ONKYO TX-SR608 czy Pioneer 920 ??? + Głośniczki

frog32

New member
Witam ...
Jak w temacie ... Stoję przed wyborem sprzętu.
Po wielu godzinach spędzonych m.in na lekturze tego forum dokonałem wstępnej selekcji w wyniku której pozostały mi chyba dwie opcje, mianowicie
ONKYO TX-SR608 i Pioneer VSX 920 - chyba zdecydowany jestem na ONKYO choć przywiązanie do marki pioneer'a każe się zapytać fachowców,
jest jeszcze opcja pionka 919, ale to raczej rozwiązanie awaryjne i mało realne.
Do tego wszystkiego niezbędny będzie również zestaw głośniczków.
W tym przypadku tez mam swoich faworytów, mianowicie Jamo s606 i Dali Concept 6.

Pozostaje pytanie którą konfigurację polecacie i czy ewentualnie nie wziąć pod uwagę jakiegoś innego zestawu :)

Jeśli chodzi o pomieszczenie, w którym ów sprzęt będzie pobrzękiwał, to jest to taki a'la salon z kuchnią łączony całość około 30m2. Dość ciężko ustawny może się okazać, w związku z tym nie wiem jak te boczne głośniki niskotonowe z Jamo będą chciały gadać.
Jeśli chodzi o muzykę to nie słucham jej namiętnie, a moje uszy nie znoszą wszystkiego co jest szeroko rozumianym popem. Preferuję miękkie, przyjemne dla ucha brzmienie, raczej plastyczne, choć dynamika jest konieczna. Jeśli chodzi o film ... cóż film to film "jak koń wygląda, każdy widzi", ale byłoby miło dobrze go usłyszeć.

Czekam na wszelkie sugestie z Waszej strony, w kwestii zakupu mam nadzieję wyrobić się do najbliższej środy, zatem jeśli ktoś z Was ma dobrą cenę to również byłbym zainteresowany.
Słyszałem, że Blackninja jest wielki w tej kwestii ... ale jestem tu nowiutki.
 

frog32

New member
ludzie nie bądźcie znowu tacy znieczuleni ...
Ja wiem, że dla was wydanie 3,5 - 4 k pln to bułeczka z masełkiem, ale cóż.
Może zatem powinienem napisać, że mam do wydania 35k pln na sprzęt wówczas mielibyście okazję się popisać grafomaństwem ...
Tymczasem jak widzę, kilka osób przeczytało temat, ale żaden z was nie był na tyle życzliwy, aby wypowiedzieć choćby jedno zdanie ...
Cóż, nie liczę już na wiele ... na innych forach ludzie są trochę życzliwsi.
Mimo wszystko, nie tracę nadziei i w dalszym ciągu czekam na wasze sugestie.
 

kwasior21

New member
Na ampli za bardzo sie nie znam ale posiadam Jamo s606.Graja bardzo ladnie(glownie fonty), duzo zalezy od zrodla. O glosnik niskotonowy sie nie martw, przy takiej powierzchni ladnie zagraja , jednak licz sie z tym ze tylni bas refleks zmusza aby odstawic kolumny od scian.Dzisiaj sluchalem Dali Concept 2, nie wiem jak z 6kami ale 2ka , miala gorszy (mniej soczysty) bas od jamo.

Pozdro .
 

marecki6

New member
Bez reklam
jedz i posluchaj bo jezeli jestes wielbicielem pioneera to moze okazac sie ze brzmienie onkyo wcale ci nie podejdzie ... co do kolumn to dali raczej do spokojnego grania natomiast jamo ma wiekszy potencjal basowy i troche wiekszego kopa - w moim odczuciu bardzo fajnie srpawdzaja sie wlasnie z pionkiem bo brzmienie jest cieple z dobra podstawa basowa ... nie wiem jakiej muzyki sluchasz ?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Z kolei ja od wczoraj posiadam zestaw Pioneer VSX 920 (poprzednio 919) z Dali Concept 6 , do tego subka Onkyo ( do wymiany). Jak dla mnie jest to ;zgrana; para i w moim odczuciu Pioneer 920 gra trochę lepiej niż 919 . Słucham przeważnie muzy elektronicznej ,ale i inne gatunki w moim odczuciu dość dobrze na tym zestawie są odtwarzane. W kinie radzi sobie dość dobrze , nie rozumiem tych którzy piszą że jest tak mało basu i tu 920 trochę lepiej od poprzednika( czy aby taki zestaw wogóle słuchali?) , albo zarzucają że ma tak ; mało; mocy , bo moim zdaniem w betankach przy 16-18 m2 daje sobie b.dobrze radę.Pamiętać trzeba też z jakiego urządzenia dajemy na ampli sygnał bo całkiem inaczej brzmi płyta odtwarzana z Pioneera 330, a Samsunga C 8500. Jednak jak napisał poprzednik na koniec wskazany odsłuch , acha na audio.co. pl jest test pionka.
 

