ONKYO vs DENON, KEF vs MORDAUNT vs CELESTION

Morelli

New member
Czesc ,witam wszystkich jestem nowym urzytkownikiem tego forum i niestety rozpoczne od pytania albo od poczatku.Kilka tygodni temu zakupilem kino domowe marki Pioneer, dokladnie model 370 . niestety[nie lubie tego slowa] nie bylem zadowolony[choc jesli to kogos interesuje z tego typu kin jest uwazam bdb,obraz fajny nawet very,zeby nie powiedziec swietny,dzwiek tak sobie, czyta prawie wszystko,polska czcionka]. Postanowilem oddac i pomyslec o czyms moze lepszym, czyli-pora na klocki i tu zaczal sie problemik, poniewaz nie wiem co wybrac. Mysle ze wiele osob ma podobny dylemat,czytalem sporo na tutejszym forum i nieco rozjasnilo to moj poglad"co wybrac" choc nie do konca .AV, i tu ograniczylem ,ograniczam sie chyba do 2 marek -DENON i ONKYO [denon1708 vs onkyo505,605] z przewaga tego drugiego wlasnie po 'zwiedzniu' postow .Poczatkowo myslaem tylko o DENONIE ale teraz chyba zostane tylko przy ONKYO czy to dobra decyzja ?!wybijcie mi raz na zawsze ten jeden dylemat bo juz mnie glowa boli od myslenia, a to nie koniec bo przeciez trzeba do tego dokupic jakis ciekawy DVD no i kolumny-znow kolejny problem :) .Zapomnialem, chce na to przeznaczyc raczej niesprecyzowana kwote. Mialo to byc cos lepszego od kompletu o jakim wspomnialem w/w .Teraz mysle o ok 4000 ale jak bedzie cos naprwde warte poswiecenia to dorzuce(6000) bo przeciez nie chce zmieniac znow za rok, nie stac mnie na taki blad.Pomieszczenie hm, srednie ze wskazaniem na male do 20 m2 powiedzmy.Kolumny,aaa zapomnialem 60% film dvd i duzo divx ,40% muzyka, zalozenie bo w zasadzie to jest odwrotnie, muzyka gra nieustannie,przy sprataniu,gotowaniu i innych czynnosciach wykonywanych przez moja zone lub mnie:)[muzka filmowa,pop,rock,techno] ale trzymajmy sie zalozen 60/40 czyli przewaga film i relax.W mojej okolicy w sklepach sa tylko takie kolumny jak CELESTION,KEF,MORDAUNT-SHORT,i jakies nieznane ale ladne:)moj dylemat odnosnie kolumn to- jesli KEF-y to q5/iq5,CELESTION F30/F38, MORDAUNT-SHORT Avant 906 to fronty z reszta sobie jakos poradze bo jesli juz zdecyduje ktore to do nich dobiore komplet tej samej chyba marki.Fronty to chyba fundament budowania kina,solidne(w tej klasie,do muzyki beda przeciez tez )najgorsze teraz-dvd ONKYO 405 vs DENON 1940 vs [SAMSUNG 1080p ten na koncu ale moze sie myle] no i sprzedawca poradzil mi cambridge audio hehehe zwariowalem.Przypomne ze DIVX istotny i wieloformatowosc, nie chce sie zdziwic ze cos wrzuce i nie bedzie czytal.Moj pierwszy zestaw za grosze-LG plastik, czytal wszystko co tylko sie dalo i to dla mnie jest szok, inna sprawa -jakosc ale to bylo podlaczone pod normal tv bas walil i ok :).Wlasnie, wszystko to bedzie 'chodzilo' pod TV SAMSUNGA seria F86BD.Po takiej litani ukrzyzujecie mnie zapewne ale naprawde prosze o pomoc bede bardzo wdzieczny a i przy okazji moze pomoze to innym w podobnych dylematach dziekuje bardzo ,pozdrawiam .
 

Georg1005

New member
Onkyo TX-SR 605 jest SUPER!!!

Witam!!! Jestem posiadaczem od niedawna amplitunera Onkyo 605.Kolumny to Paradig monitor 9 i powiem Ci tak.Wcześniej miałem Denona Avr1705 grał naprawdę dobrze tak w kinie jak iw stereo ale jak posłuchałem na tych kolumnach 605-tkę to byłem w szoku.W stereo słychać o wiele więcej przestrzeni,dynamiki i szczegółów.Nawet przy cichym słuchaniu muzyki wszystko bardzo wyraźne.W kinie bardzo podobnie.
W swojej klasie cenowej jest bez gadania nr.1!!!
Nie bez powodu dostał nagrodę EISA AWARD BEST PRODUCT 2007/2008.
Jeżeli dodamy do tego jeszcze dekodery dzwięku DTS-HD Master Audio , Dolby TrueHD Decoder to już wszystko jasne.
Amplituner który posłuży nam latami!!! :eek:k:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie ujmując Denonowi, to 1705 jest o klasę niższy od Onkyo 605.

