Onyko 504 czy Denon 1930 ?

kredek

New member
No właśnie - borykam się z problemem wymiany DVD na takie, żeby już miało nie tylko komponent, ale także HDMI (w ogóle to nie wiem - ale lepiej niż na komponencie ze zwykłym filmem DVD czy nie?).
Wybór wstępnie padł na jeden z dwóch ww. odtwarzaczy DVD, z czego aktualnie mam do testów w domu Onyko 503. Ten jednak nie ma HDMI, więc na razie "łykam" component (na kablu za jedyne 500 zł - też do testów:D ).
Powiem Wam, że jakoś specjalnie cichy ten napęd 503 nie jest - słychać go bardziej niż poprzedniego H/K DVD21.

Zastanawiam się tylko - poza tym KTÓRY wybrać - czy jest jakaś rozsądna ale INNA alternatywa?

Aha! Obydwa (Denon i Onkyo) mają aż 3 lata gwarancji, co bardzo mi odpowiada.

Co Wy na to?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Jesli tylko obraz Ciebie interesuje to polecam Pansonica S-52 za ok. 400 zł.
Ma hdmi, dobre notowania i jeszcze jak chcesz możesz dvd-audio posłuchać.
Osobiście nabyłem 1930, ale mam nieco SACD oraz badzo mi odpowiada klasyczny dizajn i funkcjonalność tegoż playera. Ponoć obraz z S-52 i 1930 jest porównywalny. I .... nie kupuj kabli za 500 zł. :D
 

kredek

New member
gatar napisał:
Witaj.
Jesli tylko obraz Ciebie interesuje to polecam Pansonica S-52 za ok. 400 zł.
Ma hdmi, dobre notowania i jeszcze jak chcesz możesz dvd-audio posłuchać.
Osobiście nabyłem 1930, ale mam nieco SACD oraz badzo mi odpowiada klasyczny dizajn i funkcjonalność tegoż playera. Ponoć obraz z S-52 i 1930 jest porównywalny. I .... nie kupuj kabli za 500 zł. :D

Hmmm... za S-52, dziękuję, postoję:p Już mam jednego Panasa (plazmę - niezłą w sumie), wiesza mi się - a tak zupełnie poważnie, to... kabli za 500 zł nie zamierzam kupować.:bober:
Ale DVD za 500 zł - tym bardziej nie.:D

A tak swoją drogą - jaka jest różnica u Ciebie w obrazie pomiędzy componentem a HDMI? Spora? Czy jaka?
Bo Denona jeszcze nie testowałem, ale... z tego co wiem, w razie jakiejś usterki (po gwarancji) ceny części (w przeciwieństwie do Onkyo) są zaporowe.:( Do tego Denon jest "chińsko-ludowy" a Onkyo "malezyjsko-kapitalistyczne".:bober:
 

gatar

Active member
Bez reklam
No cóż. S-52 podałem po tym jak na tej grupie przeczytałem post, gdzie były linki do testów niemieckich. Tam też S-52 wypadł , jesli chodzi o obraz prawie jak te dvd 2-3 razy droższe. Ja nie brałem go z innych powodów jak TY. Jak juz pisałem, ama troche SACD i po prostu, moim zdaniem jest brzydki. :) Jesli zależy Ci na obrazie to .... no, ale nie chcesz. 1930 mam podpiete po hdmi i nie chce mi sie porówywać z componentem. Ponoć różnice są małe/żadne. Obraz po hdmi zadowala mnie. Cenami części zamiennych się nie przejmuję. Za 3 lata pewnie wymienie playera. Ten jest moim piątym w przeciągu 5 lat. :D
 

mikusiaczek

New member
Może trochę OT, ale miałem Onkyo 504E na chwilę w celu przetestowania upscalingu po HDMI. Różnica niewielka, na granicy autosugestii między 576i, 576p, 720i, 720p a 1080i.
Podłączony był kablem Vivanco 1 m do Sharpa 37" 1920x1080 (p). Dopiero jak podłączyłem starego Phillipsa 730 to zobaczyłem różnicę.
Faktycznie Onkyo trochę jest głośne :/
 

kredek

New member
mikusiaczek napisał:
Może trochę OT, ale miałem Onkyo 504E na chwilę w celu przetestowania upscalingu po HDMI. Różnica niewielka, na granicy autosugestii między 576i, 576p, 720i, 720p a 1080i.
Podłączony był kablem Vivanco 1 m do Sharpa 37" 1920x1080 (p). Dopiero jak podłączyłem starego Phillipsa 730 to zobaczyłem różnicę.
Faktycznie Onkyo trochę jest głośne :/

...ale Denon nie jest aż taki cichy.
Przetestowałem już obydwa - wygrywa i to BEZAPELACYJNIE Onkyo! I to nawet to 503 pokonało 1930, więc wezmę chyba... 504.:D Albo 503 za dobrą cenę, ale skłaniam się ku nowszemu modelowi.
 

Macioos

New member
Onkyo

Witam.

