Onkyo tx-sr608+jamo s608 hcs3

chimsep

New member
Witam.Mam zamiar kupic cos takiego_Onkyo tx-sr608+jamo s608 hcs3.Czy to dobry zestaw?Pokoj 25m.kw.Na zestaw mam 3500zl.(+/-500zl)
 

schwarz

New member
Jak masz max 4000 zł to weź Pioneera 920 z S608 za 3300 zł. Wtedy w budżecie zmieścisz się z subem 250. Chociaż jak proponowałbym 300 do ciebie. Zestaw z 920 zagra lepiej w muzyce od 608. Pozdr
 

killpit

New member
Zgadzam się że 920 porównaniu z Onkyo 608 nie poradzi sobie tak samo.
Onkyo 608+Jamo 606 i do tego sub 250 max 300 i zestaw będzie dopasowany,natomiast masz takie głośniki jak QQ6000 które to świetnie nadają nowego brzmienia.
 

schwarz

New member
A można wiedzieć dlaczego 920 sobie ma nie radzić? Słuchałem go właśnie z Jamo i twierdzenie, że Onkyo zagra lepiej jest dla mnie conajmniej śmieszne:twisted:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na moje ucho lepiej zagrał w tym zestawieniu Onkyo.
European HT Receiver 2010-2011 - Onkyo TX-SR608 | EISA - The European Imaging and Sound Association
I wcale nie widzę nic śmiesznego. Użytkownicy tego forum też wybrali Onkyo jako najlepszy model w tej klasie cenowej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...11-w-kategorii-amplituner-do-2500-zl-dla.html
I nie widzę tu śmiesznych użytkowników którzy tak zdecydowali.

1.ONKYO TX-SR608


tx-sr608.jpg

018_P1190978.JPG

E.I.C. Electronic International Commerce

Całość TU :
Złoty Pixel 2010/2011 w kategorii amplituner do 2500 zł dla ........
 

Krzych_c

New member
A można wiedzieć dlaczego 920 sobie ma nie radzić? Słuchałem go właśnie z Jamo i twierdzenie, że Onkyo zagra lepiej jest dla mnie conajmniej śmieszne:twisted:

Dlaczego śmieszne?? Czyżby udzieliło się koledze krytykowanie Onkyo, za wszystko, do czego można się przyczepić ??:) I skąd ten mit że Pioneer zagra lepiej ?? Ja słyszałem oba ampli z Jamo 606, i nie podzielam tej opinii. A dodam że przez 6 lat byłem użytkownikiem Pioneera, modelu vsx 712, także sentyment kierował mnie w stronę tej marki. Napiszę krótko, w stereo po odpowiednim ustawieniu obu sprzętów różnice są minimalne, na korzyść Onkyo - lepsza przestrzeń i szczegółowość słuchając np Stinga. Rożnica zanika przy rapie disco itp. Ale to chyba normalne bo przy tej muzyce raczej nie chodzi o walory odsłuchowe:)

Duża różnica pojawia się przy podpięciu kolejnych kanałów i puszczeniu filmu, bądź muzyki wielokanałowo, i tu już Pioneerowi wyraźnie brakuje pary...Tylne głośniki trzeba mocniej podkręcić aby coś usłyszeć, przydaje się Mcacc:) Onkyo bez kalibracji ma chęć rozłupania ścian, taki dynamit. Też się tego nie spodziewałem, i delikatnie mówiąc opadla mi szczęka. Ale coś za coś bo Pioneer nadrabia np lepszym skalerem obrazu...
 

schwarz

New member
Nie kolego. Podobnie jak ty słuchałem 920 i 608 z Jamo i dla mnie Onkyo nie nadaje się do muzyki. W kinie może jest bomba ale do stereo są lepsze ampli. Także wybacz ale w świecie gdzie co drugi zachwala to co chce sprzedać wierzę sobie i swojemu gustowi. Pozdr
 

Krzych_c

New member
Ok. Dla Ciebie może się nie nadaje, zresztą jak widzę posiadasz 308, więc lepiej wypowiadaj się w temacie tego modelu. Druga sprawa to - co to znaczy nie nadaje się do muzyki ??? Nie gra ??? Piszczy ??? Charczy ??? Ja jakoś tego nie usłyszałem i nie potwierdzę że się nie nadaje, podobnie jak wielu innych teorii na tym forum na temt tego sprzętu. Jest idealnym kompromisem w proporcjach 60/40 kino, muzyka. Gra delikatniej w stereo niż Pioneer, co w przypadku tych kolumn jest zaletą, bo nie tworzy łomotu basowego, i dysponuje większą mocą co też ma przełożenie na napędzenie dużego bocznego basowca zwlaszcza przy cichym słuchaniu. Trzecia sprawa, to ja nic nie chcę sprzedawać, a i odsłuch polecam jak najbardziej, bo nie jesteśmy klonami i każdemu może podobać się coś innego. Na koniec prośba o nierzucanie sloganami typu - ten się nadaje, ten się nie nadaje, bo różnice w tej klasie cenowej są naprawdę nikłe i subtelne.
 
Do góry