Do autora wątku: mógłbyś czasami zacząć nową myśl od nowej linii. Taki długi tekst ciurkiem nienajłatwiej się czyta. No i dodałem spacje między wyrazami w temacie.

Wśród wytypowanych przez Ciebie amplitunerów najlepiej zagra Onkyo 605. Jednak zastanów się jeszcze nad Yamahą 661.

ArtS :)
 

Morelli

New member
Przyznaje nie pomyslalem z ta pisownia a raczej zagalopowalem sie:) .Mozna edytowac ? Chyba ze mozesz to zrobic to prosze:)
Odnosnie ampli porownojac mialem na mysli Denona 1708 vs Onkyo 505,wiem ze 605 to wyzej .
*Czy 505 w swojej klasie jest zdecydowanym liderem rownie dobra jak 605 w swojej ? (Denon,Cambridge)
Prosze tez o opinie na temat dvd i kolumn(marek ktore podalem) to chyba dla mnie trudniejszy wybor.
*Czy starsze modele poprzednicy 505 lub ich konkurencja wiele ustepuja tym nowym(te same decoery itp.)

Dzieki za opinie,pozdrawiam i do uslyszenia.

aaa zupelnie zapomnialem jesli ktos posiada linki do testow, opisow, szczegolowych danych tech itp to byloby milo;) narazie.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Można edytować. Pod każdym swoim postaem znajdziesz przycisk Edycja.

Denon 1708 i Onkyo 505 to bardzo podobni rywale. Często osobista ocena przy odsłuchu decyduje o wyborze.

ArtS :)
 

Morelli

New member
,,:) edytowac nie moge gdybym mogl juz dawno bym to zrobil,pod moimi postami jest tylko przycisk cytuj,,

Wlasnie zaczalem sie zastanawiac skoro 'ampki' maja upscaling(i wiele wejsc wyjsc ,hdmi) wiec jesli podlacze cokolwiek do 'ampka' to on mi to 'poprawi' upscaluje czy co tam i wysle np zlaczem hdmi do tv?? czy dobrze to zrozumialem? Obraz powinien byc ladniejszy tak jak to robil moj pioneek z hdmi ? Nawet zwylke Divx wygladaly bardzo ladnie.
denon1708 posiada HDMI 1.3a a jakie ma onkyo 505? jakie roznice 1.1-1.3 i czy upscaluja z podlaczeni hdmi czy dowolnego?

Odnosnie kolumn czy firmy o ktorych wspomnialem sa oceniane pozytywnie ?
Zaskoczyl mnie dzisiaj znajomy ktory w zasadzie nie wiedzial o moich poszukiwaniach zaproponowal ze moze dla mnie zrobic dobre kolumny i suba za swietna cene z parametrami jakie sobie wybiore i ze beda graly nie gorzej niz niejedne markowe. Mam podjac decyzje a wtedy razem udamy sie po potrzebne materialy zebym wiedzil i widzial, myslicie ze to sie moze udac? dodam tylko ze 'gosc' pala sie elektronoka od wielu lat i juz w szkole sredniej pisal artykuly do 'elektronika'
Czym roznia sie niemarkowe kolumny od markowych technika wykonania?materialami,testami? napewno wszystkim ale czy jesli dobrac odpowiednie komponenty wysokiej jakosc to czy to nie bedzie to samo no moze prawie ,,,,,,

DVD Denon 1940 myslalem swietne opinie w prasie ,nagroda ale wypowiedzi na forum srednie nawet w sklepach mowili ze dobry obraz kiepski dzwiek.
Samsung 1080p moze dobrze zgra sie z tv,ta sama marka choc to chyba nie ma znaczenia .
Onkyo 405 nic nie znalazlem ale widze ze czesto wybierany jest ten wlasnie model

moja decyzja jak narazie to 605 + ..???.. ;)

dobrego obrazu i dzwieku ,zycze,,,M
 
Ostatnia edycja:

Hejma

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie 605 + ??

Cyttuję :
"Świetna jakość obrazu (za 1600 zł trudno o lepszy odtwarzacz DVD), wyraźna poprawa brzmienia z płyt SACD..."

"Denon ponownie zaoferował odtwarzacz który konkurencja może gonić, DVD-1940 zwyczajnie nie ma słabych stron..."

"Bezkonkurencyjna rekomendacja..."

Co wy na to ?? Test pochodzi z gazety AUDIO-VIDEO, numer z września tego roku więc świerzy.
Jakaś alternatywa w postaci Toshiba E1 ??
 

