie możliwości więc poczytaj może w instrukcji gdzie znaleść w set-upie urządzenia te ustawienia. Jeśli nie chce Ci sie z jakiegoś powodu łączyć dekoder poprzez HDMi z ampli do dzwięk po optyku takze można skorygować w ten sam sposób.Zaznaczam iż nie znam możliwości tego amplitunera jednakże myślę ze taką funkcje powinien on posiadać
 
Ostatnia edycja:

kistian

New member
To jest model w którym dźwięk nie idzie po HDMI tylko po optyku. Poszukam i dam znać. Ale zaznaczam że tylko w niektórych programach tak jest. Z tego co zauważyłem to na TVN i TVN 7 widziałem to opóźnienie, poza tym wszystko ok.
 

pkomp

New member
w dekoderze masz ustawienie opóźnienia dźwieku(przynajmniej powinno być - jesli nie to szukaj tego w ampli - tez powinno być) - ustaw tam i po problemie - opóźnienie jest stałe dla wszystkich kanałów
 
Do góry