pkomp

New member
kwiasior nie kwaś - to jak zagra zależy od AKUSTYKI !!!! - wbij to sobie do głowy

ampli onkyo lepiej sie spisze na takiej powierzchni - jako że lubisz ciepłe brzmienie do kolumny z wysokimi tonami na tekstylnej kopułce - metalowa kłuje uszy

co do ustawienia - jakis plan masz?to wklej
 

kwasior21

New member
kwiasior nie kwaś - to jak zagra zależy od AKUSTYKI !!!! - wbij to sobie do głowy

ampli onkyo lepiej sie spisze na takiej powierzchni - jako że lubisz ciepłe brzmienie do kolumny z wysokimi tonami na tekstylnej kopułce - metalowa kłuje uszy

co do ustawienia - jakis plan masz?to wklej

Czasem warto pokwasic, pobudza to userow do udzielania pomocy ;)


Pozdro.
 

edyp

New member
Też poważnie zastanawiam się nad 920stką, co prawda jeszcze jej nie słuchałem ale jakoś pierwsze typy padły właśnie na Pioneera, do tego chciałem głośniki KEF C7, C3 i C6.
I już miałem kupować, aż tu nagle natknąłem się na Maranza SR5005 i się zakochałem. Marantz to inna liga, ale skoro mam około 5 tysięcy na kino to się zastanawiam, czy kupić 920stkę i KEFy czy lepszym wyborem będzie lepszy ampli tz. Marantz SR5005 i głośniki np Jamo S606/608 ewentualnie C605. Co o tym myślicie? Potrzebuję czegoś uniwersalnego tj. do kina i do wszelkiej maści muzyki.
Biorę jeszcze ewentualnie pod uwagę Marantza SR1601, ale nie wiem czy nie będzie za słaby, salon mam prawie 30m. Raczej nie słucham za głośno, mam wieżę Technicsa 2x50W i nie rozkręcam więcej niż na 1/4
Proszę o poradę i opinię
 

marcomp_net

New member
We wczesniejszym poscie dla osoby napisalem swoja opinie. Powtorze ja tez tutaj. Moze Tobie pomoze w wyborze sprzetu...

Ja proponuje taki zestaw:
ONKYO 608 + MONITOR AUDIO SERIA BRONZE BX:
PRZOD BX6, TYL BX2, CENTRALNY BX CENTER.
Ewentualnie jak masz mozliwosci wiekszej gotowki to:
MONITOR AUDIO SERIA SILVER RX.

Kolumny z kazdej serii sluchalem i porownywalem z Focalem i Kef oraz Dali. Moim zdaniem Monitor Audio wypada jakosciowo i cenowo najlepiej. W szcezgolnosci na jakosc. Focale seria 800 testowalem z Monitorem z serii Silver RX !!!

Decyzja nalezy do Ciebie.
 

killpit

New member
920 jest ok ale moim zdaniem 608 w kinie powala większość ampli w tym przedziale cenowym co do stereo nie jest zle ale jak wiemy Onkyo liderem w stereofonii nigdy nie był bardziej H/K CA lub NAD ale to inna bajka :)
608 to przede wszystkim potężna dynamika,przestrzenność,świetna kontrola niskich tonów w dużych głośnikach itd... z twoich propozycji brałbym 608 ale mimo to idz posłuchaj bo dzwięk jest nie omylny w parze z naszymi uszami :)
 

frog32

New member
widzę, że dyskusja ruszyła ... :)

