ONKYO TX-SR608 czy HARMAN AVR 255

Greg5

New member
Witam.
Od pewnego czasu czytam forum i chcę Was prosić o poradę.
Zamierzam kupić amplituner i zestaw kolumn (na początek 5.0). Mój pokój 4.7x5.2 (24m2). Rodzaj muzyki to: gospel, instrumentalna, odgłosy natury. Słucham raczej cicho z uwagi na małe dziecko. Mój budżet to ok. 4000pln.
Moi faworyci to: z amplitunerów HARMAN AVR 255 i ONKYO TX-SR608. Natomiast kolumny to Dali Concept 6 (zestaw5.0) lub Monitor Audio BR5 (ale tylko zestaw 2.0). Mam możliwość posłuchać tego przed zakupem i pewnie to zrobię. Czy możecie mi coś ewentualnie zaproponować innego w tej kwocie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do takiego pomieszczenie śmiało możesz wstawiać BR6 z ceną się wyrobisz, a Harman sprawi, że da się tego słuchać i po cichu.
 

Greg5

New member
Do takiego pomieszczenie śmiało możesz wstawiać BR6 z ceną się wyrobisz, a Harman sprawi, że da się tego słuchać i po cichu.

blackninja
Tak śmiało mogę wstawić BR6 ale co zyskuję? Nie słyszałem BR6 ani BR5 czy dużo się różnią :niewiem:- chodzi mi o dźwięk. A w porównaniu z Dali Concept 6 czy dużo zyskuję na jakości. Przy Dali mogę sobie pozwolić na zestaw 5.0 a przy monitorach jedynie na 2.0. Mówisz, że się wyrobię z ceną - ciekawe jakie to ceny?

killpit
Polecasz ONKYO 608 ale czytałem na tym forum,że on potrzebuje suba do dobrego basu. A o Harmanie czytałem, że dobrze sprawdza się do słuchania instrumentalnej spokojnej muzyki (żonie najbardziej podoba się Harman - design).

Dzięki za odpowiedzi :eek:k:- mimo wszystko będę chciał posłuchać swojej muzyki na tym sprzęcie. Bardziej skłaniam się do Onkyo 608 i MA BR6, ale zobaczę, które brzmienie mi bardziej odpowiada :smile: .
 

killpit

New member
Jak kto lubi :) jeden gałkę podświetlaną inny aluminium i standard.
Nie wiem kto pisał że 608 potrzebuję suba bo nie ma basu.
Wszystko kwestia głośników odpowiednich :)
 

savior

New member
ja kupiłem kilka dni temu 608 + BR6 i jestem zadowolony basik nawet przy wieczornym cichym słuchani tak się rozchodzi że nie wiem gdzie jest jego źródło, dolatuje z każdej strony. Dziś przyjdzie do mnie centralny a na tyły stare kolumienki. Suba na razie nie planuje, ale ocenie czy jest potrzebny czy nie dopiero przy zestawie 5.0.
 

Greg5

New member
ja kupiłem kilka dni temu 608 + BR6 i jestem zadowolony basik nawet przy wieczornym cichym słuchani tak się rozchodzi że nie wiem gdzie jest jego źródło, dolatuje z każdej strony. Dziś przyjdzie do mnie centralny a na tyły stare kolumienki. Suba na razie nie planuje, ale ocenie czy jest potrzebny czy nie dopiero przy zestawie 5.0.

savior
Czy miałeś okazję posłuchać BR5? Są tańsze a jak podaje producent: 'Bronze BR6 to nowy dwuipółdrożny głośnik podłogowy – flagowy model serii Bronze z rozwiązaniami brzmieniowymi mniejszego BR5, który zapewnia jednak szersze pasmo, większą moc i lepszą dynamikę." Czy dużo tracę na dynamice. Pasmo prawie takie same - różnica 3Hz w niskich tonach a moc BR5 mi wystarczy. Patrze przede wszystkim pod kątem muzyki 80% a 20% filmy.Czyli dobre stereo.
 

Greg5

New member
blackninja
Czy mógłbyś rozwinąć wątek? Bo nie bardzo rozumiem :niewiem:.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Greg5

New member
Hegemon28
Dzięki za linki:eek:k:. Wydaje się że wszystko jasne. Pozostaje mi tylko umówić się na odsłuch i sprawdzić, które brzmienie sprzętu mi bardziej odpowiada. Powracając do początku tematu zastanawiam się czy Dali Concept 6 to niższa półka niż Monitor Audio BR5 BR6. Nikt nie wypowiedział się na temat tych kolumn - pewno w tej cenie monitory to lepszy wybór :cool:.
 

Greg5

New member
BR5 to małe kolumny 85cm, a Ty masz pokój 24m2 przecież one tam znikną.

Miałeś rację BR5 to małe kolumny i rzeczywiście by się straciły w pokoju.
Byłem na odsłuchu. Miałem okazję usłyszeć Harmana AVR 255, Onkyo 607 oraz Dali Concept 6 i Mission M35. Najbardziej podobało mi się zestawienie AVR 255 z Mission M35 - piękny bas, dobra średnica, miękka góra - byłem nimi mile zaskoczony:-o. Przy nich Dali wypadły blado - dużo słabszy bas i gorsza przestrzeń. Co do Onkyo 607 to wypadł gorzej od Harmana :shock: - bas był słabszy i nie schodził tak nisko, moim zdaniem był przesunięty do góry.
Jeszcze chciałbym posłuchać jak grają BR6. Mam nadzieje że lepiej od M35. Jak na razie Harman pozostaje faworytem - co do kolumn Mission M35 lub Monitory BR6.
Czy warto dopłacić 300zł :idea: do modelu AVR 260? Co zyskuję względem AVR 255?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dla mnie BR6 grają lepiej od M35, po pierwsze nie dudnią w pomieszczeniach, po drugie lepsza kontrola basu i mniej metaliczna góra.
 

killpit

New member
Mój kolega ma M35i+Onkyo 805 wysterowanie i dobrze skontrolować te głośniki to masakra dawno nie widziałem tak nie ułożonych dzwiękowo głośników.Ma podstawki z kamienia z wysokiej półki kable w bi-amp włożone gąbeczki w bass-refleksy nie wiele to dało :(
Moim zdanie również dudnienie i wielki hałas fakt jest taki że zdecydowanie lepiej grają niż Concepty.
Postaraj się posłuchać M.A. moim zdanie dużo lepsze głośniki może jeszcze Kef albo Energy lub Mirage
 

Greg5

New member
blackninja, killpit - dziękuję za podpowiedzi.
Byłem na odsłuchu MA BX6 - dla mnie rewelacja. Tak jak pisaliście - lepsza kontrola basu, brak dudnienia i jak dla mnie bardziej wyraźna góra. Przy okazji rozjaśniło mi się co do całości. Już nie chcę KD. Wolę za te same pieniądze dobre stereo. Słuchałem te monitory najpierw z Harmanem HK 3490 a potem z CA 350A - różnica kolosalna. Jak dla mnie CA 350A zmiażdżył HK 3490. Ciekawy jestem jak grałby ten CA z MA BR6. Czy jest duża różnica w brzmieniu pomiędzy BR6 a BX6. Tym bardziej że BR6 można teraz kupić w atrakcyjnej cenie.
 
Do góry