Opinie Samsung HMX-T10

henry55

New member
Wracając do swojej wcześniejszej wypowiedzi na temat gubienia klatek w mojej kamerze Samsung HMX T10 potwierdzam pogłąd że to prawdopodobnie wina kart pamieci.Zakupiona na Allegro pamięć Kinngston 16GB SDHC Clas10 w teście Flasch Memory okazuja się być gorsze od starych pamięci (2GB).W zapisie pliku 1MB szybkośc poniże 1 MB/S dopiero przy większych plikach 5MB dochodzi do 5MB/s.Odczyt jest OK.Nic dziwnego że gubi klatki przy nagrywaniu.Co dziwne zakupiona u tego samego sprzedawcy karta Kingston MicroSD 8GB z adapterem w testach osiaga szybkość ok 10MB/s przy pliku 1MB.Przy następnej okazji sprawdze czy na tej karcie kamera funkcjonuje prawidłowo.
 

AKA1970

New member
samsung hmx-t10

U mnie też tnie niekiedy obraz :karta Kinngston 16GB SDHC Clas10 Po zrobieniu testu okazuje się,że jest wolniejsza od każdej innej.Zamienniki bateri kupiłem na allegro blumax koszt z przesyłką 50pln narazie nie widzę różnicy w czasie pracy.Orginalnych bateri nigdzie nie widziałem ale koszt to chyba ok 160pln.Ogólnie jestem bardzo zadowolony,jakość obrazu w full hd jest super,bateria krótko trzyma to fakt.
 

mroowax

New member
Witam,
kupiłem kartę Sandisk HD Video 30MB/s 16GB za 130 zł. Wszystko OK, klatek nie gubi, odtwarzanie tez ok. Kingstona dałem żonie do aparatu cyfrowego. Chyba te Kingstony z Allegro to jakaś podróba.
 

elemelek14

New member
Witam. Od tygodnia mam kamerkę.
Zdjęcia wychodzą super.Niestety mam problem z odtworzeniem filmów. Na podglądzie wszystko jest dobrze, przy wgraniu w komuter obraz się zacina.Kupiłam kartę 16 o klasie 10 czyli teoretycznie powinno byc dobrze.Może ktoś wie w czym problem? Bardzo proszę o odpowiedź.
to na pewno wina komputera. na laptopie również mi się zacinało, ale na zwykłym komputerze wysztko było jak najbardziej ok ;)
 

sznaps82

New member
Mam pytanie do posiadaczy kamery HMX-T10.
Czy po rozpoczęciu nagrywania, po ok. 1 sek macie przeskok w klatkach ?
Za każdym razem jak zacznę nagrywanie jest to widoczne.

Oglądając kilkanaście filmów na youtube, z tej kamer, nie widziałem tego przeskoku po rozpoczęciu nagrywania.
Jest to denerwujące, zwłaszcza przy montażu materiału, kiedy widać ten przeskok przy każdym zaczętym ujęciu.

Testowałem na różnych kartach, łącznie z class 10

Pozdrawiam.
 
Do góry