ONKYO TXSR507 Czy ktoś coś wie ?

preemo

New member
Witam.
Planuje kupić amplituner i głośniki, lecz budżet mam niewielki bo około 3000 PLN. Biorę pod uwagę między innymiONKYO TXSR507. Czy ktoś z Was jest posiadaczem takiego amplitunera? Proszę posiadaczy lub kogokolwiek kto miał z nim stycznośc o opinie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pichmich

New member
Trochę podepnę się pod temat - mam takie pytanie wstępnie wybrałem zestaw Jamo 606 HCS3 (słuchałem ich podpiętych do amplitunera Onkyo 506). I stoję przed takim dylematem - jako amplituner wybrać Onkyo 576 czy 507. Powód dla którego rozważam 576 jest możliwość podpięcia frontów w bi-amping i tutaj moje pytanie - czy jest zauważalna różnica między takim podłączeniem, a normalnym połączeniem?
 

forerunner

New member
Ja kupiłem 507, ale dopiero w niedzielę go podłączę i wtedy coś powiem więcej.

Wybierałem między:
-denonem 1610 - najdłużej się wahałem; odpadł ze względu na duże wymiary (głębokość) i ciężką obsługę (tak przynajmniej czytałem, a że to mój pierwszy amp to nie chciałem się zniechęcić), ma też 1 wejście hdmi mniej; z kolei ma możliwość transferu sygnału z analoga na wyjście hdmi i tylko tego mi trochę brakuje,
-yamaha 465 - odpadł, bo nie widziałem, żeby miał coś lepszego, był droższy i zdaje się, że nie ma funkcji night listening (ale nie dam głowy),
-pioneer 519/819 - odpadły, bo zniekształcają obraz po hdmi (twierdzę to na podstawie opinii na forach polskich i zagranicznych), dopiero 919 nie ma z tym problemu, ale cena już nie ta,

W końcu zdecydowałem się na onkyo, który wcześniej odpadał ze względu na twarz, ale po obmacaniu w sklepie wyszło, że nie wygląda tak źle. Poza tym:
-niska cena - dałem 1308 z przesyłką,
-nowe kodeki,
-działa bezproblemowo z ps3 / x360,
-ma tryb night listening,
-małe wymiary,
-swoje waży jak na tę klasę (im cięższy tym cenniejszy ;)
-łatwa obsługa,

Na razie sprawdziłem, czy się grzeje. Ręki nie parzy, a że nie mam porównania, to nie narzekam. Drażni mnie trochę dźwięk kliknięcia dobywający się z wnętrza ampa przy włączaniu / wyłączaniu i przełączaniu niektórych trybów np. pure direct. Ale to chyba taka uroda, bo egzemplarz w sklepie miał tak samo.
No i za niską cenę przypłaciłem rok gwarancji - mam na 2 lata, a myślałem, że będzie 3. Trudno.

Więcej napiszę w niedzielę / poniedziałek.
 

forerunner

New member
No i podłączyłem wszystko, czyli głośniki HKTS11 oraz x360.

Audyssey prawidłowo wykrył głośniki, obsługa ampa jest banalna. Xboxa podłączyłem przez hdmi.

Szału nie ma.
Filmy dvd (dolby digital) grają poprawnie, ale nic nie powaliło mnie na kolana. Muszę spróbować na jakichś filmach akcji, bo mam same historyczne :p Jedynie scena rozrywania samolotu w Fight Club sprawiła, że chciałem uciekać pod stół. Więc potencjał jest.

Muzyka z cd gra słabo (tzn gorzej niż moje głośniki komp.2.1 creative i-trigue 3200). Tu też muszę spróbować pobawić się ustawieniami, żeby wycisnąć coś więcej.

Jak kupię lepsze kable do głośników (na razie nędzne 1,5mm2), oraz pokombinuję z ustawieniami jestem pewien, że poprawi się jakość dźwięku. Dam znać wtedy.
 

matiasm

New member
PS3+Onkyo 507

Jak ustawić Amplituner i PS3 aby amplituner czytał ścieżki nagrane w TRUE HD? Teraz wyświetla mi sie tylko PCM. Podłączone mam przez HDMI 1.3a.
 

BruenorBH

Member
matiasm napisał:
Jak ustawić Amplituner i PS3 aby amplituner czytał ścieżki nagrane w TRUE HD? Teraz wyświetla mi sie tylko PCM. Podłączone mam przez HDMI 1.3a.
Tylko PS3 slim potrafi wysłać bitstream Dolby TrueHD i RDT-HD MA
W starej PS3 tylko LPCM.
Ustaw audio output na auto. Ampli rozpozna bez problemu co dostaje po HDMI. Konkretny wybór ścieżki jest w uruchomionym medium. Niektóre gry też mają rodzaj ścieżki do wyboru.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
forerunner napisał:
No i podłączyłem wszystko, czyli głośniki HKTS11 oraz x360.

Audyssey prawidłowo wykrył głośniki, obsługa ampa jest banalna. Xboxa podłączyłem przez hdmi.

Szału nie ma.
Filmy dvd (dolby digital) grają poprawnie, ale nic nie powaliło mnie na kolana. Muszę spróbować na jakichś filmach akcji, bo mam same historyczne :p Jedynie scena rozrywania samolotu w Fight Club sprawiła, że chciałem uciekać pod stół. Więc potencjał jest.

Muzyka z cd gra słabo (tzn gorzej niż moje głośniki komp.2.1 creative i-trigue 3200). Tu też muszę spróbować pobawić się ustawieniami, żeby wycisnąć coś więcej.

Jak kupię lepsze kable do głośników (na razie nędzne 1,5mm2), oraz pokombinuję z ustawieniami jestem pewien, że poprawi się jakość dźwięku. Dam znać wtedy.

Szału nie ma i nie będzie, nie na budżetowym amplitunerze i designerskich plastikowych głośniczyczkach HKTS :> A kable 2x1,5 to są wręcz na wyrost już :>
 

rhd

New member
Witam:)
Też stoję przed zakupem sr507 i mam pytanie w czym on jest lepszy od sr506 (w cenie 1098zł)? 507 najtaniej znalazłem za 1248zł+przesyłka czyli różnica miedzy sr506 tylko 150zł.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Np. nowe dekodry :) niska cena nie świadczy o dobrym zakupie. Zaraz będziesz szukał polskiej gwarancji i rozczarujesz się krótką gwarancją.
 
Do góry