Opinie O Sklepach Smiech

analityk200

New member
Śmiać mi się chce gdy czytam jak wszyscy powołują się na opinie o sklepach w jakiś porównywarkach czy serwisie opineo. Sam pracowałem w sklepie internetowym jako obsługa informatyczna i moim obowiązkiem było wstawić do każdego z wybranych serwisów o opiniach, pozytywnyck kilka ocen o sklepie w którym pracowałem i złych o sklepach konkurencyjnych. Tam jest wojna pomiedzy sklepami internetowymi i 99% tych opinii one same sobie wpisują a wy czytacie je zapominając że są anonimowe :) i powołujecie się hahaha. Kto z normalnych ludzi a może inaczej zadam pytanie retoryczne jaki odsetek ludzi ma czas wypisywać długie soczyste opinieo sklepie, a nie dziwią was teksty w tych porównywarkach jak to szybko z lodówką side by side wpadli chłopaki na 7 piętro pomimo że winda nie była czynna :)))). no i jeszcze telefon był rano , MYŚLENIE NIE BOLI WIĘĆ UŻYWAJCIE GŁOWY DO ZAKUPÓW A NIE GŁUPAWYCH OPINNI W GŁUPAWYCH PORÓWNYWAREK. A tak powaznie naprawdę mocno działający sklep w sieci bardzo może skrzywdzić pożądną firmę, i takie porównywarki powinny odpowiadać prawnie za to co udostepniają , zresztą już opineo miało kilka problemów i jak zauwazyliście są prawie tylko pozytywne opinie anonimowe, sprawdzajcie przyrost opinii o danym sklepie dziennie ale na poczatku przez meisiać dodalem sam ok 70 postów pozytywnych o mojej firmie MYŚLCIE LUDZIE A NIE NA GŁUPOTY SIĘ POWOŁUJECIE !!!!!.
 

RheeTCT

New member
Stosując taką zasadę skrajnej podejrzliwości i całkowitego braku zaufania wysnuwam prosty wniosek po przeczytaniu kilku Twoich postów : jestes nadal pracownikiem jakiegoś sklepu,zajmujesz się obsmarowywaniem konkurencji i podrywaniem zaufania klientów.Domniemywać można,że robisz to na korzyść dużego sklepu internetowego,dla którego komentarze klientów nie mają większego znaczenia,albo dla sklepu stacjonarnego np. dużej sieci RTVAGD.
 

analityk200

New member
Opinie

A ty myślisz że setki klientów wali do porównywarki cen np skapiec czy ceneo i wpisuje tam posty, ludzie mają ważniejsze sprawy. A jeżeli sklep nie zadba sam o pozytywne opinie to tylko zostaną mu negatywne konkurencyjnych sklepów. Pokaż mi chodz jeden serwis o opiniach nie anononimowy ? nie ma takich a wtłaczanie klientom że przeczytaj nasze posty na ceneo to chwyt marketingowy, jak po miesiącu moja firma miała bardzo dużą ilośc postów od razu szef po lewej stronie umieścił baner z napisem czytaj opinie o nas :) . A na allegro jak myslisz jak się dodaje pozytywne opinie, sprzedaje się pracownikom rodzinie itd w zamknietych enklawach bzdurne rzeczy za parę groszy aby inni mogli pododawać pozytywne opinie i dopiero póżniej urabia się klientów :)
 

Pietkad

New member
ja bym sie tak nie smial sam mam znajomego ktory wystawia komentarze w necie za 150zł/ miesiecznie dla pewnego duuuuzego sklepu internetowego w ktorym nic nie kupie bo wiem ze pracuje w nim chołota.
 

