OnkyoTXSR805czy SonySTR-DA2400ES

aszlam

New member
Witam wszystkich.
Jestem nowym uczestnikiem forum i chciałbym zasięgnąć porad fachowców w dziedzinie audio.Przeglądam te forum od około dwóch miesięcy ponieważ mam zamiar zakupić amplituner,dobry do kina domowego i stereo.Wytypowałem dwa ampli spośród wielu,są to:
Sony STR-DA 2400 ES
Onkyo TX-SR 805
Trochę się zakręciłem z wyborem, bo im więcej czytam tym mniej wiem.
proszę o fachowe porady co do wyboru,który będzie lepszy?
pokój-20m 50%/50% kino-stereo
 
Ostatnia edycja:

aszlam

New member
blackninja napisał:
Lepszy pożytek będzie z Onkyo.

Dzięki za podpowiedź blackninja! Ja też skłaniałem się ku Onkyo i jednak zdecydowałem się na tą 805-tkę.A nie wiesz może,gdzie można tanio kupić ten ampli?
 

biela

New member
Witam też jestem nowy na forum sony nie słuchałem ale mam onkyo TXSR 875 to prawie to samo. Polecam kino super szczególnie z blu ray w HD MA AUDIO w stereo całkiem dobrze,a miałem tego już troche ostatnio ONKYO 703 wcześniej Yamachę 1300-kę i inne polecam w tej klasie cenowej trudno o coś lepszego.Ja kupowałem na e bay wtedy to znaczy 5 m-cy temu kupiłem 1200 zł taniej niż u nas w salonie.Minus to gwarancja w niemczech i brak instrukcji po polsku.Pozdrawiam.
 

aszlam

New member
blackninja napisał:
U nas w sklepie.

A możesz mi przesłać cennik Onkyo na pw ?Będę wdzięczny.pozdrawiam

aszlam napisał:
A możesz mi przesłać cennik Onkyo na pw ?Będę wdzięczny.pozdrawiam
Dziękuję za cennik,ale jednak zdecydowałem się na onkyo 806 ,jest o niebo lepszy i niedużo droższy.A czy mógłbyś mi poradzić,czy fronty jamo s606+sub wystarczą do tego ampli?Bo mam okazję tanio kupić,a może Dali Concept 6?
Z góry dziękuję i życzę wszystkim wesołych i pogodnych świąt.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

AvataR

Banned
Heh no wlasnie CuoreRosso tez myslalem ze forumowicz szanowny pomylil niebo z piekielkiem ;) Dla mnie obcieta sekcja zailania i pozbycie sie tych przetwornikow to kompletna durnota ze strony Onkyo i nabieanie klientow ... Ja kupilem za rewelacyjna cenke dwa miesiace temu Onkyo 875 u Blackninjy .... czekalem az wyjdzie nowy model ale jak zobaczylem specyfikacje to zrezygnowalem ;) a do tego byl o zgrozo oczywiscie o 1000 drozszy ;)
 

aszlam

New member
CuoreRosso napisał:
To zależy czym dla ciebie jest niebo. Jeśli wyrżnięta sekcja zasilająca, brak świetnych przetworników Burr-Brown...

niestety ale posiada owe przetworniki, a oto specyfikacja produktu :
Onkyo TX-SR806
THX Ultra2Plus certified and Neural-THX Surround compatible
Dolby True HD, Dolby Digital Plus and DTS HD decoding
Dolby Digital and DTS decoding
Dolby Digital EX, Pro Logic IIx decoding with Cinema and Music Modes
DTS-ES Matrix & Discrete 6.1 decoding
DTS Neo:6 Cinema & Music Surround decoding
HDMI 1.3a Inputs with up conversion to HDMI
Upscaling to 1080p
Faroudja DCDi Edge video processing technology
Texas Instruments "Aureus" digital audio processing technology
Automatic Audyssey MultiEQ setup with supplied microphone
Built in RDS FM/AM Tuner with 40 presets
Bi-amping capability
180Wpc 6ohms, 1kHz, 1 channel driven
7.1 channel input
Pure Audio Mode
Three Advanced TI 32-Bit Processing DSP Chips
Independent Crossover Adjustment for F/C/S/SB (40/50/60/70/80/90/100/120/150/200 Hz)
192kHz/24bit Burr Brown DACs (PCM1796) for all channels
WRAT (Wide Range Amplifier Technology) For DVD-Audio and SACD
RIHD (Remote Interactive over HDMI) communication protocol
12v Trigger, RS232 & IR connections
Onkyo "Music Optimizer" uses algorithms to improve audio of compressed music
Audio Delay (up to 250ms in 5ms steps)
Powered Zone 2 option
Compatible with RI Dock for the Onkyo iPod Dock
3 Year Onkyo Warranty
 

p0is0n

New member
Po czym poznajecie ze jest obcieta sekcja zasilania? Bo np 906 jest pod wzgledem zasilania i toru audio dokladna 905 :)) Wiem, bo mam manuale serwisowe, gdzie to jest rozpisane na poszczegolne tranzystory (w koncu wzmak na elementach dyskretnych hehe)
Przypuszczam ze z 806 jest podobnie w stosunku do 805.Po prostu dali mu lepsza Faroudje.
Co do przetwornikow, kazdy ma odmienna teorie,ktore lepsze - czy Crystale czy BB, w tzw "srodowisku" mowi sie ze BB nadaja sie lepiej do lamp niz tranzystorow, a Crystale maja lepsza opinie.
Ja uwazam, ze 2-3 dB w roznicy dynamiki i tak nikt nie uslyszy, nie z tym jest problem.
 
Do góry