Ja mam Onkyo 404E i swego czasu tez mialem dylemat czy nie brac Denona 1730. Wiem ze moje modele sa z nizszej polki, ale tak samo bedzie zapewne w modelach wyzszych. Dosc dlugo sie zastanawialem i testowalem oba modele i w moich testach zdecydowanie wygral 404E ze wzgledu na wieksza funkcjonalnosc.

Choc pewnie zaraz sie na mnie ludzie rzuca ze nie powinno sie takich rzeczy ogladac na takim sprzecie, to jednak decydujaca role mialo dla mnie to ze Denon nie odtwarza napisow do divxow i nie radzil sobie z odczytem niektorych nagranych plyt DVD+R/RW. Jednak jak wydawac taka kase to warto by miec sprzet, ktory ma takie podstawowe funkcje.

Mam Samunga M71 i dzieki temu niejeden divx wyglada lepiej od kupionego filmu na DVD :) Zawsze jest fajnie moc sobie nagrac cos z kompa i przejsc do pokoju obok i ogladnac na spokojnie nie martwiac sie o jakies przekonwertowywanie filmow do formatu .*dvx zeby miec napisy w Denonie.

Poza tym wiele wazniejszych argumentow tu zostalo podane na korzysc Onkyo :)

Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Macioos napisał:
Poza tym wiele wazniejszych argumentow tu zostalo podane na korzysc Onkyo :)
Pozdrawiam
Witam.
Oczywiście, ale, ale mnie sie Onkyo po prostu nie podoba. :D
Byc może gdybym je obok siebie postawił i przetestował to może zzcząłby mi sie podobać. ;) Odpowiada mi to co mam.
 

jacekpj

New member
Macioos napisał:
Choc pewnie zaraz sie na mnie ludzie rzuca ze nie powinno sie takich rzeczy ogladac na takim sprzecie, to jednak decydujaca role mialo dla mnie to ze Denon nie odtwarza napisow do divxow (...)

A Onkyo odtwarza?
pzdr.
P.
 

ThYX

New member
Macioos napisał:
... mialem dylemat czy nie brac Denona 1730(...) jednak decydujaca role mialo dla mnie to ze Denon nie odtwarza napisow do divxow i nie radzil sobie z odczytem niektorych nagranych plyt DVD+R/RW
Denon z tytułu wątki czyli Denon DVD-1930 odtwarza napisy w divx-ach :) Mój DVD-1930 radzi sobie bardzo dobrze ze wszystkimi płytami, także +-R/RW, nie miałem płytki, którą miałbym jakikolwiek problem.
 
Ostatnia edycja:

Phalanx

New member
A jeśli komuś zależy na odtwarzaniu divX z napisami w formacie txt a nie srt/sub ? Z tego co "gdzieśtam" wyczytałem, wszystkie napisy i w przypadku D. 1730, jak i 1930 musiałbym konwertować... a to mi się nie uśmiecha (nie po to mam płyty, by je nagrywać raz jeszcze i mozolić się z każdym filmem przed projekcją - oczywista rzecz)

Aktualnie zbieram informacje nt ampli i dvd, mam już aquosa 42" i dodatkowe 2KPLN mogę na dobry obraz przeznaczyć. Ale jak wspomniałem - czy jest jakiś player który poradziłby sobie z *.txt ? Co na to Onkyo ?
 

Phalanx

New member
Jeszcze raz bardzo prosiłbym o odpowiedź, który z wybranych najlepiej odtwarza divX z napisami i co przemawia za konkretnymi modelami, co przeciwko nim a jeszcze co jest innego czego nie wymieniłem ?

Rozważam zakup:

Onkyo 504 DVD
Harman Kardon 37
Denon 1730


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
Phalanx napisał:
Jeszcze raz bardzo prosiłbym o odpowiedź, który z wybranych najlepiej odtwarza divX z napisami i co przemawia za konkretnymi modelami, co przeciwko nim a jeszcze co jest innego czego nie wymieniłem ?
Rozważam zakup:
Onkyo 404 DVD
Harman Kardon 37
Denon 1730
Pozdrawiam

Z divixami - nie mam pojęcia: nie używam i jak dla mnie mogłyby nie istnieć.
Ale wybrałbym Onkyo.:D
 

Phalanx

New member
Dla mnie natomiast istnieją i istnieć będą, stąd pytanie. Chcę by odtwarzacz nie miał żadnych problemów z odtwarzaniem napisów...
 

kredek

New member
Phalanx napisał:
Dla mnie natomiast istnieją i istnieć będą, stąd pytanie. Chcę by odtwarzacz nie miał żadnych problemów z odtwarzaniem napisów...

To weź płyty, które "mogą mieć problemy" i przetestuj w sklepie wszystkie odtwarzacze, które Cię interesują.
Proste!:D
 

ThYX

New member
Phalanx napisał:
A jeśli komuś zależy na odtwarzaniu divX z napisami w formacie txt a nie srt/sub ? Z tego co "gdzieśtam" wyczytałem, wszystkie napisy i w przypadku D. 1730, jak i 1930 musiałbym konwertować... a to mi się nie uśmiecha (nie po to mam płyty, by je nagrywać raz jeszcze i mozolić się z każdym filmem przed projekcją - oczywista rzecz)

Myślę że każdy POWAŻNA firma nie traktuje divxów poważnie gdyż ich produkty mają trafić do klientów wymagających. Tym samym obsługa divx-ów jeśli jest to niezbyt doskonała lub są różne problemy np z napisami. Ja mam Denona 1930 i napisy muszę konwertować ... ale fakt, plików txt moje dvd nie odczyta:-( Ale i tak wszystkie nowe filmy w postaci avi przegrywam na dvd więc sobie mogę te napisy przekonwertować...