ra74

New member
analityk200 napisał:
A ty myślisz że setki klientów wali do porównywarki cen np skapiec czy ceneo i wpisuje tam posty, ludzie mają ważniejsze sprawy. A jeżeli sklep nie zadba sam o pozytywne opinie to tylko zostaną mu negatywne konkurencyjnych sklepów. Pokaż mi chodz jeden serwis o opiniach nie anononimowy ? nie ma takich a wtłaczanie klientom że przeczytaj nasze posty na ceneo to chwyt marketingowy, jak po miesiącu moja firma miała bardzo dużą ilośc postów od razu szef po lewej stronie umieścił baner z napisem czytaj opinie o nas :) . A na allegro jak myslisz jak się dodaje pozytywne opinie, sprzedaje się pracownikom rodzinie itd w zamknietych enklawach bzdurne rzeczy za parę groszy aby inni mogli pododawać pozytywne opinie i dopiero póżniej urabia się klientów :)

a jaki interes ma ceneo żeby jeden czajnik ocenić dobrze a drugi źle ? sam wystawiłem kilka ocen

:hmm: a czekaj chodzi o te o opinie o sklepach ? tego to prawie nigdy nie czytam - jest ich za dużo, wiadomo że część będzie dobrych a część złych. Przy wyborze patrze na: cene, czy sklep ma siedzibę i/lub możliwość odbioru paczki w moim mieście, możliwość zapłaty kk, czy nie jest to zupełny 1os noname/startup, oceny też pobieżnie przeglądam ale pod kątem tych złych i patrzę jakie są najczęstsze zarzuty
Praktycznie cały dom obkupiłem w sklepach internetowych począwszy od perfur kończąc na wannie. Takie sklepy bazują na minimalnej marży i dużym obrocie, więc cięcie kosztów jest maksymalne, w niektórych całkiem sporych sklepach tylko małżeństwo zajmuje sprzedażą i obsługą klienta a sklep to praktycznie tylko magazyn. Więc zakładam że w przypadku niestandartowej sytuacji/problemu/reklamacji ciężko liczyć że ktoś nam poświęci więcej niż 5 minut czasu

Anyway dzięki za info o komentarzach
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
opinie

Analityk200, wcale z Ciebie nie jest taki dobry analityk. Weź pod uwagę, że zakupy w sklepach internetowych robi bardzo wiele osób i wbrew temu co piszesz wiele osób czyta i co ważniejsze pisze opinie o sklepach. Sam kupiłem bardzo wiele produktów w internecie i wystawiłem sporo opinii sklepom.

Oczywiście z pewnością jest też tak, że sklepy wystawiają sobie same opinie, są też na pewno w internecie oszuści. Dlatego też rozsądek przede wszystkim!!!

Prosty przykład na zakupie TV, który ostatnio kupiłem zaoszczędziłem 1300zł w porównaniu do ceny w dużym markecie, gdzie ten TV był ponoć w promocji... aha i telewizor został wniesiony na III piętro bez żadnych problemów.
 

analityk200

New member
Anonimowość

Ale to jest anonimowe , jak można powoływać się i dopuszczać udostępniając coś anonimowego, takie porównywarki co sobie komentują jakieś sklepy powinny odpowiadać za te wpisy. Dlatego ostatnio są same pozytywne gdyż za dużo było starć ze sklepami ,a to one włąśnie im płacą. Więc jak ktoś kto im płaci ma mieć negatywne opinie, ludzie pomyślcie . Czy jest jakaś porównywarka cen darmowa bez tych głupawych opini ??? proszę o listę .
 

Hopkirk

New member
Analityk200 - jest dużo prawdy w tym co piszesz. Widzę, że niektórzy na tym forum pisząc posty kompletnia nie myślą lub sami są takimi nieuczciwymi sprzedawcami.
 

Vilmark

New member
Muszę trochę potwierdzić to co mówi twórca postu , swojego czasu pracowałem w jednym z dużych sklepów komputerowych. Obecnie jest na giełdzie , jest z Małopolski itp więcej nie powiem.

Dostawaliśmy mailowe nakazy od dyrekcji aby wpisywać pozytywne komentarze na paru przeglądarkach. To niestety normalna praktyka.
Większość pracowników jednak po prostu to zlewa , bo niby z jakiej racji mają to robić ??

Nie wiem jak wygląda procentowo ilość takich lewych wpisów , nie obchodzi mnie to nie korzystam z tego typu porad.