Morelli

New member
Wlasnie jestem swiezo po odsluchu ,4 godziny a salonie. Przetestowalem kilka dvd i kolumny .Wszystko chodzilo pod Onkyo 605 i 50 calowej plazmie Pioneera , bdb model ktorego nie pamietam poniewaz pierwsza rzecza jaka zauwazylem bylo to ,ze moj 40 calowy Samsung f86bdx ma duzo ladniejszy obraz a cena pioonera dwa razy tyle ale to 50 cali ,tak czy inaczej nie zamienilbym sie .
Moje odczucia w sprawie DVD - Denon 1940 i Onkyo 405 to numer 1 ,Cambridge odpadl na nizsza polka choc ma niewatpliwie najleprze brzmienie z cd ,Samsung 1080p dzwiek najcienszy obraz dobry ale ponizej tego czego szukalem .
Smialo moge polecic Denona i Onkyo ich obraz odrazu wyroznial sie ,ja osobiscie wybralem onkyo 405 wydal mi sie nieco ostrzejszy niz denona ale ogolnie bardzo podobnie .Na dzien dzisiejszy z wielu odtwarzaczy w tej grupie moge polecic Onkyo i Denona ,niestety nie testowalem Toshiby wiec ,,jak rowniez Pionieera przypuszczam ze powninien wypasc dobrze bo to chyba to samo co Onkyo .
AV Onkyo 605 + DVD Onkyo 405 + Celestion F30 + Tannoy FX5.1 zakupilem taki zestaw aktualnie mam 14 dni na testowanie i ewentualna zamiane jesli nie bede zadowolony.
ocena-bdb,gra swietnie choc wydaje mi sie ze mogloby lepiej ale nie wiem na co zamienic-tu mam na mysli kolumny .
Podstawowy warunek przed zakupem to odsluch to najlepsze co moze byc,nic tak nie pomaga (rada dla niezdecydowanych)
Knczac wypowiedz prosze administratora o skasowanie tego tematu jako ze ja jestem jego zalozycielem imam taka prosbe .Temat nie cieszy sie zainteresowaniem wiec uwazam jego istnienie za nieuzyteczne i niepotrzebne....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Morelli, każdy temat jest wart zainteresowania. Szczególnie właśnie ten, gdyż wnosi sporo informacji na temat odtwarzaczy DVD pod kątem ich brzmienia w CD. Pozwolisz, że jednak nie będę go usuwał.

ArtS :)
 

Morelli

New member
Witam po raz kolejny,chcialem podzielic sie z wami moimi odczuciami z dokonanego zakupu a zwlaszcza na temat kolumn bo o reszcie juz sie wypowiedzialem ,moze to komus pomoze [wiem jaki sam mialem problem hehe].
Zastanawialem sie nad 3 markami mianowicie KEF Q5/iQ5, CELESTION F30, MORDAUNT SHORT 906 i,,,Wlasnie coz mysle teraz o tym jako laik i amator
hm,,
Ogolnie charakterystyka dzwieku kolumn KEF i CELESTION jest podobna ,osobiscie uwazam kefy za ciekawsze nieco ladniejszy bas ,mocniejszy i delikatnie dzwieczniejszy sopran ale ogolna charakterystyka jak juz mowilem podobna czyli wydaje mi sie ze graja w podobnym stylu.[celest tansze]
Dzwiek CELESTION-ow ma wysuniety do przodu srodek -vocal , sopran nieco metaliczny czasem ale nie meczacy uszu i wydaje sie naturalny jak cale brzmienie nie przejaskrawia i uwydatnia . Milosnikom mocnego basu moga sie nie podobac [ale sub zrobi swoje jak potrzeba]. Uwazam je za bardzo solidne kolumny w swojej cenie .
Zupelnie inna charakterystyke maja MORDAUNTY,tu zdecydowanie slychac bas i dzwieczny sopranik z cofnietym srodkowym pasmem[vocal] i to zasadnicza roznica zauwazalna juz po pierwszych sekundach.
'Celestionki' wydaje mi sie ze sprawdza sie swietnie jako fronty do kina ze wzgledu na swoja specyfike dzwieku ,muzyka instrumentalna brzmi na nich fajnie jako ze srodek jest wyeksponowany wiec wszystkie solowki itp vocale wiadomo . Poczatkowo bylem srednio zadowolony ale zaczynam je doceniac mialem wymienic na kefy ale doplacac za podobny dzwiek ,chyba nie warto.Mordaunty napewno zadowola basem mysle ze do dynamicznej muzyki dance techno .
Wykonanie- zdecydowanie bardziej podoba mi sie KEF i Celest od 'mordy' . Konczac sprobuje opisac w jednym slowie- neutralne kefy, 'celestki' z vocalem i mocne 'mordanty' basik .mysle ze kazde z tych kolumn sprostaja wielu zadaniom ,,dzieki i pozdro
 
Do góry