ONKYO TX-SR606 - grzanie w stanie czuwania

onkyo-50

New member
Generalnie to problem powstał po otrzymaniu rachunku za prąd ( podskoczył o 50zl ).
Z braku czasu sprzęt jest bardzo mało używany i nie sądzę aby był winowajcą tego zużycia.
Żona zwróciła mi uwagę że amplituner mimo że jest w Standy jest dość mocno ciepły ale podobno nie zawsze (sprawdziłem - ma rację )
Jutro zobaczę w Castoramie może dostanę jakiś tani licznik energii elektr. i dokładnie go sprawdzę.
 

orhm

New member
onkyo-50 napisał:
Czy to jest normalne że ONKYO TX-SR606 jest dość mocno ciepły w trybie czuwania?
Jaki jest pobór prądu w trybie czuwania?


ostatni raz taki przypadek widziałem, jak było... włączone radio (tuner) i druga strefa (Zone2) mimo, że żadne głośniki jej nie obsługiwały. zauważalny wzrost temperatury.

pominąwszy, że coś nie tak z ampli może być...
 

onkyo-50

New member
Sprawdzałem przy ~40%

Ponownie zwracam się z prośbą o pomoc.
Czy 38W poboru prądu w Standby i wyraźnie ciepły sprzęt - żródło ciepła po prawej stronie bliżej tyłu ( patrząc od frontu ), to normalny objaw w Onkyo TX-SR606.
Nie wiem czy przesłać go do serwisu, bo w razie nie uznania usterki ja zapłacę za kuriera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

onkyo-50

New member
Ampli przestał wyświetlać menu na ekranie TV, sprawdziłem wszystkie połączenia i ustawienia lecz bez powodzenia.
Zrobiłem więc reset ustawień i zaprogramowałem ponownie.
Teraz mam menu na TV, a w Standy pokazuje 0W czyli poniżej 5W.
Wydaje się, że już po problemie.
Dziękuję .
Pozdrawiam.

Właśnie otrzymałem odpowiedz z serwisu Onkyo -" Pobór prądu w stand-by jest uzależniony od ustawień amplitunera np. załączenia strefy drugiej lub sterowania RIHD".Drugą strefę na bank miałem wyłączoną ale czy Control był włączony to głowy nie dam.
Może komuś ta informacja pomoże.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bartos81

Member
Bez reklam
jeszcze jedna informacja co do 606tki, chodzi o samo grzanie podczas pracy.

Ustawienie oporu proądu na 6ohm skutkuje że amplituner bardzo szybko i dość mocno się nagrzewa , po przełączeniu na 4ohm jest lekko ciepły podczas całej swojej pracy.
 

darcun

New member
Bez reklam
J-B Jeśli Twoja informacja jest dobrze sprawdzona powinna pomóc wszystkim osobom,które narzekają na tzw."grzanie amplitunera". :hmm:
 
Ostatnia edycja:
Do góry