Jeśli zależy ci na divx to polecam Viva (Wiwa ... nie wiem, jakoś tak) za około 120 zł czyta WSZYSTKIE divxy, napisy w dowolnym formacie, dvd ze zepsutą strukturą itp itd. Może warto jednak skierować kroki w kiedunku sprzętu ktory został zaprojektowany przede wszystkim, aby dobrze odtwarzał divxy co sądząc z twoich postów jest dla ciebie bardzo ważne.

IMHO nie kupiłbym Denona 1930 gdybym miał na tym odtwarzać w większości divxy, myśle że sprzęt ten jednak ma dobrze grać w SACD, DVDAudio, mieć dobry skaler, hdmi ... a jakość divxów jest raczej po drugiej stronie takich oczekiwań od playera cd/dvd..

Pozdr. i życzę udanego zakupu
 

Macioos

New member
Rozwianie watpliwosci

Witam. Dawno tutaj nie zagladalem i widze ze dyskusja sie rozwinela troche.

Phalanx napisał:
Aktualnie zbieram informacje nt ampli i dvd, mam już aquosa 42" i dodatkowe 2KPLN mogę na dobry obraz przeznaczyć. Ale jak wspomniałem - czy jest jakiś player który poradziłby sobie z *.txt ? Co na to Onkyo ?

Ja mam Onkyo404 i sporo divxow juz na nim ogladnalem (w polaczeniu z Samsungiem serii M nie widac prawie wogole roznicy miedzy divx a dvd wiec po co przeplacac ;))

Moj model bez problemu radzil sobie z wszystkimi filmami i napisami w formacie *.txt. Co do formatu napisow w pliku txt, to sie nie bawilem i nie sprawdzalem. Jak ktos by chcial to moglbym sprawdzic, podajcie mi tylko format napisow jaki was interesuje.

Jeszcze mi sie nie zdazylo zeby Onkyo nie odtworzylo jakiegos filmu z napisami.

Co do porownania Onkyo z Denonem - to tak jak juz wiedza wszyscy Denon nie odtwarza napisow do divxow. Poza tym jak go testowalem to wielu nagrywanych plyt nie chcial mi odtworzyc. Odtwarzal tylko DVD-R i to tylko niektore. Jak sie nagrywa na plytach no-name to mozna miec problem z odtworzeniem.

A Onkyo? Wlasnie specjalnie sprawdzilem, zeby nie pisac nie potwierdzonych wiadomosci. Oprocz odtwarzania *.txt odtwarza tez plyty DVD na ktorych nagrane sa MP3, MP3+JPG, i same JPEG, mimo ze w dokumentacji jest bodajze ze nie odtwarza takich plyt. Podczas moich testow Denon 1930 nie rozpoznal tych plyt wogole. Dla mnie to mial spore znaczenie, bo wiekszosc mojej muzyki i zdjec mam nagrane na DVD.

Jakby kogos interesowalo jeszcze cos apropos tego modelu to pytajcie. Bede teraz tu czesciej zagladal ;)
 

Macioos

New member
Phalanx napisał:
A jeśli komuś zależy na odtwarzaniu divX z napisami w formacie txt a nie srt/sub ? Z tego co "gdzieśtam" wyczytałem, wszystkie napisy i w przypadku D. 1730, jak i 1930 musiałbym konwertować... a to mi się nie uśmiecha (nie po to mam płyty, by je nagrywać raz jeszcze i mozolić się z każdym filmem przed projekcją - oczywista rzecz)

Zgadza sie, gdzies na forum byl watek o tym. Kazdy film *.avi z *.txt trzeba przekonwertowac specjalnym programem do formatu *.divx (*.dvx ?), i jest to wtedy film z wbudowanymi napisami, ktory denon odtworzy i wyswietli. Duzo roboty.


Jeszcze co do Onkyo - jakby sie ktos chcial czepiac, to Onkyo wyswietla napisy mala czcionka. Jak sie oglada z odleglosci 4 m to starsi ludzie narzekaja ze slabo je widac. ;) Choc ja je widze doskonale :)
 

biglyk

New member
Witam mam dziś podobny problem jak Phalanx ponad dwa lata temu...
I pozwalam sobie odświeżyć wątek. A mianowicie czy wybrać Onkyo 504 za 999zł czy Denona 1940 za 1250zł
Co mi radzicie?
Oglądam głównie DVD zależy mi na dobrej jakości dźwięku, obraz też żeby miał te bajerki ze scalerami no i czasami zdarza mi się STEREO :)
Z góry dzięki za pomoc
 
Do góry