Dziękuję za wszelkie sugestie.
Jeśli chodzi o ustawienie głośników ... Jamo mają boczny głośnik basowy i tylni bass reflex, o ile dobrze rozumiem, zatem jest konieczna kwestia odjechania z nimi od ściany gdzieś około 20 - 30 cm, przy ich głębokości 35 cm zaczyna robić się drobny problem ... choć może jeszcze do przełknięcia.
Telewizor 50" na ścianie pod nim szeroka szafka 180 cm z jednej strony do narożnika pomieszczenia jakieś ~100 cm, z drugiej strony do drzwi do pokoju ~60 cm. Oczywiście możemy przyjąć, że odległości te wynosić mogą po 80 cm, żeby było symetrycznie :), najwyżej przesunę TV na uchwycie.
Żeby było śmieszniej jest to taki dzienny pokój "salon" z aneksem kuchennym, a raczej otwartą kuchnią. Takie pomieszczenie w którym się żyje. Rozumiem przez to normalne funkcjonowanie, z żoną, dzieckiem (wczoraj stuknęło 6 miesięcy). Do tego wszystkiego dochodzą 2 psy i kot. Telewizor działa przez znaczną część dnia.
Ze względów estetycznych bardzo fajnie pasowałyby mi te czarne jamo 606 na wysoki połysk, ale jeśli mają mi przeszkadzać w komunikacji w domu, albo prowokować bassety do gonienia się za nimi to muszę z nich zrezygnować, dlatego szukam dla nich jakiejś sensownej alternatywy.
Jeśli chodzi o monitor audio ... cóż, ani słowa ... mucha nie siada, ale to nieco przekracza zaplanowany budżet.
Chciałbym się zmieścić w kwocie 3,5 - 4k pln i że tak powiem nie wracać do tematu kina domowego przez najbliższych co najmniej kilka lat.
Jeśli chodzi o rodzaj muzyki ... wszystko poza tym co można usłyszeć w MTV i RMF, żadnej elektronicznej również. Jakiś rock, jazzik, czasem klasyka, KULT, trochę polskiego podwórka, ale to raczej nie do słuchania, a przy okazji jakiejś imprezki, więc tu jakość jakoś specjalnie nie ma znaczenia, po drugiej flaszce na twarz i tak nikt już nie słyszy.
Szczerze mówiąc najczęściej na tym sprzęcie będzie gadała radiowa trójka i TV z tunera "n".

Jeśli chodzi o muzykę to mam do tego inny sprzęt, w innym pomieszczeniu ... leciwego już pionka A-450R, cd pd-7700, deck i radio, do tego kolumny dawno temu okazyjnie kupione (sat-allegra na nich pisze :))

No tak ... zadałem sobie trochę trudu i przeczytałem to co napisałem. Podejrzewam, że raczej nie wyjaśniłem wszelkich interesujących kwestii ... ale starałem się :), a że wyszło jak zwykle ...
 

frog32

New member
Witam ponownie

Powiem w ten sposób ... wyboru dokonałem, sprzęt zakupiony stoi w pudełkach w pokoju.
Byłem posłuchać głośniczków ... i szczerze mówiąc jamo s606 wypadają bladziuteńko w porównaniu z jamo s608, nie warto sobie zawracać głowy s606 za 300 zł różnicy w cenie.
Bardzo ciekawie brzmiały Tonsile Maestro - niestety nie pamiętam konkretnego modelu - cena pomiędzy 1200 a 1600 za parę - mówię tu o głównych kolumnach. Jeśli ktoś miałby tego używać do muzyki instrumentalnej to są rewelacyjne, szczegółowe, ładnie brzmią, wybrzmiewający talerz słychać było jeszcze chwilę po tym jak jego dźwięk ginął na jamo 608, o 606 nie wspominam w tym przypadku, bo ciężko porównywać. Bardzo ciekawą alternatywą są avance v9, mimo niepozornych głośniczków dają soczysty, efektowny, czysty i dynamiczny dźwięk i do tego mają niebanalny wygląd, ale za zestaw 5.0 gość chciał 3100, a jamo 608 kosztowało mnie 1900. Tonsile jak już wspomniałem pięknie grały akustycznie, ale jak na moje ucho miały za szeroką górę. Odniosłem wrażenie, że przy wielu instrumentach słyszałbym coś na kształt budzika, taką lawinę wysokich tonów, a nie przepadam za tym, ale grały pięknie. Na dodatek podobno nie są składane przez małe chińskie rączki, tylko u nas w kraju, więc niestety mój wybór patriotyczny nie był, ale cóż i tak w życiu bywa.
Jamo 608 chyba z tego całego towarzystwa stanowiło najrozsądniejszy wybór zwłaszcza w relacji cena/jakość i zaplanowany budżet.
Amplituner - zdecydowałem się pozostać przy pioneer'ach - sentyment chyba wziął górę - vsx920.

Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc i sugestie.
Obiecuję podzielić się wrażeniami po zamontowaniu całości i odpaleniu sprzęciku.
 

karolsky

New member
To teraz ja z kolei bardzo proszę, abyś wystąpił w roli doradcy. Dokładnie ten sam dylemat: Pionek vsx-920-K pożeniony z Jamo S 606 (czy może jednak zdecydowałeś się na 608?!). Znalazłem kilka opinii,że ten ampli będzie za słaby do 608 - jeśli więc zbudowałeś taką opcję, to proszę o opis tej kwestii.
Docelowo chcę nabyć zestaw do kina Jamo seri S (czyli HCS3), tylko właśnie ta decyzja, czy ampli udźwignie 608... Czekam z niecierpliwością - a razem ze mną świeża plasma LG 50KP950 :)
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mogę też prosić o poradę w podobnej kwestii. Chcę mianowicie nabyć jakiś amplituner dla syna, do kina i gier z pc (synowi zależy na współpracy amplitunera z kartą muzyczną z efektami EAX, nie znam się na amplitunerach, więc nie wiem co w tej sytuacji jest potrzebne) na 16 m2 do 2 tyś. zł. Kolumny będą chyba monitor audio. Obecnie syn ma zestaw logitech Z-5500 i chce, aby był lepszy dźwięk mimo iż gra toto całkiem dobrze.
 

frog32

New member
U mnie problem większej mocy odpada ... jak już wspominałem córa 6 miesięcy skończyła tydzień temu, poza tym jakoś nie przepadam za przemeblowaniem w domu dokonywanym za pośrednictwem sprzętu audio, choć powiem szczerze rozważę opcję ścierania kurzy przy pomocy głośników :)
W końcu udało mi się podpiąć częściowo zestaw ...
Częściowo, bo na razie fronty i centralny, bo nie mam półeczek pod tyły.
Fronty podpiąłem w bi-ampingu. Gada to całkiem przyjemnie ... za audiofila się nie uważam, znawcą też nie jestem, ale ... wygląda ciekawie, żonie się podoba :), dziecka nie straszy, psów nie drażni.
Mam za to inną zagwozdkę, nie wiem jak ustawić to ustrojstwo (amplituner), tak aby przenosiło sygnał HDMI z dekodera "n" na TV przy wyłączonym amplitunerze, bo jak wyłączę pionka to mi znika sygnał na TV.
Pewnie wszystko jest opisane w obszernej instrukcji, ale powiem szczerze, że niektóre myśli są w niej tak sformułowane, że nie sposób podejrzewać co poeta miał na myśli, a co dopiero zrozumieć. Zwłaszcza laikowi.
 

alex1

Member
jeszcze wiele przede mną, ale może być tak że po wyłączeniu pionek nie puszcza sygnału tak jak wiele ampli na rynku :/
 

frog32

New member
możliwe, że tak jest, ale dziwi mnie to, bo dogrzebałem się w instrukcji ustawień dla "puszczania" sygnału przez HDMI. Jest w ustawieniach opcja through, ale przy niej sygnał audio zapyla na TV tylko wtedy gdy jest załączony amplituner, a jak go wyłączę sygnał z TV znika ...
Mam nadzieję, że nie będę musiał się posiłkować żadnym dodatkowym spliterem do rozdzielenia sygnału z "n-ki" (amplituner albo TV).
Zaraz dojdziemy do sedna, czyli odwiecznego pytania o zużycie prądu :).
Jeśli u mnie TV chodzi przez większą część dnia to zaczyna być to istotne zagadnienie. :)
Ciekawi mnie jak ten temat ugryźć ... pewnie jest na to jakiś sposób, ale niestety po wnikliwej lekturze instrukcji nie odkryłem go ... Żeby nie bawić się w odkrywcę i nie marnować czasu na coś do czego doszli już dawno ini pewnie zapytam w nowym temacie o ustawienia amplitunera.
Ach, żeby było ciekawiej ... jak wyłączę ampli, na TV mam info o braku sygnału, a na dekoderze "n" mam tekst "problem HDCP". Jedyne co mi się ciśnie na usta to ... Wasze zdrowie.
 
Do góry