Onkyo TX-SR608 + ??? (Klipsch, KEF, MA, Whafedale)

amanthas

New member
Witam
Zakupiłem ostatnio amplituner Onkyo TX-SR608
Nie będę się rozpisywał czemu wybór padł na ten model, ale "klamka zapadła", wiec nie ma co na ten temat dyskutowac ;]
Teraz poszukuję do niego jakichś ciekawych głośniczków

Na oku mam:
Monitor Audio BR6 (ewentualnie BR5)
Klipsch F3 (ewentualnie F2)
KEF C7 (ewentualnie C5)
Wharfedale Evo2-30 (byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi wytłumaczył czym różni się model Pacyfic Evo2 od zwykłego Evo2)

Cena jaką chciałbym dać to około 2 tyś za głośniki przednie, chociaż jak będzie trzeba to można to troszkę naciągnąć
Oczywiście do kolumn stereo dokupiłbym głośnik centralny i 2 tylne od zestawu, z subwoofer'em narazie się wstrzymuję, jak bedzie potrzebny (chociaż wolałbym żeby nie był, dlatego przydałby się dobry bass z głośników przednich) to się dokupi

Przeznaczenie sprzętu:
60% kino domowe (w tym podłączony laptop)
20% Wii i PS3
20% Muzyka (rożna, bez electro, techno, ostrego rocka i metalu)

Pomieszczenie około 24 m2
Podawałem 2 wersje głośników, najpierw większe, poźniej mniejsze, bo nie wiem czy te wieksze nie będą za duże do pomieszczenia takiej wielkośći (ewentualnie te mniejsze za małe)


Niestety ze względu na możliwość ustawienia kolumn odpada tylny bassreflex (m.in. dlatego właśnie taki wybór kolumn)
Wiem że MA BR5 i 6 posiadają 1 bassreflex z tyłu i 1 z przodu, ale ten z przodu jest od niskich tonów, więc myślę, że ten drugi aż tak nie zniekształcałby dzwięku stojąc blisko ściany. No chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu ;]

No chwilę obecną najbardziej nastawiony jestem na MA, ale słyszałem że Klipsch dobrze komponuje się z Onkyo
No i Bronze to niższa seria Monitor Audio (seria Silver trochę za droga jak dla mnie, chyba że ma ktoś namiary na sierię RS w dobrej cenie), a z tego co wiem Wharfedale Evo2 to już trochę wyższa półka

Oczywiście wiem, że najważniejszy jest odsłuch i subiektywne odczucia, ale chciałbym posłuchać również opinii innych użytkowników.

Będę wdzięczny za wszelkie rady i opinie
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do takiego dużego pomieszczenia to BR6. Bassrefleks nie jest mocno przeszkadzający a producent wyposażył kolumny w zatyczki do niego.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Onkyo dobrze się zgrywa z BR6, bo to trafnie zaprojektowane kolumny, a ampli należy do mocniejszych.
 

amanthas

New member
Już prawie byłem zdecydowany na te BR6, ale pojawiły się nowe okoliczności, które troszkę namieszały:

Trafiła mi się okazja kupienia zestawu Wharfedale Evo Signature (evo2-30, evo2-8 i evo2 centralny w limitowanej wersji) w okazyjnej cenie (przynajmniej tak myślę, 4 tyś za nowe z 5 letnia gwarancją).
Słuchać tego nie słuchałem bo póki co nie mam gdzie (w Toruniu i okolicach znaleźć nie mogę) ale z recenzji wynika że powinno grać całkiem ładnie ;]
Teraz tylko kwestia czy zgra to się z Onkyo TX-SR608, czy lepiej będzie z czymś innym (amplituner moge jeszcze zwrócić i zdecydować się na coś innego, tylko czy jest sens). Może nowy Pioneer VSX 1020 (albo za miesiąc 1120).

Do blackninja:
BR6 też mi się bardzo podobają, tylko że w czerwcu ma wyjść ich nowa wersja i nie wiem czy nie poczekać, bo pewnie wtedy stanieją, ewentualnie zdecydować się wtedy na ich następców.

No i jak wypada porównanie MA BR6 i Evo2-30?
 

flipers

New member
BR6 też mi się bardzo podobają, tylko że w czerwcu ma wyjść ich nowa wersja i nie wiem czy nie poczekać, bo pewnie wtedy stanieją, ewentualnie zdecydować się wtedy na ich następców.

Możesz dać jakieś info na ten temat? Też chcę kupić MA BR6 ale może poczekam co zaproponuje nam nowego MA.
 

amanthas

New member
O nowej serii Bronze od MA zdołałem się dowiedzieć narazie tyle, że ma się nazywać BX. Pisałem też do polskiego dystrubutora (Audio Center Poland) w tej sprawie i dostałem następującą odpowiedź:

"Seria Bronze będzie dostępna według planów w czerwcu. Ceny jeszcze nie ustalone. Więcej informacji wkrótce na naszej stronie"

Więc też chyba poczekam co z tego wyjdzie, bo podejrzewam że dzięki temu aktualną linię będzie można dostać taniej, tak jak to było z linią Silver. (chociaż nie wiem czy taniej niż aktualna propozycja jaka dostałem - 3,8 tyś za komplet 2xBR6 2xBR2 i BRLCR)
 

amanthas

New member
Dzieki za ostrzeżenie. Dostawca zapewnia mnie, że towar pochodzi od polskiego dystrybutora i ma 5 lat gwarancji.
 

killpit

New member
Zdecydowanie BR6 bierz. Wafle graja dzwiękiem stłumionym dość bez wielkiej przestrzeni ale bardzo łagodnie natomiast nie mają takiej szczegółowości przestrzeni jak MA.Osobiście brałbym MA świetne głośniki.
 

amanthas

New member
Hmm, drogo? No to może jakaś ciekawa oferta na priv blackninja i masz nastepnego klienta ;]
(2xBR6 2xBR2 BRLCR i ewentualnie 2xBR6 2xBR5 BRLCR)

ps. jak myślisz? ceny spadną po wprowadzeniu nowej wersji?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak polski dystrybutor będzie miał spore zapasy to ceny spadną. Gorzej jak uda mu się płynnie zejść ze starych.
 
Do góry