Inną bardziej bezczelną formą promocji , która niestety niesie duże zagrożenie jest opłacanie przez firmy-Vendorów gazetek typu KŚ , Chip i inne.
Dana firma płaci za test monitorów np lub rozdaje pracownikom gazety gratis , oczwywiscie monitory tego producenta są natychmiast najlepsze.

Jest to także powszechna praktyka , szczególnie jeśli chodzi o producentów z Koreii.

Dlatego nie polecam tego typu szmatławców.
 

RheeTCT

New member
Co do Chip-a to byłbym ostrożny z takimi oskarżeniami.Czytuję to czasopismo od lat i uważam,że jest dość wiarygodne w przeciwieństwie do innych.Co do rankingów urządzeń ,to zawsze trzeba patrzeć na nie z dużym dystansem.
 

analityk200

New member
fundusz

Za chip i inymi mediami stoja fundusze inwestycyjne, i np jak próbowano wprowadzić hoopla.pl na giełde pomimo to że jest to przeciętny sklepik, 2 lata temu w/g takich gazet sklep ten był wschodzącą gwiazdę polskiego internetu. Dzisiaj juz nikt nie słyszy o nim , a dlaczego ??? Bo mamy besse na giełdzie a gdy przygotowywano go do wprowadzenia na giełde była hossa , i chciano zarobić na inwestorach a nie z handlu którzy ieli pod wpływem głupawych artykułów skłonic sie do kupowania ich akcji. I podobnie jest z ceneo czy nokaut stoja za nimi fundusze i nie jest w ich interesie reklamowac i pisac o znacznie lepszych polskich porównywarkach twożony przez naprawde dobrych informatyków. Gina one pośród tych głupawych postów z mediów , a tak naprawde to sama wyszukiwarka ceneo jest tandetna wpisz 32x20 , a wpisz to samo do jakiejś mniej znanej porównywarki. Zobacz ile wyników ma płatna cene a ile jakaś polska porównywarka ja osobście do pracy uzywam polskiej bardzo mało znanej ale rewelacyjnie się spisującej no ibije w rtv agd na głowe te płatne.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
???

Analityk według Ciebie / tak jak już to było wczesnej napisane/ wszyscy kradną, oszukują i są nieuczciwi.. Przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupów w Internecie, można kupować w tradycyjnych sklepach i przepłacać niejednokrotnie grube pieniądze.

Z całym szacunkiem, ale to Twoje posty wyglądają tak jakby były pisane na życzenie....

A co do zakupów / gdziekolwiek/ rozsądek przede wszystkim!!!
Nie piszę, że nie Masz racji, z pewnością oszustwa też mają miejsce, ale nie można generalizować i wszędzie szukać teorii spiskowych.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Obawiam się, że analityk promuje tę samą wyszukiwarkę, co niedawno agnieszka. Ciekawe, dlaczego agnieszka gdzieś nam znikła?

ArtS :)
 

xxxxxx

New member
Tylko negatywy

Jest prosta rada na lewe wpisy dotyczące oceny sklepów
Czytać tylko negatywy! Tam można dowiedzieć się całej prawdy
o sklepiku.
A w ogóle jak powiedział Lenin "ufajcie ale sprawdzajcie"
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
racja

Tak jest trzeba czytać i wyciągać wnioski!!!
Zachowując zdrowy rozsądek i nie kupując "na siłę" w najtańszym sklepie, można kupować w Internecie i oszczędzać swoje ciężko zarobione pieniądze!!!
 

Pytek

New member
Jakie to ma znaczenie?

Wpisują nie wpisują? Jakie to ma znaczenie dla mnie? Zamawiam towar w najlepszej cenie i tylko za pobraniem. I co mnie spotkało do tej pory? Nic specjalnego mam to co chciałem i trochę kasy więcej. Sam chętnie wpisuje pozytywy i opinie. Nabyłem w piątek suba Velodyne - firma z Katowic znaleziona na Ceneo. Komentarze rewelacyjne. Rzeczywistość potwierdziła to w 100%. Dlatego nie bardzo wiem przed czym autor tematu przestrzega? Pozdro.
 
Do góry